Atidaryta Raudonojo Kryžiaus parduotuvėje, kurioje yra tik viena prekė – Viltis

VILTIES parduotuvės atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.
VILTIES parduotuvės atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-11-29 15:10
AA

Raudonojo Kryžiaus iniciatyvos ambasadoriais tapę garsūs Lietuvos žmonės šiandien Vilniaus „Akropolyje“ atidarė „Vilties“ parduotuvę. Iki Kalėdų veiksiančioje parduotuvėje yra tik viena prekė – simbolinis Vilties atvirukas, kurį galima įsigyti už 5, 10 arba 15 eurų. Visos „Vilties“ parduotuvėje surinktos lėšos teks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programai „Šilti apsilankymai“, skirtai vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms, kuriuos nuolat lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

„Trečiąjį gimtadienį švenčianti „Vilties“ parduotuvė šiemet kalba apie žmogiškąjį ryšį, šiltą bendravimą ir palaikymą. Statistika rodo, kad iš daugiau kaip pusės milijono vyresnių negu 65 amžiaus žmonių kas trečias tokio amžiaus žmogus, deja, gyvena vienas. Juos izoliuoja ne tik skurdas ar negalia, jie jaučiasi nereikalingi, užmiršti ir vieniši. 

VILTIES parduotuvės atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Mes siūlome tai keisti. Įsigydami atvirutę „Vilties“ parduotuvėje, jūs prisidedate prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių tinklo augimo. Apmokyti ir parengti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai kartą per savaitę lanko vienišus senelius, dalinasi istorijomis, skaito, palydi pasivaikščiojimuose ir kitaip juos palaiko. Dėmesys vienas kitam ir žmogiškas kontaktas daro stebuklus. Apsilankykite „Vilties“ parduotuvėje ir prisidėkite prie mažų stebuklų“, – kvietė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

„Vilties“ parduotuvės ambasadore šiemet tapusi televizijos ir radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė sako, kad „Vilties“ parduotuvė yra tobuliausias dalykas sprendžiant Kalėdinių dovanų problemą.

VILTIES parduotuvės atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Pripažinkime, kiekvienas, kai priperkame kokių nesąmonių ar gauname dovanų tokių pat nesąmonių, žiūrime į jas ir tyliai galvojame: geriau reikėjo tuos pinigus išleisti kažkam prasmingam. O prasmingesnio dalyko nei „Vilties“ parduotuvė aš kol kas nematau, nes čia, atviruko forma nupirkus viltį, ji tampa konkrečia pagalba seniems, vienišiems žmonėms. Jiems labai reikia, kad pas juos kas ateitų, pabendrautų, papasakotų, išklausytų, tiesiog pabūtų kartu. Raudonajame Kryžiuje yra žmonės, kurie tą ir daro. Ir, kai mes ateisime į „Vilties“ parduotuvę ir nupirksime dovanų viltį, savanoriai turės daug daugiau pajėgumų nueiti pas tuos senus žmones ir pabūti su jais“, – apie „Vilties“ parduotuvės idėją kalbėjo L. Gradauskienė.

Į renginį su keliais „Upės“ pradinės mokyklos mokiniais atvykusi Neringa Čereškevičienė turėjo progą viena pirmųjų įsigyti atvirukų: „Tai labai graži akcija ne tik mums, bet ir mūsų vaikams. Prieš atvykdami čia su mokiniais kalbėjomės apie savanorius. Pasirodo, ne visi jų supranta šia sąvoka, todėl aiškinomės, jog tai žmonės, kurie atiduoda visą save, kad padėtų kitiems.

VILTIES parduotuvės atidarymas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Tokios akcijos kaip ši padeda vaikams geriau suprasti, o suaugusiems prisiminti, kas yra savanoris, kodėl reikia padėti kitiems ir sužinoti, kaip galime prie tos pagalbos prisidėti. Su mokiniais taip pat planuojame vykti aplankyti senelių, tą darysime po Naujų metų: deklamuosime eilėraščius, dainuosime daineles. Tikimės, kad bent dalimi prisidėsime prie to, ką daro „Raudonasis kryžius“.

Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvė „Akropolyje“ prieš Kalėdas duris atvėrė jau trečius metus.

„Tai unikalus socialinis projektas, leidžiantis žmonėms prisidėti prie svarbių iniciatyvų įgyvendinimo. Noriu padėkoti Raudonajam Kryžiui, iniciatyvos ambasadoriams, savanorių komandai ir tiems, kurie pirks ir dovanos žmonėms viltį. Kartu galime kurti mažą Kalėdų stebuklą“, – atidarant „Vilties“ parduotuvę sakė bendrovės „Akropolis group“ Komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvė Vilniaus „Akropolyje“ veiks iki gruodžio 23 d.

VILTIES parduotuvės atidarymas (22 nuotr.)
+16