Askoto žirgų lenktynėse – A.Valentaitė ir G.Manchesteris: pasidabino ypatingo kūrėjo skrybėle

Glenas Manchesteris ir Asta Valentaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Glenas Manchesteris ir Asta Valentaitė / Asmeninio albumo nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-19 09:29
AA

Didžiojoje Britanijoje vyko prestižinis renginys – Karališkosios Askoto žirgų lenktynės. Kelių dienų šventė kasmet sutraukia daugybę turtingų britų, karališkosios šeimos atstovų, svečių iš užsienio. Jau kelerius metus čia su sužadėtiniu britų multimilijonieriumi Glenu Manchesteriu (57) lankosi ir Asta Valentaitė (41).

2017-aisiais pirmąkart prestižinėse žirgų lenktynėse apsilankiusi stilistė neslėpė susižavėjimo neeiliniu renginiu, stilingais svečiais, elegantiška aplinka ir kokybišku restoranų maistu. Karališkosios Askoto lenktynės Astai Valentaitei paliko neišdildomą įspūdį, tad sau pasižadėjo būtinai čia sugrįžti.

Pažadą pavyko įgyvendinti ne vieną kartą. Šiemet, birželio pabaigoje moteris vėl viešėjo Anglijoje, kur dalyvavo kelias dienas trunkančioje šventėje. Jai kompaniją palaikė mylimasis Glenas, su kuriuo įsiamžino žavingose nuotraukose. Jomis Asta sutiko pasidalyti ir su Žmonės.lt skaitytojais.

Pora atrodė stulbinančiai. Jų įvaizdis buvo apgalvota iki paskutinės detalės, todėl neliko abejingų skleidžiamai elegancijai.

A.Valentaitė darkart liko ištikima dizaineriui Philipui Treacy – puošėsi jo kurta, itin stilinga, įspūdingo dydžio skrybėlaite, prie kurios priderino Ralpho Laureno mados namų kurtą baltą ilgą suknelę ir šviesius batelius. Rankoje laikė priderintą tokios pat spalvos rankinę, o veidą puošė dailiais akiniais nuo saulės.

Įdomu tai, kad A.Valentaitės skrybėlę kūręs dizaineris Philipas Treacy – vienas karališkosios šeimos numylėtinių. Jis sukūrė daugybę skrybėlių Kornvalio kunigaikštienei Camillai, jo paslaugomis naudojosi Kembridžo kunigaikštienė Catherine, Sasekso hercogienė Meghan.

Žymiausių pasaulyje Karališkųjų Askoto („Royal Ascot“) žirgų lenktynių, vykstančių Didžiojoje Britanijoje, organizatoriai teigia, kad formali šventiška apranga – labai svarbi lenktynių dalis, ir nurodo griežtus reikalavimus, pasilikdami sau teisę neįsileisti svečių, kurių apranga jų neatitinka. Tai galioja net ir vaikams!

„Ladies day” („Damų diena”) – bene žymiausias renginys Askoto lenktynėse. Svečių sąrašuose puikuojasi karališkosios šeimos nariai bei pati Anglijos karalienė. Karališkojo Askoto publika laukia karietoje pasirodančios karalienės ir jos palydos, ten susirinkusieji kerta lažybų ne tik dėl žirgų pergalių, bet ir dėl monarchės skrybėlaitės spalvos.

Karališkosiose Askoto lenktynėse vyrai privalo vilkėti tamsiai pilką ar juodą eilutę: liemenę, kaklaraištį, juodus batus bei cilindrą. Spalvų ir detalių variacijos – draudžiamos. Aprangos kodas taip pat numato, kokiose vietose vyriškiai gali šiek tiek atsipalaiduoti ir nusiimti skrybėles, pavyzdžiui, restorane jos nėra privalomos.

Į lenktynes išsiruošusios ponios taip pat turi įsigilinti į detalias aprangos normas ir gerai apmąstyti savo pasirinktus derinius. Jos privalo vilkėti formalius drabužius, dengiančius kelius, bei skrybėlaitę (su mažiausiai dešimties centimetrų ilgio kraštu), kurių etiketas neleidžia nusiimti – čia nėra jokių išimčių. Taisyklės nurodo, jog negalima vilkėti permatomų rūbų, palaidinių siauromis petnešėlėmis ar šortų.

Kelnių kostiumėliai į aprangos kodą buvo įtraukti jau 1971 metais, tačiau vėliau, 2017-aisiais buvo leista dėvėti populiariuosius kombinezonus. Taip organizatoriai parodė, kad jie yra šiuolaikiški bei moka prisitaikyti prie naujausių mados tendencijų.

Glenas Manchesteris ir Asta Valentaitė Askoto žirgų lenktynėse (9 nuotr.)
+3