Atlikėjas Gopalas Michailovskis apie skaudžią vaikystę: „Kartą bandžiau „nusišveisti“ tamsią odą“

Gopalas Michailovskis/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Gopalas Michailovskis/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-07-07 21:20
AA

Romų tautybės atlikėjas Gopalas Michailovskis (26) užaugo Kauno vaikų globos namuose, tačiau dabar džiaugiasi sėkminga karjera. Nors šiuo metu jo veidą puošia plati šypsena, prakalbus apie vaikystę dainininkas surimtėja – ne kiekvienas tokius išbandymus būtų įveikęs.

Šiuo metu Gopalas Michailovskis intensyviai ruošia naują programą su žymiu romų rašytoju, menininku ir teatro direktoriumi Veijo Baltzar. Intensyvų laikotarpį išgyvenantis atlikėjas portalui Žmonės.lt papasakojo apie savo skaudžią vaikystę, įkvepiančią nepasiduoti net ir sunkiausiais gyvenimo momentais.

„Tėvas mamą paliko, kai dar nebuvau gimęs. Kai tik gimiau, mama buvo perkelta į įkalinimo įstaigą, o aš likau ligoninėje. Kadangi iš ligoninės manęs niekas taip ir nepasiėmė – atsidūriau vaikų globos namuose“, – savo pasakojimą pradeda G. Michailovskis.

Gopalas prasitarė, kad vaikų globos namuose patyrė užgauliojimą ir patyčias. Beje, jam teko pakeisti ne vieną mokyklą, kadangi iš jų vis būdavo išmestas: „Augdamas vaikų globos namuose, patyriau daug spaudimo, smurto, išmokau keiksmažodžių. Mokyklos aplinkoje visą tai, ką girdėjau ir mačiau, ištransliuodavau savo veiksmas ir tokiu būdu išsiliedavau. Kitų vaikų tėvai buvo itin nepatenkinti. Pasak jų, kažkoks čigonas pamokų metu dainuoja, keikiasi ir šitaip neleidžia jų atžaloms mokintis. Dviejose mokyklose nutiko taip, kad susirinkę tėvai tiesiog nusprendė, jog mane reikia pašalinti. Trečioje mokykloje mane pašalino nebe tėvų prašymu, bet pačių mokytojų“.

Gopalas Michailovskis/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.

Atlikėjas teigia, kad vaikystėje jautėsi kitoks nei visi. „Buvau tamsiausias vaikas tarp visų „baltų“ vaikų. Maniau, kad aš kaip bjaurusis ančiukas. Kartą maudydamasis vonioje bandžiau „nusišveisti“ savo tamsią odą, nes tuo metu maniau, kad tai tiesiog purvas. Šveičiau tol, kol viena auklėtoja nepasakė: juk tu čigonas!“, – skaudžias vaikystės akimirkas prisimena Gopalas.

Paklausus, kas jį palaikydavo sunkiais momentais, Gopalas nedaugžodžiauja: „Niekas. Liūdesį ir ašaras išgyvenau vienas, visada trūko šilumos ir apsikabinimų. Vėliau, atradau muziką.“

Atlikėjas teigia, kad vaikų globos namuose nebuvo galimybių domėtis muzika bei mokytis dainavimo, todėl tik 8-9 klasėje atsidūrė tinkamoje aplinkoje. Pasak jo, pirmoji jo meilė muzikai užgimė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, kuri jo širdyje išlikusi iki dabar.

Sunki vaikystė Gopalui Michailovskiui neleido pasiduodi. Išėjęs iš vaikų globos namų, atlikėjas pabaigė ne tik dainavimo ir dainavimo pedagogikos bakalaurą, bet ir įgijo elektriko specialybę profesinio rengimo mokymo centre. Šiuo metu ruošdamasis koncertams, Gopalas suspėja ir į magistro studijas.