Astos Pilypaitės mokinę Emiliją Kalinaitę pasiglemžė onkologinė liga: „Ji buvo mūsų šviesulys“

Asta Pilypaitė ir Emilija Kalinaitė
Asta Pilypaitė ir Emilija Kalinaitė
Šaltinis: Žmonės
2021-10-30 18:02
AA

„Mamų unijos“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė šeštadienį pranešė skaudžią žinią – nuo onkologinės ligos mirė jauna dainininkė Emilija Kalinaitė.

Emilija Kalinaitė buvo ilgametė atlikėjos Astos Pilypaitės mokinė – jos dainavimo studiją mergaitė lankė apie 6 metus. Žmonės.lt portalui susisiekus su A.Pilypaite, atlikėja patikino, kad prisiminimai apie Emiliją – patys šilčiausi.

„Ji buvo ypatingai linksma, visada geros nuotaikos ir labai draugiška, tikras kolektyvo šviesulys. Tai buvo išskirtinis vaikas ir taip sakau tikrai ne todėl, kad jos netekome. Tą patvirtintų visi studijoje dainavę vaikai“, – sako A.Pilypaitė.

Paskutinis ryškus mokytojos ir mokinės darbas – Motinos dienos proga įrašyta daina „Šypsena“. Asta pasakoja, kad nors viso karantino metu su mokiniais dirbti negalėjo, norėjo rasti būdą jų savirealizacijai.

„Radau tokią išeitį – savarankiškai su vaikais išmokdavome dainas ir po vieną jas įrašydavome studijoje. Nors Emilija tuo metu jau sirgo, ji vis tiek labai norėjo dainuoti, tad pasitarusios su jos mama nutarėme, kad dėl begalinio noro dirbsime nedideliame kolektyve“, – prisimena atlikėja.

Ji tikina, kad dainos pavadinimas – labai simboliškas: būtent su šypsena jai asocijuojasi Emilija. Ją įrašiusios Asta Pilypaitė, Emilija ir jos geriausia draugė Marija būtent šiai dainai sukūrė savo trio pavadinimą „E.M.A“, sudarytą iš pirmųjų jų vardo raidžių.

„Emilija paskutiniu metu save ir vadino Ema. Beje, planavome, kad mūsų trio dar gyvuos“, – atsiminimais su Žmonės.lt dalijasi dainininkė.

Paskutinį kartą jos kartu dainavo pavasario pabaigoje, tačiau vėliau mokytoja Emiliją lydėjo į Izraelį, kur mergaitė turėjo vykti onkologinės ligos gydymui.

Šou „Šok su žvaigžde“ dalyvaujanti Asta Pilypaitė sako, kad šiandieninį savo šokį žada skirti Emilijai. 

Asta Pilypaitė ir Emilija Kalinaitė (antra iš dešinės) / Asmeninio albumo nuotr.

„Mes su partneriu jau ankčiau kalbėjome, kad norėtume šokių projekte pakalbėti apie Emiliją ir paramos fondą „Rugutė“, skirti būtent linksmą šokį, tačiau nesuspėjome... Bet šiandien (šeštadienį – red. past.) tikrai šoksiu Emilijai – ji to nusipelnė“, – sako daininkė.

Asta priduria, kad mergaitė šokių projekte ją visada labai palaikė ir siuntė šviesos kupinas žinutes. 

„Tikiu, kad ir ją palaikė tas noras visur matyti tik gerus dalykus. Ji tikrai buvo nuostabi mergytė, tad ją norisi taip ir atsiminti, nes skausmo jokie žodžiai nesumažins“, – tikina A.Pilypaitė.

Žinia apie mergaitės mirtį „Mamų unijos“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė pirmiausia pasidalijo socialinio tinklo paskyroje, o vėliau ją patvirtino ir 15min portalui.

Emilija Kalinaitė / Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ nuotr.

„Emilija, ačiū, kad buvai šalia mūsų, mokei mus atradimų kasdienybėje, akimirkų džiaugsmo. Liksi širdyje tokia pat talentinga, gyvybinga, šviesi. Sakei, kad visada lauksi manęs. Tai dar pasimatysime, Emilija!

O dabar skrisk, mieloji, ten kur Tavęs laukia visas būrys angelėlių vaikų“, – socialiniame tinkle liūdną žinią pranešė E.Mėlinauskienė.

Dar prieš mažiau nei mėnesį labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ paskyroje buvo pasidalinta Emilijos istorija. Buvo rašoma, kad net susidūrus su galingu priešu, mergaitė išliko žavi savo valia bei šypsena.

„Emilija yra ypatinga kovotoja, stojusi akistaton su labai galingu priešu. Bet net tokioje situacijoje mergaitė nepaliaujamai žavi savo valia ir šypsena.

Pavasarį Jūsų susitelkimas suteikė galimybę Emilijai su mama išvykti į Izraelį pasikonsultuoti su geriausiais tos šalies onkologais, gydančiais melanomas. Svečioje šalyje mergaitei taikyti du kursai kombinuoto imunoterapijos ir chemoterapijos gydymo, po kurių Emilija grįžo ir tęsia gydymą Lietuvoje. Šios žavios paauglės kovą su liga nuolat apsunkina iškylantys nauji iššūkiai. Štai ir šiandien melanomos gydymą apsunkina užpuolusi bakterija, kuriai įveikti reikės Emilijos, tiek gydytojų didelių pastangų.

Emilija, tu stipriausia ir ryžtingiausia, kokią tik esame sutikę. Tavo kerinti šypsena, geležinė valia ir begalinis tikėjimas yra patys geriausi ginklai šioje kovoje. Tad tik pirmyn! O mes visi būsime šalia. Visada“, – buvo rašoma Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ paskyroje.