Arūnas Sakalauskas atidarė teatro ir meno studiją: „Atrasime aktorių savyje“

Arūnas Sakalauskas  / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Arūnas Sakalauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-19 17:21
AA

„Negali skristi – bėk“. Tokiais žodžiais kiekvieną, norintį subtiliau pažinti ir auginti save, į naują teatro ir meno studiją kviečia aktorius Arūnas Sakalauskas.

Net kelis kartus apdovanotas aukščiausiu teatro srities įvertinimu „Auksiniu kryžiumi“, gavęs daugybę premijų Lietuvoje ir užsienyje, vertinamas ir mylimas žiūrovų ir kritikų aktorius Arūnas Sakalauskas atidaro savo vardo teatro ir meno studiją „Arūnas Sakalauskas / Art House“ (AS/AH).

Čia jis kartu su komanda kiekvienam besidominčiam atvers teatro paslaptis, parodys teatro įtakos galią, dalinsis žiniomis ir ilgamete patirtimi, o svarbiausia – per specifines, jautrias, bet ir stiprias teatro ir meno priemones suteiks galimybę kiekvienam žmogui jo kasdienybėje pasijausti laisviau, drąsiau, tvirčiau.

„Jeigu kada nors svajojai tapti aktoriumi ar aktore, jeigu nori išmokti laisvai kalbėti ir jaustis scenoje ir gyvenime, jeigu nori labiau pažinti save ir aplinkinius, kviečiu leistis į nesibaigiančią teatro ir savęs pažinimo kelionę. Kartu mokysimės, lankysime kultūros renginius, susitiksime su įdomiais žmonėmis, išmoksime girdėti, matyti, jausti, improvizuoti ir įdomiai pasakoti istorijas. Atrasime aktorių savyje“, – kviečia Arūnas Sakalauskas.

Jo teigimu, „iš vaidybos malonumo ir naudos gali gauti kiekvienas – nepaisant išsilavinimo, gyvenimo patirčių, lyties, amžiaus, statuso ar pareigų. Laukiami yra visi, kas tik nori kokybiško ir pilnaverčio poilsio su prasme ir verte.“

Studija įsikūrė pačiame Vilniaus centre, Vilniaus g. 22. Grupės ir individualias pamokas čia ves ir programai vadovaus pats aktorius Arūnas Sakalauskas, kartu prisijungiant ir kitiems įvairių meno sričių profesionalams.

Rugsėjo 19-ąją studijoje įvyko pirmoji atvirų durų diena.

Fotogalerija:

Arūnas Sakalauskas atidarė savo vardo teatro ir meno studiją „Arūnas Sakalauskas / Art House“ (11 nuotr.)
+5

„Nežinau aktoriaus, apdovanoto tokia kūno ekspresija kaip Arūnas, visame Lenkijos teatre“ – apie Arūną Sakalauską yra sakęs teatro kritikas, žurnalistas, dokumentinių filmų festivalių organizatorius Romanas Pavlowskis.

„Į Arūną Sakalauską atkreipė dėmesį visi teatre dirbę režisieriai, o subtilus vaidmens turinys ir įdomi forma sušildė ne vieną kartais ir menkiau pavykusį spektaklį“, – teigia teatro kritikė Daiva Šabasevičienė.

Ji akcentuoja, kad „režisieriai Jonas Vaitkus, Rimas Tuminas, Gintaras Varnas, Oskaro Koršunovas, Eimuntas Nekrošius, Krystianas Lupa, Ericas Lacascade’as, Grzegorzas Jarzyna, Konstantinas Bogomolovas, Tomi Janežičius ir daugelis kitų Sakalauską kviečia pagrindiniams vaidmenims kurti. Šiandien aktorius ypač daug dirba. Jo kūryba – geras pavyzdys kolegoms: vaidindamas jis visada pasirengęs išprovokuoti naujai sceninei „avantiūrai“, pasiruošęs pasinerti į svaiginantį akimirkos meną.“

Arūnas Sakalauskas yra kelis kartus nominuotas „Šv. Kristoforui“ už geriausius sezono vaidmenis, taip pat šiuo garbingu prizu kelis kartus ir apdovanotas. Jis du kartus pelnė „Auksinį scenos kryžių“. 2018 m. jam įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Arūnas Sakalauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Arūnas Sakalauskas 1981–1985 m. studijavo Lietuvos muzikos akademijoje (Aktorinio meistriškumo katedra), kur kurso vadovu buvo Jonas Vaitkus. 1985–1986 m. ir 1987–1989 m. jis dirbo kaip Kauno valstybinio akademinio dramos teatro (KVADT) aktorius, kaip kviestinis aktorius vaidmenis kūrė Oskaro Koršunovo ir kituose teatruose, yra sukūręs ne vieną televizijos laidą, jau kelis sezonus aktyviai filmuojasi „Dviračio žiniose“, o nuo 1989 m. iki dabar dar yra ir Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro (LNDT) aktorius.

Temos: