Atidaryta paroda „Kaunas2022 Kūrėjai“: iš fotografijų žvelgia žymiausi Lietuvos ir užsienio menininkai

Agnės Bekeraitytės-Popierės paroda „Kaunas 2022 kūrėjai“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Kovo 16-osios vakarą laikinojoje M.K.Čiurlionio galerijoje duris atvėrė kiek kitokia projektui „Kaunas 2022“ skirta fotografijų paroda. Šį kartą lankytojų dėmesys krypo ne į įspūdingą praėjusių metų programą, bet į ją kūrusius žmones. Pernai fotografė Agnė Bekeraitytė-Popierė prieš fotoaparatų blykstes kvietė atsistoti Kaune viešėjusius ir programą kūrusius Lietuvos bei pasaulio menininkus. Unikalios iniciatyvos rezultatas – portretinių fotografijų serija „Kaunas2022 Kūrėjai“.

19 000 – tiek menininkų prisidėjo prie „Kaunas 2022“ programos įgyvendinimo. Tarp šių kultūros asmenybių – muzikai, šokėjai, režisieriai, dailininkai, skulptoriai, kompozitoriai.

Parodoje jie atsiskleidžia ne tik kaip įspūdingų darbų ir pasirodymų autoriai, bet kaip išskirtinės asmenybės.

„Projektą „Kaunas 2022“ kūrė daugybė menininkų, kurių darbus buvo galima pamatyti teatruose, galerijose, koncertų salėse. Visgi labai mažai matėme pačius žmones, o ne jų kuriamą meną. Nenorėjau, kad toks renginys išliktų tik kaip dokumentika. Aš esu žmonių žmogus, tad man buvo svarbu, kad menininkai atsiskleistų – juk jie skyrė savo laiką, jie sukūrė didžiulį renginį, keliavo į Kauną iš skirtingų šalių. Visiems jiems suteikiau vienodą apšvietimą, o prieš fotoaparatą palikau tik patį žmogų“, – parodą pristato jos autorė Agnė Bekeraitytė-Popierė.

Agnė Bekeraitytė-Popierė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Fotogalerija:

A. Bekeraitytės-Popierės paroda „Kaunas 2022 kūrėjai“ (38 nuotr.)
+32

Šiuo metu Lietuvoje gyvenanti Agnė paskutinius septynerius metus praleido dirbdama Londono fotografijos industrijoje. Tad fotografuoti žinomus žmones jai nebuvo naujiena – iš pastaraisiais metais menininkės įamžintų nuotraukų žvelgia tokie žymūs aktoriai, režisieriai ir menininkai kaip Quentinas Tarantino, Willemas Dafoe ar Danielis Craigas.

Parodos atidaryme dalyvavo ir patys menininkai

Parodoje „Kaunas 2022 Kūrėjai“ iki balandžio vidurio galima pamatyti daugiau nei 50 portretų, kuriuose įamžinti Kaune parodas, didžiuosius Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos renginius, koncertus įgyvendinę Lietuvos ir užsienio menininkai: Marija Abramovič, Johnas Hendrixas, Aideen Barry, Roberto Magro, Zita Bružaitė, A.Kaušpėdas ir kt.

A. Bekeraitytės-Popierės paroda „Kaunas 2022 kūrėjai“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
A. Bekeraitytės-Popierės paroda „Kaunas 2022 kūrėjai“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Viktoras Diawara / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Dalį fotografijose įamžintų menininkų buvo galima sutikti ir kovo 16 d. vykusiame parodos atidaryme. Vienas jų – Viktoras Diawara, kartu su muzikantais parodą atidariusiu muzikiniu projektu „Afrodelic“.

Agnės Bekeraitytės–Popierės paroda „Kaunas2022 Kūrėjai“ veiks kovo 17 – balandžio 16 d. Laikinojoje M.K.Čiurlionio dailės galerijoje (A.Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Skaitykite daugiau