„iTunes“, „Amazon“, „Google Play“, „Kanopy“ – tai tik keletas interaktyvių platformų, kuriose nuo lapkričio pabaigos bus platinamas Lietuvoje nepaprasto pasisekimo sulaukęs Arūno Matelio dokumentinis filmas apie dviračių varžybas „Giro d’Italia“ užkulisius – „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.
Praėjusį šeštadienį, vakare, prabangioje viloje Holivudo kalvose, įvyko tradicinis AFM (American Film Market) priėmimas. Jame, kartu su Los Andželo kino industrijos atstovais dalyvavo ir Lietuvos kino prodiuseriai.
„Gali būti sunku patikėti, tačiau lietuvių bendruomenė Amerikos pramogų verslo bei kino industrijoje yra didelė ir įtakinga, – pasakoja Arūnas Matelis. – Dar nuostabiau yra tai, kad ši bendruomenė ypatingai stengiasi padėti lietuviams kūrėjams, puoselėja ryšius, rengia priėmimus, susitikimus ir negaili jiems lėšų. Džiugu, kad jų veiklą remti pradėjo ir Lietuvos kino centras, Vilniaus kino klasteris, Vilniaus prekybos ir amatų rūmai. Suprantama, šitaip mes visi plečiame tarptautini savo kontaktų ratą.“
Oficialiame AFM priėmime ne tik džiugiai sutikta naujiena apie tai, kad filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ bus platinimas net 51 pasaulio šalyje, bet ir parodytos ištraukos iš Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ bei pristatytas Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Laiko tiltai“. Šis filmas „Oskarų“ apdovanojimuose šiemet nominuotas net dviejose kategorijose.
„Per „Emmy“ apdovanojimų ceremoniją „Černobylio“ komanda dėkojo kūrybinėms grupėms iš Lietuvos, o lietuvė, ieškojusi vietų, kuriose serialas galėtų būti filmuojamas, Amerikoje gavo aukščiausios klasės apdovanojimą, kuris įteikiamas lokacijų paieškų kino industrijoje profesionalams“, – Arūnas Matelis neabejoja, kad lietuviai yra ypatinga tauta. Susivieniję jie tampa nerealia jėga, kurios gali pavydėti kitos šalys.
Prieš metus režisieriaus Arūno Matelio komanda padarė rizikingą sprendimą. Atsisakę bendradarbiavimo su filmo sklaidos pasaulyje partneriais, jie viską perėmė į savo rankas.
„Kruopštus darbas, tikėjimas ir ypatingas ryšys su Los Andželo lietuvių bendruomene atnešė tokių rezultatų, kokių patys nesitikėjome“, – teisingu sprendimu neabejoja režisierius.
Jis džiaugiasi komanda, kurią subūrė filmo sklaidai užsienyje.
„Nėra lengva pasiekti, kad filmas tarptautinėje rinkoje būtų platinamas tokiu mastu. Ypač – dokumentinis. Į Lietuvą parskrendame džiaugsmingai nusiteikę ir dėkodami savo komandai – naujos energijos įliejusiai Eleonorai Jonušienei, dirbančiai vienoje didžiausių kino kompanijų Holivude, konsulei Daivai Navarrette, gydytojui, kaip jis pats sako, senam mano kūrybos gerbėjui, Jonui Domanskiui ir daugybei Amerikos lietuvių, kurie mums dovanojo laiką, pažintis ir bendrystę“, – telefonu iš JAV kalbėjo režisierius Arūnas Matelis.