Atidarytas festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“: mokiniai žengė raudonu kilimu

Atidarytas festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.
Atidarytas festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-06-07 13:35
AA

Birželio 3 d. prasidėjo pirmasis ir vienintelis kino festivalis vaikams ir jaunimui po atviru dangumi „Kinas po žvaigždėmis. Junior“. Moksleiviai iš įvairių Vilniaus miesto mokyklų galėjo pajusti, ką reiškia festivalinė patirtis: jaunuoliai žengė raudonu kilimu ir fotografosi prie sienelės. Festivalį atidarė į būtinų pamatyti paauglių kino filmų sąrašą nuolat patenkantis filmas „Užsispyrėlės sutramdymas“.

Birželio 3–7 dienomis vyksiančio dieninio kino festivalio programoje – 7 filmai: širdį verianti istorija apie draugystę „Ateivis“, dainuoti kartu šeimas įkvėpiantis legendinis miuziklas „Muzikos garsai“, kultinė romantika paaugliams „Užsispyrėlės sutramdymas“, drambliuko „Dumbo“ kelias į pripažinimą, nuotykių istorija „Mažojo Nikolia lobis“, apie menstruacijas nuo pradžios iki pabaigos pasakojantis filmas „Mėnesinės“ ir specialusis nemokamas seansas „Kuklos“.

Atidarytas festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ (11 nuotr.)
+5

„Pagaliau! Pagaliau baiginėjasi mokslo metai ir pagaliau sulaukėte tikro festivalio po atviru dangumi, skirto išskirtinai jums, jauniems. Suaugusiems kino renginių netrūksta, o mes svajojome suorganizuoti tikrą kino šventę su visais jos atributais, skirtą jaunimui. Ir nors kviečiame žygiuoti raudonu kilimu, fotografuotis ir rinkti geriausią filmą, nepamirškite esminio kino festivalio elemento – filmų. Žiūrėkite, mėgaukitės, o po to aptarkite, analizuokite. Linkime, kad filmai, kuriuos pamatysite šiame festivalyje būtų jūsų gyvenimo centras, o ne fonas,“ – per atidarymą sakė „Kino po žvaigždėmis. Junior“ vadovė Andrė Balžekienė.

Festivalio „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ atidarymas / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

Šiais metais ypač didelį dėmesį „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ skirs tikriems kino festivaliams būdingiems atributams: kvies rinkti geriausią filmą, gauti festivalio akreditaciją ar žygiuoti į seansus raudonuoju kilimu, vyks filmų pristatymai ir diskusijos po seansų, rengiami bendradarbiaujant su festivalio edukaciniais partneriais – kino mokykla „Youngblood“ bei emocinę paramą teikiančia „Jaunimo linija“.