Grožio studijos „Kristina“ vadovė Kristina Ivanova grožio srityje sukasi jau daugiau kaip dešimtmetį. Neapleidžia ir muzikos. Prieš keletą mėnesių su merginų grupe „Kristal“ išleido naują kūrinį, pristatė naują įvaizdį ir suplanavo išsiilgtus koncertus. Kristina pasakoja apie muziką, grožį ir santykį su seserimi Natalija Bunke.
Trumpa dosjė
- Zodiako ženklas. Mergelė.
- Mėgstamiausia spalva. Raudona.
- Gražiausias metų laikas. Ruduo.
- Svajonių šalis. Ispanija.
- Dabar Skaitoma knyga. N. Zubarevos „Hormonų valsas“.
- Įstrigusi daina. Eltono Johno ir Dua Lipos „Cold Heart“.
- Naminis gyvūnas. Katė.
- Prietaras. Niekada nesakyk „niekada“.
- Didžiausia baimė. Gylio.
- Slaptas talentas. Rankdarbiai.
Kristina, koks jausmas su nauja daina grįžti prie muzikos ir atgal į sceną?
Jausmas labai geras. Įrašiusios dainą „Negrįžk“ turėjome beveik metus, bet vis manėme, kad dar neatėjo tinkamas laikas kūriniu pasidalyti su klausytojais, taip pat nematėme galimybių visu pajėgumu sugrįžti į sceną. Kai tik pajutome, kad galėsime vykdyti koncertinę veiklą, iškart susitikome su merginomis, susidėliojome koncertinius planus ir nusprendėme paleisti dainą. Šiam kūriniui tiesiog reikėjo išlaukti savo laiko.
Kokia muzika skamba jūsų namuose, automobilyje?
Man labai svarbu, kas groja fone. Labai daug laiko praleidžiu savo grožio studijoje, kur visą darbo dieną skamba muzika, todėl ji turi netrukdyti, būti neįkyri. Čia groja tokia, kurios tarsi negirdi. Šiaip neturiu pamėgtos vienos muzikos krypties, galiu klausytis įvairios, svarbu, kad ji nebūtų trukdanti.
Kokia vairuotoja esate? Gal vykdama iš taško A į tašką B spėjate sutvarkyti visus reikalus?
Manau, kad esu gera vairuotoja. Man patinka vairuoti. Kur nors važiuodama aš pailsiu. Žinoma, darbo dieną prie vairo stengiuosi sutvarkyti darbinius reikalus, o jei tai savaitgalinė kelionė, automobilyje man patinka pamąstyti, pabūti visiškoje tyloje.
Beje, išduosiu paslaptį: man nereikia rūpintis automobilio švara – tai padaro mano širdies draugas. Jam svarbu, kad ir jo, ir jo moters automobilis būtų tvarkingi. Taigi, sutvarko iš vidaus, iš išorės ir dar kuro užpila (šypsosi).
Jau daug metų dirbate grožio srityje, taip pat esate scenos žmogus, nuomonės formuotoja. Ar nejaučiate spaudimo nuolat atrodyti nepriekaištingai?
Nejaučiu įtampos, nes rūpinimasis išvaizda yra mano gyvenimo dalis. Su šypsena prisimenu kitų merginų reakciją, kai buvome išvykę į Maljorką švęsti sesės vestuvių. Aš visuomet atsikeldavau pirma ir atlikdavau kasdienę rutiną – dušas, makiažas, plaukai. Tik tada apsirengdavau ir eidavau darytis pusryčių. Kitaip tiesiog nemoku. Kitos merginos kavą gerdavo dar su pižamomis ir vis traukdavo mane per dantį, kad sėdžiu visa graži (šypsosi).
Iš tiesų man tai joks vargas, taip esu įpratusi. Atrodo, kad ir negali būti kitaip. Prisipažinsiu, esu kiek pedantiško būdo, tai pasakytina ir apie išvaizdą.
Ar turite profesinę ligą – sutikusi naują žmogų įvertinate jo išvaizdą?
Netyrinėju, kas ir kaip pasidažęs, bet, pavyzdžiui, keliaudama lėktuvu pastebiu visų žmonių plaukus: kaip nudažyti, kiek blondinių, kiek brunečių, kokia dažymo technika naudota. Tikrai atkreipiu dėmesį – tai yra profesinis dalykas. Tačiau nesu iš žmonių, kurie kritikuoja, pašiepia kitus. Kalbant apie grožį, šiam aspektui esu pastabesnė, bet, susitikusi su kokiu nors žmogumi, jo nevertinu pagal išvaizdą ir tai niekada nedarytų įtakos tolesniam bendravimui.
Kaip manote, ar lietuvės ne per daug dėmesio skiria išvaizdai?
Ne, manau, kad lietuvės yra prisižiūrinčios moterys ir savimi rūpinasi ne perdėtai, o normaliai. Manau, prisižiūrėti turi tiek moterys, tiek vyrai. Nekalbu apie kruopštų makiažą kiekvieną rytą. Man prisižiūrėjimas yra elementarūs higienos dalykai.
