Arūnas Valinskas ir Renata Mikailionytė artėjant „Taip.Ne“ žaidimo premjerai treniravosi su draugais
Jau šį rudenį į BTV televiziją grįžta legenda tapęs TV žaidimas „Taip.Ne“. Po daugiau nei 10 metų pertraukos televizijos eteryje pasirodysiančio žaidimo vedėjo pareigos atiteko jo sumanytojui Arūnui Valinskui, o jo asistente tapo – Renata Mikailionytė. Televizinė pora nieko nelaukdama žaidimo pristatymo proga surengė improvizuotą žaidimo simuliaciją.
Visi televizijos žiūrovai gerai pamena, kad su žaidimu „Taip.Ne“ prasidėjo ir lietuviškų televizijos žaidimų istorija. Kaip ir anuomet, taip ir naujai eteryje pasirodysiančiame žaidime, laimėtus prizus studijoje dalys Renata Mikailionytė.
„Turiu džiugią akimirką savo gyvenime ir pristatau televizine legenda tapusį duetą – Arūną Valinską ir Renatą Mikailionytę“, – „Pramogų banke“ susirinkusiems svečiams tandemą pristatę BTV vyriausiasis prodiuseris Mantas Kazlauskas.
Po pristatymo į studiją įžengus laidos vedėjui su žavingąja Renata šis, it tikras pramogų pasaulio atstovas, griausmingai pasisveikino ir tarė padėkos žodį: „Man miela matyti ne tik Renatą, bet ir žmogų, su kuriuo mes iš dalies ir pradėjome šį žaidimą – Raimondą Bingelį“, – tarė Arūnas ir pakvietė žaidime išmėginti savo jėgas.
Ant keturių „Taip.Ne“ kėdžių atsisėdo Raimondo Bingelio ir Violetos Mačiulienės komanda, o jų priešininkais tapo žurnalistė Erika Zabulėnienė su verslininku Algimantu Jablonsku. Tiesa, pastariesiems sekėsi geriau ir jie laimėjo net du iš trijų žaidimo raundų.
A.Salamakinas kategoriškas
Nepaisant svarstymų, kad Seimo nario pareigos galbūt netrukdo filmuotis televizijoje po darbo valandų, neimant už tai atlygio, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas portalui Žmonės.lt patvirtino, kad Seimo narys tikrai negali vesti TV laidos nei po darbo, nei be atlygio.
„Konstitucinis teismas šiuo klausimu kelis kartus pasisakė. Nesvarbu, ar tu imi atlyginimą, ar jo neimi, darbo metu ar po jo, Seimo nariui yra draudžiama užsiimti bet kokia komercine veikla. Laidų vedimas yra ne kas kitas, bet komercinė veikla“, – tikino A.Salamakinas.
Anot A.Salamakino, būtina tiksliai apibrėžti ir kūrybinę veiklą, nes šią sąvoką Seimo nariai neteisingai interpretuoja. „Taip, Seimo nariui užsiimti kūrybine veikla yra leidžiama ir ši nuostata įrašyta net Konstitucijoje. Tačiau kūrybinė veikla negali peraugti į verslą. Sakykime, aš sėdžiu ir tapau paveikslus, rašau eilėraščius ir leidžiu albumą po albumo... tai yra draudžiama. Tokia yra Konstitucija – griežta, bet ką padarysi“, – paaiškino etikos sargas.
Portalui Žmonės.lt pasidomėjus, kaip gi bus sprendžiama Arūno Valinsko situacija, A.Salamakinas atkirto trumpai drūtai – šį klausimą rudens pradžioje nagrinės komisija.
„Dėl Arūno Valinsko papildomos veiklos susirinksime ir spręsime rudenį. Aš pats girdėjau jo komentarą, jog niekas neįrodys, kad jo veikla – ne kūrybinė. Na, Etikos komisijai teks įrodinėti, kad tai nėra kūrybinė veikla ir cituoti Konstitucinio teismo išvadas“, – patvirtino Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas.
Algimantas Salamakinas paaiškino ir tai, kokios negandos gali ištikti A.Valinską, jei Etikos ir procedūrų komisija vis tik įrodys, kad televizijos laidų vedimas nėra kūrybinė veikla.
„Šių metų pavasario sesijoje buvo padaryta Seimo Statuto pataisa, kurioje sakoma, jei komisija, didele balsu dauguma nustato, kad Seimo narys pradėjo dirbti arba neatsisakė darbo, parengia nutarimą ir nešą jį į Seimą. Seimas 71-o balso dauguma, be apkaltos gali panaikinti Seimo nario mandatą. Nežinau, ar tai galima vadinti grėsme Arūnui Valinskui... galbūt kaip tik tai jį atpalaiduos ir žmogus galės užsiimti savo mėgiama veiklą, eiti ten kur širdis geidžia“, – pokalbį baigė A.Salamakinas.