Atostogos saulėtoje Turkijoje: pasiilgusiems SPA malonumų ir pramogų

Turkija, Kapadokija / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Būtų sunku rasti lietuvį, bent kartą nesilankiusį poilsinėmis kelionėmis garsėjančioje Turkijoje – šią atostogų kryptį pamėgusios ne tik šilto klimato pasiilgusios šeimos su vaikais ar romantikos ieškančios poros, bet ir ekstremalių nuotykių ieškotojai. Turkija šiuo metu aktyviai ruošiasi vasaros sezono pradžiai ir turistų sutikimui – nuo balandžio 1d. į Antalijos bei Gazipašos (Alanijos) oro uostus kasdien leisis „Novaturo“ lėktuvai iš Vilniaus.

Turkijoje gyvenanti didžiausio kelionių organizatoriaus „Novaturas“ gidė Rasa Eimantaitė pastebi, jog pandemija pakeitė keliautojų įpročius – turistai į Turkiją atvyksta žymiai ilgesniam laikotarpiui, tad turi galimybę geriau pažinti įspūdingą šalies gamtą, išbandyti naujas pramogas, pasimėgauti neperkrautų kurortų ramybe. Pavasaris – puikus metas atrasti nepažintas Turkijos vietas.

 

Saugiam sezono startui pasiruošę

 

Vos daugiau nei trys valandos malonaus skrydžio ir jūs – iki 25 laipsnių šiluma ir saulės spinduliais lepinančiame Turkijos kurorte, skalaujamame krištolinių Viduržemio jūros bangų. Visą karantino laikotarpį Turkijoje praleidusi lietuvė, ilgametė „Novaturo“ gidė Rasa šią šalį laiko savo antraisiais namais, kuriuose dėl šilto klimato pandemiją pavyko išgyventi lengviau.

 

„Artėjant vasaros sezono startui, į šalį atvyksta vis daugiau turistų – įvairių šalių kelionių organizatoriai pradėjo vykdyti užsakomuosius skrydžius, vėl organizuojamos ekskursijos. Nors oficialiai vasaros sezonas prasideda nuo balandžio, Turkijos verslininkai jau dabar pasiruošę priimti pramogų, SPA malonumų, pažintinių kelionių pasiilgusius turistus“, – pasakoja R. Eimantaitė.

 

Saugios atostogos Turkijoje šį pavasarį prasideda nuo draudimo. Gidė rekomenduoja įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomus COVID draudimus, kurie padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas. Šis draudimas, skirtingai nei įprasti Lietuvos bendrovių siūlomi draudimai, apima ir draudimą susirgus COVID atostogų metu. Turkijos vyriausybė sukūrė šį draudimą tam, kad pademonstruotų atsakingą požiūrį ir pasiryžimą pasirūpinti turistų saugumu šalyje. Vidutinė draudimo kaina prasideda nuo 15 EUR asmeniui. 

Viešbučiai Turkijoje laikosi griežtų saugumo ir higienos protokolų, tad keliautojai Turkijoje gali jaustis ramūs dėl sveikatos apsaugos. „Atvykstantiems turistams galioja kiti saugumo reikalavimai nei vietiniams gyventojams. Atostogų metų keliautojams viešose erdvėse būtina laikytis saugaus atstumo ir dėvėti nosį bei burną dengiančias apsaugines kaukes, tačiau šis reikalavimas negalioja viešbučių teritorijose, paplūdimiuose. Taigi, jeigu atvykote pasimėgauti saule ir ramiai pailsėti prie jūros, nepajusite papildomo diskomforto“, – pasakoja gidė. „Novaturo“ atstovai rūpinasi keliautojais visų atostogų metu – juos nukreipia, palydi, suteikia visą reikiamą informaciją lietuvių kalba. 

Atostogos saulėtoje Turkijoje (17 nuotr.)
+11

Galimybė pažinti neatrastą Turkiją

 

Karantinas pakeitė daugelio gyvenimo ritmą – darbas, mokslai ir laisvalaikis persikėlė į namus. Atsiradus galimybei dirbti ar mokytis nuotoliniu būdu, ne vienas ją išnaudojo laikinai išvykdamas į šiltesnius kraštus – ne išimtis ir Turkija.

