Atlikėją Petrą Daunį su širdies drauge Milda Čikagoje stebino amerikiečių pomėgis valgyti
Dainininkas Petras Daunys ir jo mergina Milda Rasilavičiūtė ką tik grįžo iš kelionės po Čikagą, Jungtines Amerikos Valstijas. Savo pasakojimais apie aplankytas vietas ir patirtus nuotykius jiedu dalijasi su Žmonės.lt skaitytojais.
Į JAV Milda ir Petras išvyko liepos viduryje, atostogavo beveik mėnesį – ištisas tris savaites. Pirmą kartą šioje šalyje viešėjusi pora nutarė visą laiką praleisti lietuvių pamėgtame Čikagos mieste.
„Keliauti po Ameriką mūsų planuose nebuvo numatyta, tad visas tris savaites praleidome Čikagoje. Per tą laiką miesto centrą išvaikščiojome skersai išilgai, tad aplankėm visus muziejus bei žymiausias turistų pamėgtas vietas“, – Žmonės.lt pasakoja M.Rasilavičiūtė.
Pagrindinis Mildos ir Petro kelionės tikslas buvo aplankyti Čikagon emigravusius gyventi draugus. Turėjo ir kitų užmojų: „Be abejonės, labiausiai norėjome pamatyti Čikagą ir kuo labiau ją pažinti. Norėjome pamatyti, kaip gyvena vietiniai amerikiečiai, pažinti jų kultūrą, papročius, įpročius.“
Ji neslepia: prieš išvykdama buvo girdėjusi daug aplinkinių įspūdžių apie JAV, tačiau norėjo pati įsitikinti, kurios kalbos – tiesa. „Prieš išvykdami asmeninių įspūdžių apie šalį neturėjome. Iš aplinkinių žmonių, filmų, buvome girdėję, jog – tai svajonių ir galimybių šalis, ir visi ten pabuvę nori sugrįžti. Tačiau mes ten nevykome vedami noro išpildyti kažkokios savo svajonės – važiavom tiesiog pailsėti ir pamatyti, kaip viskas yra iš tikrųjų”, – paaiškina Milda.
Petras ir Milda Čikagoje apsistojo pas draugus. Džiaugiasi: jie supažindino porą su miestu, aprodė lankytinas vietas, skolino automobilius, idant jiedu galėtų keliauti ir patys.
Kas Mildai ir Petrui Čikagoje paliko didžiausią įspūdį? „Be ginčų, miesto centras. Čikaga yra trečias pagal dydį JAV miestas ir turi vieną gražiausių ir tvarkingiausių centrų visose valstijoje. Jis pribloškia savo didybe ir dangoraižių gausa. Čikagoje yra 200 pastatų, kurių aukštis – per 100 metrų. Taip pat patiko Čikagos naktinis gyvenimas, vakarėliai ant dangoraižių stogų, prabangiai atrodantys naktiniai klubai, tokie kaip „Godfrey Rooftop“, „Cuvee Chicago“, „Vertigo“, „Studio PARIS“, „Parliament“.“
Tačiau šiuo tuo pora Čikagoje ir nusivylė: „Atvykę į Čikagą nusipirkome vadinamuosius „City pass“, kurie leidžia lankytis visuose didžiausiuose muziejuose, tačiau kad ir kaip gaila jie įspūdžio nepaliko… Mašinų spūstys – neatsiejama Čikagos dalis. Ar rytas, ar pietūs, ar vakaras, Čikagoje visuomet yra tikimybė patekti į spūstį ir padvigubinti kelionės trukmę namo, o tai tikrai labai vargina.“
Milda džiaugiasi, kad kelionės metu didesnių nuotykių ar nesusipratimų pavyko išvengti. „Vienintelė bėda buvo ta, kad Petras kelionės pradžioje pametė savo banko kortelę, bet tai taip pat nesukėlė per daug problemų“, – tikina.
Ir nors pora Čikagoje praleido net tris savaites, Milda tikina artimai su šalies kultūra nespėjusi susipažinti: „Jeigu atvirai, vienintelė jų tradicija kurią tikrai pažinom, tai besaikis valgymas. Amerikoje žmonės tikrai mėgsta maistą! Porcijos restoranuose dvigubai didesnės negu pas mus. Kelionės pabaigoje padarėm išvadą, kad jie vertina kiekybę, bet ne kokybę. Per tris savaites labai pasiilgom lietuviško maisto.“
Kokį įspūdį Petrui ir Mildai paliko patys amerikiečiai? „Gaila, bet su tikrais amerikiečiais daug bendrauti neteko, tačiau jie pasirodė labai (gal net kiek per daug) atsipalaidavę ir draugiški žmonės“, – vertina M.Rasilavičiūtė.
Paklausta, ar pasiteisino pirminiai kelionės lūkesčiai, Milda sako atvirai: „Iki šiol galvojom, kad JAV bus ta šalis, kurioje norėsim gyventi, tačiau pabuvoję ten supratom, kad vis dėlto jų kultūra, mentalitetas, gyvenimo būdas mums per daug tolimas, per daug paviršutiniškas. Nors, žvelgiant iš kitos pusės, Amerika juk tokia didelė, todėl pabuvojus vienam mieste būtų neteisinga sakyti, kad JAV – ne mums. Tikimės, kad kita kelionė po JAV paliks didesnį įspūdį.“