Atidarytas išsaugotas gyvybes įprasminantis „Gyvybės sodas“: savo patirtimi dalijosi Erika Purauskytė

„Gyvybės sodo“ atidarymo šventė
„Gyvybės sodo“ atidarymo šventė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-12 10:44
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje atidaryta žydinčių obelų alėja „Gyvybės sodas“. Ne pelno siekiančios organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ inicijuota raudonai žydinčių obelų alėja įprasmins per penkerius centro veiklos metus išsaugotas naujų žmogių gyvybes – augančią ir žydinčią jaunąją kartą.

Savo patirtimi renginio atidaryme dalijosi sausį antrosios dukros susilaukusi renginių režisierė Erika Purauskytė, jau kuris laikas savanoriaujanti ir padedanti nėštumo metu krizės ištiktoms moterims.

Per Kalėdas Erika nepirko naujų drabužėlių, o iš sutaupytų pinigų kraitelį skyrė neplanuotai pastojusioms moterims, kurios kreipėsi į  „Krizinio nėštumo centrą“. Renginio metu moteris dalijosi savo patirtimi savanoriaujant ir bendraujant su netikėto nėštumo užkluptomis moterimis.

Viešoji įstaiga „Krizinio nėštumo centras“ įkurta siekiant suteikti pagalbą moterims, išgyvenančioms neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus, taip pat patyrusioms persileidimą, nėštumo nutraukimą ar kūdikio netektį.

Centre yra teikiamos nemokamos specialistų konsultacijos, padedančios moterims priimti atsakingą ir informuotą sprendimą. Teikiama tęstinė kompleksinė pagalba besilaukiančioms moterims, kurios dėl nelaukto nėštumo atsiduria sunkioje socialinėje, finansinėje ar psichologinėje padėtyje, padedama šioms motinoms ir pirmaisiais kūdikio auginimo metais. Skaitomos paskaitos apie žmogaus gyvybės vystymąsi įsčiose, aborto pasekmes vaiko, moters ir šeimos psichinei bei fizinei sveikatai.

Per penkerius veiklos metus pagalba buvo suteikta daugiau nei 1000-iui moterų bei vyrų iš visos Lietuvos bei už jos ribų, 6500 konsultacijų, gimė daugiau nei 200 vaikų. Centro organizuojamose paskaitose mokyklose dalyvavo jau virš 8000 mokinių.

Centre nuoširdžiai bei profesionaliai teikiama nemokama visapusiška tęstinė pagalba, kviečiama nebijoti kreiptis, apsvarstyti visas galimybes, nepriimti skubotų sprendimų. „Krizinio nėštumo centro“ šūkis – „Mes už tai, kad tu žydėtum“. 

„Gyvybės sodo“ atidarymo šventė (21 nuotr.)
+15