Arvydo Macijausko užpuolikas teisme prisipažino, už kokią frazę smogė į dantis garsiam sportininkui: „Atsip..., balvone!“

Projekto „Šok su manimi“ akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Projekto „Šok su manimi“ akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-09-26 10:52
AA

Teismas sostinėje baigė nagrinėti rezonansinę baudžiamąją bylą, kurioje dėl buvusio krepšininko Arvydo Macijausko užpuolimo teisiamas futbolininkas Edgaras Dančenkovas. Kaltimasis pagaliau pateikė savo versiją, už kokį žodinį įžeidimą smogė garsiam sportininkui.

Trečiadienio rytą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas baigė nagrinėti Egdaro Dančenkovo bylą dėl Arvydo Macijausko užpuolimo.

Kaip ir buvo žadėjęs, po visų liudytojų apklausos kaltinamasis pagaliau davė parodymus ir pateikė savąją rezonansinio įvykio versiją. Jo teigimu, užsidarius Savanorių prospekto kavinei, kurioje buvo švenčiama gimimo diena, jis su kompanija nutarė keliauti pratęsti linksmybių į diskoteką sostinės naktiniame klube „Metelica“.

„Buvau gimtadienyje. Išėjau iš Carskoje Selo. Pamačiau, kad eina Arvydas Macijauskas. Kadangi aš gerbėjas krepšinio, nusprendžiau su juo susipažinti. Paspaudžiau jam ranką, sakau, sveikas, Macijauskas, kaip sekasi? Tu žaidi krepšinį ar nežaidi?“, – teismui pasakojo E.Dančenkovas.

Anot kaltinamojo, krepšininkas su juo pasisveikino, tačiau matėsi, kad A.Macijauskas bendrauti nelinkęs.

Vis dėl E.Dančenkovas ryžosi užduoti žvaigždei jį kamavusį klausimą: „Ar žaisi Europos krepšinio čempionate už Lietuvą?“

Išgirdęs neigiamą atsakymą, E.Dančenkovas esą atlyžo ir jau ėjo atgal pas savo kompaniją, tačiau nutarė dar pamėginti artimiau susidraugauti su A.Macijausku: „Ar nenori su mumis išgerti?“

„Atsi...k, balvonas!“, – esą tokią frazę iš A.Macijausko išgirdo E.Dančenkovas.

Kaltinamasis kartojo, kad tokie žodžiai jį labai įžeidė.

Bylos duomenimis, E.Dančenkovas vieną kartą smogė E.Macijauskui kumščiu į veidą ir išmušė dantį.

Edgaras Dančenkovas teisme / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kaltas aš. Kaltas dėl to, kad nesuvaldžiau savo emocijų. Viskas. Klausimų daugiau nėra?“,  – drąsiai teisme jautėsi kaltinamasis, iš esmės pripažįstantis savo kaltę.

Siūlo metams sodinti į kalėjimą

Bylą kuruojanti prokurorė posėdžio metu pasiūlė teismui pripažinti E.Dančenkovą kaltu ir už šią nusikalstamą veiką skirti jam vienų metų laisvės atėmimo bausmę, ją realiai atliekant pataisos namuose. Be to, prokuratūros atstovė ragina pilnai tenkinti nukentėjusiojo A.Macijausko civilinį ieškinį (10 001 lito) ir įpareigoti padengti jam bylinėjimosi išlaidas.

Prokuratūra kaltina E.Dančenkovą (gim. 1985 m.) dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal Baudžiamojo kodekso 284 str., kuris numato bausmę viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Kaip jau rašė 15min.lt, 2011 m. birželį, vieną savaitgalį, garsaus karjerą baigusio krepšininko A.Macijausko tėvystės džiaugsmą apkartino nemalonus ir skausmingas užpuolimas. A.Macijauskas buvo užpultas naktį iš šeštadienio į sekmadienį (tėvu krepšininkas tapo penktadienį – aut. past.) greta savo namų „Helios City“ pastate, esančiame Savanorių prospekte. Pranešimą apie incidentą policija gavo apie 2.50 val.