 

„Didžioji dalis turistų, atvykstančių pandemijos laikotarpiu, čia lieko ilgesniam nei įprasta – savaitės ar dviejų – laikotarpiui. Derindami poilsį ir darbą žmonės čia prabūna nuo mėnesio iki kelių – mėgaudamiesi šiluma, saulės voniomis, šviežiomis jūros gėrybėmis ir SPA paslaugomis, kurios Lietuvoje šiuo metu uždraustos, nors atvykti užtrunka kone tiek pat laiko, kaip iki Palangos, toliau tęsia veiklą nuotoliniu būdu. Ieškantiems aktyvių atostogų, verta atsigręžti į Turkijos kraštovaizdį – tiek miestuose, tiek ir gamtoje yra begalės kvapą gniaužiančių vietų, tad visas jas aplankyti neužtektų ir pusmečio.“

 

Geriausia kelionių po Turkiją pandemijos akivaizdoje dalis, pasak gidės, ištuštėję turistiniai objektai, kuriuos norint apžiūrėti nereikia laukti spūstyse, be to, galima džiaugtis privatumu ir  ramybe viešbučiuose, paplūdimiuose. „Niekada iki šiol nebuvo progos Turkijos pamatyti tokios išsigryninusios – išryškėjo jos autentika ir unikalumas. Artimųjų Rytų perlas dabar kaip niekada spindi“, – svajojančius aplankyti šią šalį kviečia „Novaturo“ atstovė.

Turkija / Asmeninio albumo nuotr.

Sklandžiomis atostogomis – pasirūpinta

 

Keliaujančių į Turkiją su „Novaturu“ laukia ne tik tiesioginis skrydis į jau pamėgtus Antalijos,  Alanijos  bei Marmario regionų kurortus, bet ir suplanuota programa su kiekvieno poreikius atitinkančiomis veiklomis. „Atostogaujantiems Alanijoje organizuojame ekskursijas į Pamukalę ir Žaliąjį kanjoną, kviečiame pasimėgauti turškiškos pirties malonumais, o nuotykių ieškotojams pristatome įspūdingą raftingo pramogą. Tuo metu, kai Lietuvoje nėra galimybės pasimėgauti SPA malonumais, Turkijoje tai galima padaryti už dar patrauklesnę kainą“, – programą pasiilgusiems įspūdžių pristato gidė Rasa Eimantaitė.

 

Kalbėdama apie šios vasaros atostogų sezoną Rasa viliasi žmonių sąmoningumo ir supratingumo: „Kai esame skaldomi nuomonių apie įvairius pandeminius niuansus, svarbu išlikti vieningiems, žmogiškiems ir gero linkintiems. Nepeikime tų, kurie nori keliauti ir patys ieškokime saugių atsipalaidavimo būdų, nes pailsėję pasaulį pradedame matyti visai kitomis akimis.“

Turkija, Antalija / Shutterstock nuotr.

Saugaus keliavimo ABC 

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma užpildyti skrydžio į Turkiją metu gautą Keleivio identifikavimo formą (angl. Passenger Locator Form)

  • 72 val. prieš skrydį svarbu atlikti COVID-19 testą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 
  • Neigiamas koronaviruso testo rezultatas būtinas ir skrendant namo. „Novaturo“ atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuoja laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atlikus PGR tyrimą, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams tiesiai į viešbutį. Paslaugos kaina siekia apie 30 EUR/asm. 
  • Pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai, „Novaturo“ atstovai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją bei pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį.
  • Svarbiausias reikalavimas keliautojams – kaukių dėvėjimas viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.
  • „Novaturo“ atstovai rūpinasi keliautojais visų atostogų metu – juos nukreipia, palydi, suteikia visą reikiamą informaciją lietuvių kalba.

Apsaugok iš anksto suplanuotas atostogas su COVID PAUZE! Su kodu „COVID PAUZĖ ŽMONĖMS“ gauk išskirtinę 50% nuolaidą atostogų apsaugai. Daugiau apie paslaugą ir sąlygas skaitykite www.novaturas.lt.

Skaitykite daugiau