Atidaroma „JCDecaux premija 2022“ finalistų paroda „Galimybių bangos“

„JCDecaux premija 2022“ parodos fragmentas_nuotr.  / Paulinos Stasiūnaitės nuotr.
„JCDecaux premija 2022“ parodos fragmentas_nuotr. / Paulinos Stasiūnaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-27 14:47
AA

Septintoji „JCDecaux premija“ paroda, pavadinimu „Galimybių bangos“, kuruojama Vytenio Buroko ir Mildos Dainovskytės, šiais metais pristatoma Dailininkų sąjungos galerijos erdvėse, įsikūrusiose Šiuolaikinio meno centro kaimynystėje. Čia, jau ne vieną dešimtmetį veikiančiame salone-galerijoje, eksponuojami vizualaus ir taikomojo meno kūriniai. Kintančios paskirtys, rudimentais virtę įrankiai ir archajiškos praktikos atgimsta kaip save pačius bei aplinką narstantys kritiniai amatai.

Grubios ir glotnios tekstūros, atviri dialogai, raktų pakabukai, apdulkėję, briaunomis su lėkšte susijungiantys vamzdžiai, trupiniai smėlyje, stalo kampas: save keičiančios prasmės ir paskirtys atgimsta naujais siluetais – trapiais bei pulsuojančiais. Menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas.

Šiais metais savo darbus parodoje pristato Morta Jonynaitė, Anton Karyuk, Rokas Janušonis, „allsofeatherlightseven“ (Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas) ir „Paveldo institutas“ (Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė, Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė).

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir kompanijos „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei didinti visuomenės įsitraukimą šiuolaikinio meno kontekstuose.

„Džiugina kasmet augantis susidomėjimas šiuo priziniu projektu. Daugeliu atveju jauniesiems kūrėjams tai pirma svarbi pakopa jų profesiniame kelyje skatinanti toliau vystyti savo sumanymus, tobulėti ir siekti platesnio pripažinimo Lietuvoje ir svetur“, – sako Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.

„JCDecaux premija 2022“ parodos kuratoriai Milda Dainovskytė ir Vytenis Burokas / Asmeninio albumo nuotr.

„Kartu su ŠMC komanda sukūrėme šį projektą siekdami padėti pradedantiesiems kūrėjams bei auginti dar didesnį šiuolaikinio meno gerbėjų ratą. Ši paroda kasmet stebina lankytojus, dovanoja naujų patirčių ir moko drąsos. Šiuolaikinis menas turi stiprią galią keisti mūsų požiūrį ir aplinkos suvokimą. Per meną mes atrandame naujų kampų dialoge su savimi. Todėl naujoje ir drąsioje ekspozicijoje turime puikią progą stiprinti savirefleksiją“, – sako Žaneta Fomova, „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė.

Žaneta Fomova / Organizatorių nuotr.

Kiekvienais metais tarptautinės komisijos sprendimu vienas iš parodoje dalyvaujančių menininkų yra apdovanojamas „JCDecaux“ įsteigta vienkartine 4000 eurų dydžio premija, o parodos lankytojai turi galimybę balsuoti ir vienam iš menininkų skirti publikos prizą.

Parodą aplankyti kviečiame iki 2022 m. lapkričio 26 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius), ekspozicijos veikimo metu: II–V 11–19 val., VI 11–16 val. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.