Asmeninis miesto gidas: 14 išskirtinių Paryžiaus vietų
Šeštus metus Prancūzijoje gyvenanti žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė Paryžių tiesiog dievina. Tad kai savo mėgstamiausias miesto vietas atskleidžia to miesto fanas, nesunku suprasti, kad jos tikrai vertos dėmesio.
Knygos ir vynas
Baras-knygynas „La Belle Hortense“ (31 rue Vieille du Temple). Sielos ir kūno troškuliui numalšinti. Marais kvartalo širdyje įsikūrusiame vyno bare-knygyne ne tik įdomių knygų bei retų vynų pasirinkimas. Čia renkasi ir labai spalvinga publika: intelektualai, menininkai, keistuoliai. Tiesa, netolerantiškiems žmonėms gali būti nelengva – Marais kvartalas, garsėjantis savo bohemiška atmosfera, mėgstamas gėjų ir lesbiečių.
Restoranas
„Café Saint-Régis“ (6 Jean du Bellay). Originalus XX a. pradžios interjeras ir tipiška prancūzų virtuvė. Čia aptarnauja tikri Paryžiaus barmenai – baltai ir juodai apsirengę įvairaus, kartais net labai garbaus amžiaus vyrukai, linksmi, sarkastiški, profesionalūs ir žaismingi. Ne tik skaniai pavalgysite, bet ir smagiai praleisite laiką.
Kokteilių baras
„Prescription Cocktail Club“ (23 rue Mazarine). Gausus klasikinių ir itin originalių kokteilių pasirinkimas (pavyzdžiui, netikėtas šampano ir burokėlių bei citrinų sulčių derinys). Ir estetinis malonumas stebint, kaip profesionaliai kokteilius miksuoja įspūdingos išvaizdos barmenai – tiesiog Paryžiaus magija.
TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės vieta: Menas ir maistas Nacionalinėje dailės galerijoje
Restoranas, baras, koncertų ir šokių salė
„Le China“ (50 rue de Charenton). Per tris aukštus veikianti pasilinksminimo įstaiga garsėja labai originaliu art deco interjeru, modernia, rafinuota azijietiška virtuve bei gausiu kokteilių meniu. Pastato rūsyje – koncertų salė, kurioje galima ir smagiai pašokti. Tiesa, kainos kandžiojasi.
Bažnyčia
Altorius, laiptai ir kitos bažnyčios interjero detalės iš smulkiai raižyto marmuro atrodo labai neįprastai.
Saint-Étienne-du-Mont (prie Panteono, ant Paryžiaus globėjos Šventosios Ženevjevos kalvos). Įspūdinga gotikinė bažnyčia, į kurią įžengus galima grožėtis marmuro „nėriniais“ – altorius, laiptai ir kitos bažnyčios interjero detalės iš smulkiai raižyto marmuro atrodo labai neįprastai. Be to, šios bažnyčios laiptai – stebuklingi. Bent jau taip atrodė Woody Alleno filmo „Vidurnaktis Paryžiuje“ veikėjui – prisėdęs ant jų pamąstyti, Gilles atsidūrė praėjusiame amžiuje.
Džiazo klubas
„Duc des Lombards“ (42 rue des Lombards). Įspūdingi mokami džiazo koncertai du kartus per vakarą, o po vidurnakčio iki tol, kol išeis paskutinis lankytojas – dar įdomesni jam sessions. Muzikos mylėtojų Meka.
Pasivaikščiojimui
Keturių su pusės kilometro ilgio kanalas su pakeliamais įspūdingais kaltinės geležies tiltais ir jo krantinės – mėgstama paryžiečių pasivaikščiojimo vieta.
Kanalas Saint-Martin. Keturių su pusės kilometro ilgio kanalas su pakeliamais įspūdingais kaltinės geležies tiltais ir jo krantinės – mėgstama paryžiečių pasivaikščiojimo vieta. Ypač sekmadieniais, kai sustabdomas automobilių eismas. Neišvykus iš miesto čia galima pasijusti it kaime arba kaip sename nespalvotame kine. Ypač, jei užsuktumėte išgerti kavos į legendinį viešbučio „Hotel du Nord“ restoraną, kurio interjeras nepasikeitęs iki šių dienų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 priežastys, kodėl neverta atidėlioti kelionių
Interjeras I
Dailininko Gustave'o Moreau muziejus (14 rue de La Rochefoucauld). Net jei nesate klasikinės tapybos gerbėjai, verta čia apsilankyti dėl interjero ir įspūdingų spiralinių kaltinės geležies laiptų. Greičiausiai juos esate matę kokiose nors mados ar meninėse nuotraukose ir galvojote, kur šis stebuklas gali būti.
Interjeras II
Baccarat krištolo muziejus (11 place des États-Unis), įsikūręs prabangiuose Marie-Laure de Noailles rūmuose. Įspūdinga senovinio ir modernaus krištolo kolekcija ne mažiau įspūdingame interjere. Pasijusite it leidęsi į kelionę laiku.
Sendaikčių mėgėjams
Vienas didžiausių Paryžiuje antikvariato ir blusų turgus (Marché aux Puces de Saint-Ouen – Porte de Clignancourt). Įspūdingas praeities ir nostalgiškų prisiminimų pardavėjų miestelis, kuris ne kartą buvo rodomas ir Woody Alleno filme „Vidurnaktis Paryžiuje“. Tiesa, norint į jį patekti teks prasibrauti per Paryžiaus „Afriką“ – minią nelegalių prekeivių, siūlančių padirbtus „Louis Vuitton“ rankinukus ir kitą netikrą prabangą. Saugokite savo nuosavą rankinuką ir niekada ten neikite vakare.
Pirkiniai I
„Concept store“ Merci (111 boulevard Beaumarchais). Įspūdingas interjeras ir atmosfera, naujausi prancūzų bei kitų šalių dizainerių kūriniai ir ne mažiau įspūdingos kainos. Jeigu ne pirkti, tai bent akis paganyti, pajusti dizaino bei mados tendencijų pulsą. Malonu išgerti kavos čia pat esančioje kavinėje-knygyne.
TAIP PAT SKAITYKITE: Rekomendacijos: 7 filmai apie madą
Pirkiniai II
Prabanga dvelkiantis XX a. pradžios prekybos centras „Le Bon Marché Rive Gauche“ (24 rue de Sèvres). Galima pasigrožėti ne tik čia pristatomomis itin prabangiomis prekėmis, bet ir paties Gustavo Eifelio suprojektuotais geležies skliautais ir art deco stiliaus lubomis.
Kvapai
„Parfums Rares Jovoy“ (4 Rue de Castiglione). Įspūdingas interjeras bei didelis nišinių kvepalų pasirinkimas. Jei pasiseks, jus aptarnaus pats žavusis parduotuvės savininkas, labai mėgstantis bendrauti, ir netgi padarys jums kavos, kurią galėsite siurbčioti klausydami jo žavaus prancūziško akcento palytėtos anglų kalbos.
Fotografijos
Fotografijų galerija „Polka galerie“ (12 rue de Saint-Gilles). Senoje spaustuvėje įsikūrusi galerija pristato garsius ir pripažintus fotografus iš viso pasaulio ir kviečia atrasti naujus talentus. Įspūdingos ir pačios patalpos, ypač antroji galerijos salė, į kurią patenkama per tipinį paryžietišką kiemelį.
Erikos Umbrasaitės tinklaraštis Aš myliu Prancūziją