Aseksualų judėjimas. Kas tai?

Ženklas "Jokio sekso" / Shutterstock nuotr.
Ženklas "Jokio sekso" / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Sakoma, kad šiuolaikinė visuomenė pamišusi dėl sekso. Madingi žurnalai jaunimui taip ir trimituoja: mylėkis šimtąkart per dieną, būk beprotiškai aistringas ir seksualus. O kas jei nesimylime tiek, kiek rekomenduojama?..

Daugelis žmonių net pradėjo kompleksuoti, kad neturi jokio noro ir poreikio nuolat skendėti sekso ekstazėje. „Gal aš nesveikas, jei noriu suartėti tik kartą, na, gal du kartus per savaitę?“ – paslapčia svarsto jie.

Jei drauge su išrinktuoju taip pat nesijaučiate sekso gigantai, galite būti ramūs – esate kuo normaliausi. Apskritai yra žmonių, kurie išvis atsisako sekso. Jie vadinami aseksualais. Daugiau kaip prieš dešimt metų Kanados Broko universiteto psichologų atliktas tyrimas atskleidė, kad kiekvienas šimtasis suaugęs planetos gyventojas absoliučiai nesidomi seksu. Ir tai šiems žmonės nesukelia nė menkiausio diskomforto – jie gyvena visavertį gyvenimą, propaguoja platonišką meilę ir didžiuojasi esą laisvi nuo instinktų.

Aseksualų judėjimą ypač pakurstė jaunas kompiuterių žinovas Davidas Jay iš JAV, įkūręs interneto svetainę ir subūręs bendraminčius (jei smalsu, šios svetainės adresas http://www.asexuality.org). „Man nepatinka, kai moteris į mane žiūri ne kaip į asmenybę, o  kaip į patiną ar primityvų kūniškų geismų objektą“, – savo pasirinkimą komentuoja Davidas. Beje, jo suburta bendrija nuolat plečiasi. Įdomiausia, kad aseksualų judėjimu domisi ne nukaršę senukai, o jauni žmonės. Kai kurie iš jų skaistūs, kai kurie turi šiokį tokį seksualinį „stažą“. Mokslininkai prognozuoja, kad populiarėjant kibernetiniam bendravimui ateityje aseksualių žmonių tik daugės...

Blogai tai ar gerai? Galvojant racionaliai, bet koks kraštutinumas žmogui ne į naudą. Taigi aseksualai kaip ir hiperseksualai vargu ar atspindi tikrąją žmogišką prigimtį. Galiausiai ai kiekvieno reikalas.