Aštrių komentarų dėl „Eurovizijai“ skirtos dainos susilaukusi Monika Marija atkirto kritikams

Monika Marija Paulauskaitė / Asmenininio albumo nuotr.
Monika Marija Paulauskaitė / Asmenininio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-01 16:54
AA

Vos šį antradienį paskelbusi apie netikėtą dalyvavimą šių metų „Eurovizijos“ atrankose su Erica Jennings daina „The Truth“, „Lietuvos Balso“ nugalėtoja Monika Marija nustebino daugelį. Tą pačią dieną įvyko ir paskutinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimas, kuriame susirinkę žiūrovai ir komisija pirmą kartą galėjo išgirsti, kaip ši daina nuskambėjo Monikos Marijos lūpomis. Trečiadienio rytą, atlikėja šį kūrinį atliko ir LRT laidoje „Labas Rytas, Lietuva“, o naujai nuskambėjusia dainos versija pirmąkart buvo pasidalinta internete.

Monikos Marijos „The Truth“ pasirodžius internete, dainą suskubo įvertinti ir komentatoriai, kurie išreiškė abejones, ar daina tikrai tokia, kuri gali patekti į didžiosios „Eurovizijos“ sceną. Kalbėta, kad kūrinys per daug nuobodus ir su juo nepavyktų padaryti jokio šou. Į neigiamus komentarus apie dainą sureagavo ir pati Monika Marija, savo „Facebook“ paskyroje pasidalijusi įrašu, apie pasirinkimą į konkurso atrankas žengti būtent su šia daina.

„Atvirai – iš pat pradžių nežinojau, ar teisingai padariau, nusprendusi dalyvauti „Eurovizijoje“. Nuo mažens buvau pratusi būti scenoje, taip pat be galo daug išmokau augdama „Lietuvos Balse“, bet „Eurovizijos“ scena ir pats konkurso konceptas visiškai kitoks. Dabar, kai pirmi žingsniai jau žengti, esu visiškai tikra, kad padariau teisingai – ne dėl to, ką kalba komanda, komisija ar klausytojai, o dėl to, ką pati pajaučiau atlikdama šį kūrinį. Manau, kad jis puikiai išduoda mano pačios įsitikinimus ir apskritai moralę – aš nuoširdžiai tikiu, kad sakydamas tiesą, niekada per daug nesuklysi ir kad tik nemeluodamas kitiems ir jų neapgaudinėdamas, gali iš tikrųjų pasiekti žmones.

Patį pirmą kartą, tai supratau dainuodama „Je suis malade“, kai pajaučiau, jog ši daina buvo mano vienintelis šansas, jog atėjo laikas ne tiek klausytojui, kiek pačiai sau pripažinti visą tiesą ir tai, kas mano gyvenime įvyko. Tuomet žmonės tai pajautė ir suprato, ką jiems sakiau, kad net kalbos barjeras nebebuvo svarbus. Būtent dėl to tikiu, kad „The Truth", jei ir nelaimės „Eurovizijos“, ar nepateks į kitą etapą, turėtų būti ne tik išgirsta, bet ir išklausyta“, – atvirai į komentatorių kritiką atsakė Monika Marija.

Monika Marija Paulauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paklausta, kodėl sureagavo į išsakytus komentarus, Monika Marija sako, jog visuomet džiaugiasi adekvačia ir protinga kritika, tačiau, deja, tarp komentarų internete, tokios – tikrai nėra daug.

„Protingos kritikos tarp komentarų dar reikia gerai paieškoti. Tai liūdina, bet galiu užtikrintai pasakyti, kad tvirtai stoviu ant kojų! Daug kas atsiliepė "ar nematote, kad norint laimėti „Euroviziją“ reikia šou?" – drįstu nesutikti ir atsakau – pirmiau paklausykite ir pažiūrėkite į pastarųjų metų pavyzdžius. Klausytoją užkabina nesuvaidintos emocijos, o ne dainos tempas ar stilius. Manau, kad svarbiausia man yra pranešti žmonėms apie šios dainos žinutę, stipriai atlikti savo pasirodymą, o ne rungtis su kitomis dainomis ar kitais atlikėjais. Tada jau klausytojui liks tik spręsti, ar visuma patiko, ar ne. Viena galiu užtikrinti – jei kažką pradedu, vadinasi aš tuo neabejoju – atiduodu tam visas savo jėgas ir laiką“, – sako Monika Marija, primindama klausytojui, kad šių metų Portugalijoje vyksiančioje „Eurovizijoje“ būtent tik pati daina ir ją atliekantis dalyvis ir turės atstovėti už save, kadangi organizatoriai atlikėjų pasirodymuose nebeleido naudoti įspūdį sustiprinančių vizualizacijų ar specialių efektų.

Kaip atlikėjos daina nuskambės „Eurovizijos“ atrankų scenoje, pamatyti ir išgirsti bus galima jau šį šeštadienį, 21:00 per LRT.