Astrologė Lana Kutkytė pataria: palankiausios metų dienos augalams sodinti pagal Mėnulio fazes

Daigelis. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Daigelis. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-04-19 17:00
AA

Visiems gerai žinoma, kad augalams svarbi yra Saulės šviesa ir šiluma, tačiau ne ką mažiau svarbus yra ir Mėnulis, kurio fazės lemia ir augalų augimą. Taip pat sėjos metu svarbu yra ir tai, kuriame Zodiako ženkle yra Mėnulis.

Taigi, atsižvelgiant į šias, nuo senovės taikomas ir patikrintas taisykles, pateikiu kalendorių, kuris padės išauginti puikų derlių.

Palankiausios metų dienos augalams sodinti

Augalai, kurių valgomoji ir vertingoji dalis yra virš žemės paviršiaus: pomidorai, agurkai, cukinijos, kopūstai, moliūgai, špinatai, prieskoniniai augalai, uogos, gėlės. Tinkamos dienos persodinti kambarines gėles.

  • Balandis: 20, 23, 24;
  • Gegužė: 20, 21, 22, 28, 29, 30, 31;
  • Birželis: 17, 18, 24, 25, 26, 27, 28, 29;
  • Liepa: 21 (nuo 16.30 val.), 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29;
  • Rugpjūtis: 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26.

Ilgamečiai augalai: medžiai, krūmai, daugiametės gėlės. Augalai, kurių valgomoji, vertingoji dalis yra žemėje: morkos, ridikai, burokai, bulvės.

  • Gegužė: 1, 2, 6, 7, 8, 9, 12, 13;
  • Birželis: 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13;
  • Liepa: 6, 7, 8, 9, 10 ir 11 (ypač palankios);
  • Rugpjūtis: 2, 3, 4, 5, 6 (ypač palanki), 7.

Mėnulio fazių poveikis augalams

Mėnulio jaunatis

Mėnulio fazės: Jaunatis / „Fotolia“ nuotr.

Jaunaties dieną su augalais apskritai patartina nedirbti ir jų neliesti. Dieną prieš jaunatį bei dieną po jos nepatartina nieko sodinti.

2015 metais jaunaties dienos: gegužės 18, birželio 16, liepos 16, rugpjūčio 14, rugsėjo 13 (reikėtų ypač atsargiai elgtis su įvairia technika ir darbo įrankiais), spalio 13, lapkričio 11, gruodžio 11.

Likus vienai dienai iki jaunaties bei vieną dieną po jos efektyvu yra pašalinti nudžiūvusius lapelius ir šakeles, rinkti sėklas ateičiai, praretinti augalus, naikinti kenkėjus bei piktžoles. Šiuo metu augalų šaknys yra labai pažeidžiamos, tad verčiau augalų nepersodinti, nesodinti, nepurenti žemės ir pernelyg gausiai nelaistyti.

Pilnėjantis Mėnulis

Mėnulio fazės: Jaunatis / „Fotolia“ nuotr.

Tinkamas metas sodinti augalus, kurių vaisiai auga virš žemės. Pavyzdžiui, bazilikai, krapai, agurkai, paprikos, kopūstai, vienmetės gėlės. Tinkamas laikas persodinti augalus, sodinti daigus į žemę, sėti veją.

Taip pat skaitykite: Daržovių sėjos laikas pagal gamtos ženklus

Patartina tręšti mineralinėmis medžiagomis ir gausiau palaistyti. Jei augalai, kuriuos planuojate sodinti, turi stiebtis į viršų, tuomet geriau juos sodinti jau kiek arčiau pilnaties. Jei augalai yra žemaūgiai, tuomet sodinkite praėjus 2–3 dienoms po jaunaties.

Mėnulio pilnatis

Mėnulio fazės: Jaunatis / „Fotolia“ nuotr.

Intensyviausiai pilnatis veikia augalus 3 paras: 1,5 paros iki pilnaties ir 1,5 paros po jos.

2015 metų pilnaties dienos: gegužės 4, birželio 2, liepos 2, rugpjūčio 29, rugsėjo 28, spalio 27, lapkričio 26, gruožio 25.

Augalų viršunėlės gauna daugiausia Mėnulio energijos ir šviesos, tad būtent pilnaties metu surinktas derlius yra naudingiausias. Patartina nuimti tik tą derlių, kuris nėra skirtas ilgam saugojimui (pvz., salotas).

Taip pat skaitykite: Mėnulis mūsų gyvenime

Mažiausiai gyvybinės energijos turi šaknys, tad geriau nuimti derlių nuo augalų, kurių vertingoji dalis yra virš žemės.

Dylantis Mėnulis

Mėnulio fazės: Jaunatis / „Fotolia“ nuotr.

Metas sodinti tuos augalus, kurių valgomoji ir vertingoji dalis yra žemėje – tai bulvės, burokai, morkos ir t. t. Taip pat tinka sodinti medžius bei ilgamečius krūmus ir gėles.

Geriau nesodinti augalų paskutinėmis dylančio Mėnulio dienomis, tačiau galima nuimti derlių, kuris turės būti ilgai saugomas (pvz., bulvės) ir baigti rinkti derlių reikėtų dar iki jaunaties dienos.

Taip pat skaitykite: Kaip mūsų apetitą veikia Mėnulio fazės

Dar kelios svarbios taisyklės

Nedirbkite su augalais jaunaties metu ir tada, kai Mėnulis yra Dvyniuose, Vandenyje, Liūte ir Mergelėje – tai nevaisingi ženklai.

Gali pasirodyti keista, tačiau nepatartina sodinti ir sėti augalų, kuomet Mėnulis yra Mergelėje, nes juk tai žemės stichijos ženklas. Visgi Mergelė yra vadinamasis „sterilus“ ženklas, jo karaliavimo metu ypač palanku yra nuimti derlių, o ne jį sodinti.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, tam tikras situacijas, sužinoti poros suderinamumą ar tinkamą specialybę, registruokitės Lanos Kutkytės konsultacijai „Facebook“ paskyroje „Sadhana“.