Askoto karališkųjų žirgų lenktynių organizatoriai dar labiau sugriežtino aprangos kodą

Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Be to, kad „Royal Ascot“ yra žirgų lenktynės, menančios daugiau kaip 300 metų istoriją, ir garsėja milijoninėmis premijomis, šios lenktynės taip pat yra žinomos dėl įspūdingo grožio damų, susirenkančių stebėti raitelių pasirodymų. Renginys pasižymi itin griežtomis taisyklėmis, tiesa, šiemet pranešama apie dar keletą naujų pataisų.

Moterys, šių metų birželio 19-23 d. stebėsiančios varžybas iš „Karališkojo“ sektoriaus, kuriame sėdi ir karalienė Elžbieta II, negalės puoštis iškirptėmis atvirais pečiais – viena svarbiausių praeitos vasaros tendencijų. Tai – naujovė, kurią paskelbė organizacija „Royal Ascot“, norėdama informuoti žmones, galvojančius atvykti į prestižines lenktynes.

Nuo 2012 metų organizacija skelbia leidinį su serija nuotraukų, kuriose pateikia skirtingus ir aprangos kodą atitinkančius įvaizdžius, jog planuojantys dalyvauti renginyje galėtų pasisemti įkvėpimo aprangai.

Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios
Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios / „Scanpix“/AP nuotr.

Juliet Slot, „Ascot“ hipodromo komercijos vadovė, mano, kad apranga yra neatsiejama dalyvavimo renginyje patirties dalis: „Mados srities specialistai kiekvieną sezoną padeda mums sukurti įvaizdžius. Darbas su stiliste Damien Foxe ir prabangiomis universalinėmis parduotuvėmis, tokiomis kaip „Fenwick“, leidžia būti vienu žingsniu priekyje ir prognozuoti pagrindines puošnių drabužių tendencijas.“

Iš keturių sektorių, esančių hipodrome, „Karališkasis“ yra tas, kuris nustato griežčiausius ir specifiškiausius aprangos kodus. Moterų aprangos kode ypač svarbu pečiai ir iškirptė – draudžiami vieno peties drabužiai ar drabužiai be petnešėlių. Taip pat labai plonos, permatomos ar plonesnės nei 2.5 cm petnešėlės.

Askoto karališkosios žirgų lenktynės
Askoto karališkosios žirgų lenktynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be to, nurodomas leistinas sijonų bei suknelių ilgis – tiesiai virš kelių arba žemiau jų. Nemažiau svarbu ir audinio permatomumas – leidžiamos tik smulkios permatomos detalės. Ir, žinoma, svarbiausia detalė, skrybėlė privalo būti nemažesnė nei 10 cm. skersmens. Nuo praėjusių metų leidžiami ir kombinezonai, jeigu jų kelnių apačia siekia kulkšnį. Kalbant apie kostiumėlius, etiketas nurodo, kad abi dalys privalo būti vienodos spalvos ir rašto. Apnuogintas pilvas šiose lenktynėse taip pat yra tabu.

Kalbant apie vieną mėgstamiausių Ispanijos karalienės Leticijos bei Mišelės Obamos pasirinkimų – iškirptę nuogais pečiais, Juliet Slot primena, jog tokia apranga nėra pakankamai iškilminga: „Suknelės nuogais pečiais yra priimtinos vakarinėje aprangoje ar ant raudonojo kilimo, tačiau nemanome, kad yra tinkamos oficialiai dieninei progai.“

Askoto karališkosios žirgų lenktynės
Askoto karališkosios žirgų lenktynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aprangos kodas vyrams yra šiek tiek laisvesnos. Jie gali dėvėti juodą arba pilką fraką su liemene ir kaklaraiščiu, cilindrą be puošmenų ir juodus batus. Tačiau šiais metais organizatoriai nusprendė sugriežtinti vyrų aprangos kodą ir įtraukė taisyklę, nurodančią, jog privaloma avėti kojines.

Griežčiausias aprangos kodas taip pat yra taikomas „Karališkajam“ sektoriui, tačiau ir kituose yra būdingas formalus stilius su galvos apdangalais ar skrybėlėmis. Tai tradicija, išlikusi dar nuo tų laikų, kuomet buvo manoma, jog apnuoginta galva yra nepagarba monarchui.

Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios
Didžiojoje Britanijoje prasidėjusių Askoto karališkųjų žirgų lenktynių viešnios / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Visuose iškilminguose vasaros renginiuose, nuo Vimbldono čempionato iki Karališkosios Henlio regatos, ir žinoma, vestuvių, pagarba progai išreiškiama apranga.