Atlikėjui Markui Palubenkai už sukeltą eismo įvykį teismas skyrė tūkstantinę baudą

Markas Palubenka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Markas Palubenka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-03-21 09:10
AA

Penktadienio rytą Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Arūnas Budrys paskelbė nutarimą administracinėje byloje, kurioje atlikėjas Markas Palubenka kaltinamas sukėlęs eismo įvykį ir iš jo pasišalinęs.

Teismo posėdyje M.Palubenka nepasirodė. A.Budrys, susipažinęs su bylos aplinkybėmis ir liudininkų parodymais, skyrė atlikėjui 1000 litų baudą už LR ATPK 127 str.2d. ir 130 str.1d. pažeidimus.

Anot teisėjo, atsižvelgiame į tas aplinkybes, kad automobilio apgadinimas nėra rimtas, jis yra vos matomas. Įvertinant duomenis, kad M.Palubenka buvo blaivus įvykio metu, teismas iš jo neatima teisės vairuoti, tačiau skiria piniginę baudą.

Eismo įvykis įvyko 2013 metų spalio 23 dieną, 18:30 valandą, ties Konstitucijos prospekto 16 numeriu pažymėtu namu. M.Palubenka, vairavęs „Mercedes Benz“ markės automobilį, važiuodamas atbuline eiga kliudė šalia stovėjusį „Ford Focus“ automobilį. M.Palubenka iš įvykio vietos tuomet pasišalino.

Prieš tai vykusiame bylos posėdyje M.Palubenka pasakojo, kad jis nepajuto, jog susidūrė su kita transporto priemone, ir jokio garso, kad kažkaip kliudė šalia stovintį „Ford Focus“, jis negirdėjo.

M.Palubenka bandė įvažiuoti į laisvą stovėjimo vietą. Jis įvažiavo, tačiau nepajautė, kad kažką kliudė. Tuomet jis pamatė, kad tarpas nėra labai didelis tarp automobilių ir gali būti sunku išlipti. Vairuotojas išvažiavo ir pastatė automobilį į kitą vietą. Liudytojas pasakojo, kad kai M.Palubenka bandė pastatyti automobilį, kliudė šalia stovėjusią kitą mašiną. Pagal sužalojimų pobūdį, automobiliai yra silpnai apgadinti: vos matomi įbrėžimai ant „Mercedes Benz“ ir „Ford Focus“ automobilių.