Ateinančio rudens-žiemos sezono Lilijos Larionovos ir Egidijaus Rainio kolekcijų pristatymas dvelkė elegancija

Egidijaus Rainio 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modeliai / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys pakvietė savo kūrybos gerbėjus antradienį, vasario 21-ąją, stebėti 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijų pristatymo.

Pamatyti jaukius ir šiltus L.Larionovos bei prabangia elegancija dvelkiančius E.Rainio drabužius Vilniaus Ūkio banko teatro arenoje susirinko nemažai žinomų žmonių, tarp jų ir garsios moterys – Daina Bosas, Danguolė Stachura, Asta Valentaitė, Rasa Arlauskienė, Irena Marozienė, Agnė Jagelavičiūtė.

Šiemet Lilija Larionova ir Egidijus Rainys žiūrovams pateikė apie 60 modelių. „Esu ištikimas savo pamėgtam romantiškam stiliui, natūraliems audiniams, švelniam kašmyrui ir plazdančiam šilkui“, – taip savo kolekciją apibūdino dizaineris Egidijus Rainys.

Pagrindinis jo kolekcijos motyvas – suknelė. Lengva, vilnijanti ant kūno ir tuo pačiu santūri. Jokio vulgarumo, tik aukščiausios prabos elegancija. Šiai kolekcijai būdinga linijų švara, jokių bereikalingų prikarpymų ar marginimų. Paprastumas ir elegancija – tokia šios kolekcijos formulė, kurios dalimi tapo subtilūs papuošalai. „Man patinka, kai mano moteris atrodo išskirtinė, pasitempusi, išdidi, savimi pasitikinti. Todėl šį sykį visos suknelės prigludusio silueto, išryškinančios visus gražiausius moters kūno linkius“, – sakė dizaineris.

Egidijus Rainys ir jo 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modelis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Gundančios, bet neprovokuojančios

Vakarą pradėjo E.Rainio kolekcijos pristatymas. Laisvi, krenatantys smėlio spalvos paltai papuošė pirmuosius modelius. Plojimais publika pasitiko labiau prigludusius, moteriškesnius siluetus. Plonytės megztos suknelės, sijonai ir kostiumėliai, išryškinantys kiekvieną kūno linkį taip pat neliko nepastebėtos.

Elegantišką kolekciją puošė ir daugiasluoksnės plonyčio audinio suknelės, o tinkamą, subtilią nuotaiką sukūrė meistriškai parinktas garso takelis, kuriame skambėjo ir lietuvių mėgstamų atlikėjų – švedės Lykke Li ir amerikietės Lanos Del Rey melodijos.

Švelnias smėlio, dramblio kaulo, rausvas, rudas ir pilkas spalvas kolekcijoje E.Rainys paįvairino derindamas prie jų sodrios mėlynos spalvos drabužius. Publikai patiko ir įmantriomis detalėmis neapkrautos mėlynos suknelės bei paltai, it nulieti pagal modelių figūras ir paryškinantys moteriškumą. Prie kai kurių ansamblių kūrėjas priderino kailines apykakles.

Egidijus Rainys ir jo 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modelis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Maloniu netikėtumu tapo auksu tviskančios medžiagos rūbai laisvomis rankovėmis. Akivaizdu, kad kai kuriuos derinius, tarkime – auksines kelnes ir prabangius, blizgančius violetinius marškinėlius ar įspūdingą violetinio tarsi plunksnomis puošto audinio suknelę Lietuvos aukštuomenės damos netruks pademonstruoti vakarėliuose. Kolekcijos pristatymui artėjant į pabaigą ypač garsių aplodismentų sulaukė ilga, dailiai krentanti permatomo mėlyno audinio suknelė.

Kone visus naujuosius E.Rainio kurtus drabužius dėl jų perregimo audinio modeliai demonstravo apsivilkę kūno spalvos triko.

Žiemiška romantika

Lilija Larionova kitą žiemą siūlo pasitikti itin šiltais mocheros paltais, kombinezonais, jaukiais dideliais trikotažiniais megztiniais ir minimalistinėmis, mokyklos laikus primenančiomis suknelėmis. Tai turėtų padėti peržiemoti mūsų tamsias ir, atrodo, niekada nesibaigiančias šaltąsias žiemas, kai daugumai norisi jaukumo ir šilumos.

Egidijus Rainys ir jo 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modelis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Visų pirma norėjau, kad ši kolekcija būtų kitokia, nes pati noriu keistis“, – sakė L.Larionova.

„Visų pirma norėjau, kad ši kolekcija būtų kitokia, nes pati noriu keistis. Manau, šį kartą man pavyks tai padaryti. Vien tai, kad prisijaukinau kitokį siluetą, yra labai daug. Spalvinė gama yra gana rami. Pilka – karalienė, taip pat tamsiai mėlyna, rudi atspalviai. Ši kartą net nenaudosiu ryškių akcentų, kuriuos taip mėgau ankstesnėse savo kolekcijose“, – sakė dizainerė L.Larionova.

Pasak dizainerės, kuriant labai svarbi audinių kokybė. Šiai kolekcijai buvo naudojama aukščiausios kokybės vilna, šilkas ir mochera. Visi audiniai specialiai buvo užsakyti Italijoje.

Drabužių dekoras minimalus – siauras dirželis, padedantis išryškinti naują siluetą. Prie savo kolekcijos dizainerė priderino „Avon“ kompanijos kurtus papuošalus. „Šie papuošalai stilistiškai labai tiko. Derinsiu minimalistinės grandinėles bei juodojo perlo spalvos auskarus“, – pasakojo L.Larionova.

Skambant energingai ir užvedančiai muzikai pasirodė pirmieji L.Larionovos kolekcijos modeliai. Moteriško kirpimo paltai su įdomiomis detalėmis bei šiltos suknelės stebino savo rafinuotu paprastumu. Kūrėja pasirinko šaltuoju metų laiku lietuvių mėgstamas spalvas – pilką, juodą. Iš šiltos vilnos su lengvu pūkeliu L.Larionova sukūrė paltus, puspalčius, kombinezoną ir net ilgą suknelę be rankovių.

Egidijus Rainys ir jo 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modelis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Publika šiltai sutiko ir biuro klasika dvelkiančius kelnių ir švarkų kostiumėlius. Modeliai demonstravo sukneles, vienos dalies kostiumėlius iš pilkos, vertikaliomis linijomis margintos, kiek blizgios pilkos medžiagos ir iš sodraus tamsiai mėlyno audinio. Išraiškingai atrodė suknelės, pasiūtos iš blizgaus violetinio audinio rudais raštais. Plojimų sulaukė ir dailiai prie kūno prigludusios suknelės, kiek praplatėjančios nuo liemens. Kai kuriuos modelius L.Larionova papuošė rudos, kailį primenančios medžiagos akcentais.

Po šio madų šou kūrėjai savo bičiulius pakvietė atšvęsti į barą „Pavos“. O jau po savaitės L.Larionova ir E.Rainys savo darbus eksponuos prestižinėje parodoje „Tranoi“, kuri vyks Paryžiaus mados savaitės metu Luvre („Carousel du Louvre“).

Egidijus Rainys ir jo 2012-2013 metų rudens-žiemos kolekcijos modelis / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

 

Skaitykite daugiau