Atlikėjas ir prodiuseris Free Finga: „Laisvalaikio svarbą ėmiau suvokti sukūręs santykius“

„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vienuoliktąjį kartą vykęs „Ką žmonės dirba?“ renginys šį kartą persikėlė į Kauną. Jame esančioje „Sinagoga Studio“ puikiai pažįstami žmonės pasakojo savo gyvenimo istorijas. Vienas jų, jaunosios kartos atlikėjas Free Finga.

Vaikinas su renginio dalyviais pasidalijo savo darbo rutina ir maloniais atradimais, kurie pakeitė jo gyvenimą. Vienas jų – tinkamas laiko planavimas. Tik tokiu būdu, pasak prodiuserio ir atlikėjo, galima darbą suderinti su laisvalaikiu. Dabar daugelį svarbių darbų muzikantas atlieka pirmoje dienos pusėje.

„Vienas iš dalykų, kuriuos išmokau pastaruoju metu, yra laiko planavimas. Man dienos pradžia būna pati efektyviausia. Atsikeliu ryte kur kas anksčiau nei mano vakaroti mėgstantys draugai ir maždaug nuo 8 val. ryto iki 11 ar 12 val. pasidarau visus svarbiausius darbus. Būnu susikoncentravęs ir padarau techninius darbus, kuriuos tiesiog privalau padaryti. Tai nėra kūryba, bet to reikia“, – pasakojo po sceniniu Free Fingos slapyvardžiu besislepiantis Tomas Narkevičius.

„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Anksčiau Tomas, kaip ir daugelis muzikantų, darbus darydavo vakarais ir naktimis. Tačiau dabar sako supratęs, kad tuomet nebelieka ribos tarp darbo ir laisvalaikio, o ir produktyvumas stipriai sumažėja.

„Buvau įpratęs dirbti naktį. Naktis visuomet yra mistinis laikas, kai kūryba labiausiai suaktyvėja ir atgimsta. Tačiau pradėjus dirbti ryte, atsirado ir naujas malonus jausmas. Kai kiti dar tik atvažiuoja į ofisą, aš jau būnu pasidaręs reikalingus, tačiau ne pačius įdomiausius darbus, o vėliau galiu užsiimti mylima veikla, pavyzdžiui, kūryba, – pasakoja jis. – Dabar kūrybai palieku vakarus. Tuomet galiu mėgautis absoliučia tyla, sumažėja garso ir triukšmo lygis, niekas manęs neieško socialiniuose tinkluose. Taip gali geriau girdėti savo paties mintis ir tapti artimas su savo idėjomis.“

Free Finga džiaugiasi supratęs, kad ir jam yra reikalingas laisvas laikas. Juk ne viskas sukasi vien tik apie darbą.

„Laikas sau yra būtinas. Tai gali būti filmas, knyga ar tiesiog pasivaikščiojimas. Dabar sau leidžiu darbus baigti, pavyzdžiui, šeštą valando vakaro ir tuomet atsiplaiduoti. Žinote, dirbdamas sau visuomet sukiesi darbiniuose reikaluose. Nesvarbu, ar tai būtų rytas, vakaras ar naktis. Kol kas laisvalaikis yra tas dalykas, kurio dar nesuprantu. Juk idėjos manimi srūva visą parą, todėl dažnai neatsiranda kokybiško laiko, skirto artimiausiems žmonėms. Laisvalaikio svarbą ėmiau suvokti sukūręs santykius. Supratau, kad turiu taikytis prie kito žmogaus. Šiame dalyke dar esu pradedantysis“, – savo mintimis dalijosi jis.

„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Ką žmonės dirba?“ Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Nuo vaikystės dainavęs vaikinas neslepia – kūrybiškumas yra sunkiai nusakomas reiškinys, kurio būtina sąlyga – laisvė. Tiesa, kartais Tomas pats save suvaržo terminais tam, kad vyktų gyvenimo proveržiai. Jis prisiminė kartą pajutęs, jog pirmasis dainų albumas turi išvysti dienos šviesą tam tikru metu.

„Neturėjau nieko konkretaus, bet sukūriau albumo pristatymo renginio skelbimą. Tai rizikinga, bet, turint komandą, įmanoma“, – kalbėjo Free Finga.

Atlikėjo sumanymas ir debiutas pavyko. Free Finga patikino – sukūręs hitu tapusį kūrinį „Tu maivais“, jis tikėjo dainos sėkme ir nedelsdamas ją pristatė.

„Žinote, daina būtų sėkmingai ištransliuota ir kitu metu. Bet kartais jauti, kad jos laikas – būtent dabar“, – sakė jis.

Visą Free Fingos pasakojimą galite išgirsti šiame vaizdo įraše.