20 000 litų mokėti nepanoro

E.Dančenkovas teismui trečiadienį pasakojo, kad po naktinio konflikto prasidėjus problemoms su teisėsauga jis bandė per pažįstamus „ieškoti priėjimo“ prie A.Macijausko ir mėgino susitaikyti su nukentėjusiuoju.

Tačiau kaltinamąjį per tarpininkus iš A.Macijausko pasiekė esą tokio turinio žinia: „Aš turtingas žmogus, ką jis man gali pasiūlyti?!“

E.Dančenkovas sakė pagalvojęs, kad nurimus emocijoms krepšininkas mąstys ir elgsis kitaip.

Ir iš tiesų, po kurio laiko E.Dančenkovas sulaukė iš nukentėjusiojo kitokio signalo: „Tegul paduoda 20 000 litų, ir susitaikysim.“

Anot futbolininko, jis iškart pasakė, kad tokia suma nereali, ir jos nemokės.

Pasak E.Dančenkovo, vėliau nukentėjusysis nusileido: „Tegul nors paduoda 10 000 litų...“

Kaltinamojo advokatė teisme pareiškė: „Dančenkovas yra pasižymėjęs sportininkas, nepaisant nukentėjusiojo išsakyto sarkazmo...“

Tačiau vėliau jis esą persigalvojo: taikytis nebenorėjo, o planavo prisiteisti šią sumą teisme.

Pristatė kaip pasižymėjusį futbolininką

Nors kažkada kaltinamasis viešai planavo teismo proceso metu susitaikyti su nukentėjusiuoju, panašu, kad įtampa tarp sportininkų tik išaugo.

„Jis žurnalistams šneka nesąmones, suaugęs vyras,“ – E.Dančenkovas aiškino, kad A.Macijauskas dramatizuoja mažareikšmį konfliktą ir perdeda kalbėdamas apie jo metu patirtą žalą.

Kaltinamąjį ginanti advokatė savo ruožtu atkreipė dėmesį, kad teismo proceso metu vieši A.Macijausko pasisakymai apie E.Dančenkovą nebuvo itin korektiški.

Buvusiam krepšininkui užkliuvo, kad žiniasklaida kaltinamąjį pristato kaip futbolininką: „Tas pats, kaip Macijauskas eina į sporto klubą ir mina dviratį, o paskui būtų rašoma, kad užpultas dviratininkas Macijauskas!“

Trečiadienio posėdyje advokatė I.Botyrienė teismui pareiškė: „Dančenkovas yra pasižymėjęs sportininkas, nepaisant viso nukentėjusiojo išsakyto sarkazmo.“

Teisininkė pateikė medžiagą, kad 2008-2009 metais kaltinamasis yra tapęs Lietuvos salės futbolo II-osios lygos čempionu, jam buvo įteiktas geriausio to čempionato žaidėjo prizas.

Advokatė paprašė prie bylos medžiagos pridėti E.Dančenkovo charakteristiką iš Lietuvos salės futbolo asociacijos. Be to, Edgaras buvo kviečiamas į nacionalinę paplūdimio rinktinę, jos sudėtyje yra dalyvavęs varžybose.

Advokatė prašė, kad skirdamas bausmę teisėjas atsižvelgtų ir į kitas aplinkybes: kaltinamasis turi mažametį vaiką, nuolatinę gyvenamąją vietą, iki sulaikymo (narkotikų byloje) oficialiai dirbo. Be to, jam dabar reikalinga medikų pagalba – būtina operuoti jau seniai sulaužytą, bet iki šiol nesugijusį žandikaulį.

Nuosprendį E.Dančenkovui bylą išnagrinėjęs teisėjas Gediminas Viederis žada skelbti spalio 26 d.