Pavyzdžiui, plaukai turi atrodyti tvarkingai: jei dažyti – tai su neataugusiomis šaknimis, pakirptais galiukais, sveikai atrodantys ir pan. Mūsų išorė parodo ne tik kiek dėmesio skiriame sau, bet ir tokius svarbius dalykus, kaip sveikata. Pavyzdžiui, atsisluoksniavę nagai gali rodyti vitaminų trūkumą, patiriamą stresą ir kt. Mūsų kūnas gali daug ką atskleisti, tik ne visi mokame perskaityti jo siunčiamus ženklus.
Gal pasidalytumėte naujausiomis grožio tendencijomis?
Visuomet domiuosi grožio naujienomis – tai mano darbo dalis. Visgi artimiausiu metu kardinalių virsmų nebus, tik vos vos keičiasi spalvinės tendencijos. Dažniausiai jos sukasi ratu, reguliariai sugrįžta. Pavyzdžiui, prieš penkerius metus buvo labai madingos klasikinės raudonos lūpdažių spalvos, dabar ši tendencija vėl ant bangos.
Pasaulyje vis daugiau kalbama apie pozityvų požiūrį į kūną, išskirtinių bruožų grožį, įvairumą, unikalumą. Kaip jūs vertinate tokias tendencijas?
Kalbant apie kūną, man svarbiausia yra žmogaus fizinė ir psichinė būklė – kaip jis jaučiasi savame kūne. Jei jis „telpa“ į savo kūną ir jame jaučiasi gerai, tai viskas yra puiku. Kiekvienas pats turi nuspręsti, ar jam reikia kažką keisti. Niekas negali aiškinti žmogui, kaip jis turi atrodyti.
Taip pat reikėtų nepasiduoti spaudimui atitikti primestus grožio standartus. Svarbiausia yra paties savijauta, komfortas. Pavyzdžiui, mes grupėje nesame vienodo kūno sudėjimo, bet renkamės drabužius ir jų derinius taip, kad kiekviena jaustųsi komfortiškai, o ne stengiamės tapti vienodos.
Kaip puoselėjate vidinį grožį?
Pagrindinė sąlyga skleistis vidiniam grožiui yra apsiskaitymas, atvirumas naujovėms, žingeidumas. Naujos žinios mus papildo. Nesvarbu, ar tai būtų su profesija susiję seminarai, ar pokalbiai su tam tikros srities specialistais, ar knygos.
Esu žingeidus žmogus, lankausi seminaruose net tada, kai man tai nepriklauso pagal profesiją, nes, pavyzdžiui, klientams plaukų nedažau.
Labai smagu, kad mano antroji pusė domisi globaliais dalykais, be galo įdomu kalbėtis, dalytis informacija. Man svarbu, kad būtų su kuo ir apie ką pasikalbėti, rūpi, kokie žmonės mane supa tiek grožio studijoje, tiek grupėje. Labai kruopščiai atsirenku komandos narius.
Svarbu, kad žmogus būtų ne tik savo srities profesionalas, bet ir apsiskaitęs, plataus akiračio, nes su juo praleidžiu didžiąją dienos dalį. Būtų beprotiškai liūdna dirbti ir gyventi, jei negaučiau naujų žinių, informacijos, neturėčiau kaip patenkinti savo vidinį smalsumą.
Akivaizdu, kad su sese esate labai artimos, o kaip sutariate su kitais šeimos nariais?
Su Natalija šeimoje esame tik du vaikai. Abi puikiai sutariame ne tik tarpusavyje, bet ir su tėvais bei močiute iš mamos pusės, kurią, mūsų laimei, dar turime. Su visais dažnai bendraujame, kartu leidžiame laiką, svečiuojamės visi pas kitus. Man labai svarbus artimas ryšys su šeima.
Kuri karta iš kurios šeimoje turi daugiau ko pasimokyti?
Manau, kad nuolat mokomės vieni iš kitų. Bet kokiam klausimui iškilus, galiu pasitarti su mama ar močiute. Su sese taip pat turime ko pasimokyti viena iš kitos. Esame labai skirtingos – Natalija impulsyvesnė, greitesnė, aš labiau apmąstanti, viską apgalvojanti.
Būna situacijų, kai nėra kada svarstyti, reikia žaibiškai priimti sprendimą, ir atvirkščiai – kai kada negalima nerti stačia galva, būtina ilgiau pamąstyti, pasverti visus „už“ ir „prieš“. Todėl gera, kai turi su kuo pasitarti ir gali priimti geriausią sprendimą.
Kaip bėga jūsų laisvalaikis? Kada geriausiai pailsite?
Mane labai traukia pabūti gamtoje, pasivaikščioti ar pavažinėti paspirtuku. Labai atpalaiduoja vanduo – SPA procedūros, plaukiojimas baseine. Išsikrauti, paleisti rūpesčius padeda tekantis vanduo. Užtenka pasėdėti, pažiūrėti į jį ir pajuntu, kaip kažkokia susikaupusi energija išeina iš manęs ir nuplaukia su upės tėkme.
Džiaugiuosi, kad gyvenu vietoje, kur galima nueiti prie upės ir atlikti tokį apvalantį ir jėgas grąžinantį ritualą.
Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.