Atostogų skaitiniai. Ką rinktis?
Moteris, paplūdimyje besimėgaujanti saulės spinduliais su knyga rankose – tobulas atostogų derinys. Tačiau mėgėjoms skaityti, tik išsiruošus ilsėtis kyla klausimas – ką išsirinkti, kai knygynai tiesiog lūžta nuo blizgančių knygų viršelių? Sakoma, dėl skonio nesiginčijama: vienoms mūsų norisi rimtos literatūros, kitoms – lengvo ir žaismingo romano, trečioms – kriminalinių dramų...
Taigi, kokią knygą verta išsirinkti atostogoms moteriškam pasiskaitymui? Peržvelkime šį bei tą nuo seniai pripažintos, širdį paliečiančios klasikos iki knygynų naujienų...
► F. Scottas Fitzgeraldas „Didysis Getsbis“. Dailusis ir talentingasis aktorius Leonardas Dicaprio ant neseniai perleistos knygos viršelio greičiausiai suvirpina ne vienos moters širdį, tačiau kur kas labiau įtraukia pačios knygos puslapiai. 1925 metais parašytas kūrinys aktualus ir dabar – tai lyg amerikietiškosios svajonės iliuzija ir tikrovė. Taigi, jeigu neskaitėte, bet lankėtės filme – užpildykite šią spragą per savo atostogas!
► Waris Dirie „Juoda moteris, balta šalis“, „Dykumų gėlė“. Tikros istorijos labiausiai sukrečia ir labiausiai sužavi. Waris Dirie jau antroje knygoje pasakoja apie savo gyvenimą. Ar gi galėjo mažutė mergaitė iš Somalio klajoklių genties tikėtis nuostabios ateities, tapti pasaulinio garso modeliu? Sulaukusi 15-os metų jį pabėga į Londoną ir tuomet jos pasaulis apsiverčia 180 laipsnių kampu. Išties sielą suvirpinanti ir dėmesį prikaustanti išpažintis.
► Paulo Coelho „Alchemikas“. Klasika, kurią galima skaityti ne kartą... „Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.“, - rašoma „Alchemike“. Įkvėpimui, svajoklėms, tikėjimui ir vilčiai. Šioje knygoje, lyg pasakoje telpa viskas: ji pamokanti, stebinanti ir skatinanti suvokti, kiek daug dalykų mes nematome esant šalia. Kiekvienas šios knygos sakinys gali tapti citata, priversiančia kitaip pažvelgti į save ir aplinkinius. Šalia šios gyvenimo biblijos idealiai tiks ir labai jautrus Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“.
► Haruki Murakami „Visi dievo vaikai šoka“. Pirmasis apsakymų rinkinys turėtų kaip reikiant pasaldinti sielą šio autoriaus knygų gerbėjoms. Garsėjantis subtiliu rašymo būdu Haruki Murakami savitai sugeba prisiliesti prie savo skaitytojų ir įtraukti juos į muzikalų, svaiginantį, jautrų pasaulį. Literatūros kritikai teigia, kad visos Haruki Murakami knygos turi bendrų sąsajų. Belieka tuo įsitikinti arba paneigti su naujausiu apsakymu rinkiniu.
► Francoise Sagan „Sveikas, liūdesy“. Tikra prancūzų klasika – autorės kūriniai įtraukia į kiek kitokį, ne visiems suprantamą pasaulį. Romano vinis – 17-metės santykiai su tėvu ir jo meilužėmis, pačios paauglės meilės atradimai, nusivylimai, skonis ir viltys. Tik visa tai įsupta į labai bohemišką, jautrią ir menišką drobulę... Nutviekstas saulės, liūdesio, ir jausmingų minčių kūrinys.
► Arthuras Goldenas „Geišos išpažintis“. Jautri, sielą persmelkianti geišos istorija. Moteris, kuri yra geiša neturi savojo gyvenimo – tikslas linksminti kitus, žėrėti sąmoju, vilioti žvilgsniu, gundyti šokiu, užburti balsu... O už blizgančio fasado – tyros meilės troškimas, svajonės ir viltys...
► Diana Gabaldon „Svetimšalė“. Atsargiai! Sakoma, kad ši knyga įtraukia lyg koks liūnas, iš kurio sunku išsikapstyti. Moterys, pradėjusios nuo pirmos dalies neatsispiria ir antrajai, trečiajai.. Na, o kol rašytoja tikina, dar nežinanti, kuri dali bus paskutinė (kol kas jų yra 8). Šiame romane susipina meilė, istorija, aistra, kelionės laiku... Verta perskaityti, kad įsitikintumėte bestselerio titulu: knyga išleista 26 šalyse, išversta į 23 kalbas.
► E. L. James trilogija „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Niekaip neiškrentanti iš perkamiausių knygų viršūnės erotinė magija prikausto, arba atvirkščiai, atstumia. Anastazijos Stil ir Kristiano Grėjaus meilės ir juodos aistros peripetijos įtraukia skaitytojus į kitokį meilės ir sekso pasaulį. Kaip toli jie ryšis nueiti? Moterys sako, kad skaitydamos šią knygą netgi nevalingai rausta…
► Jurga Adomo „AŠ+MB=AŠ. Lietuviška E. L. James istorija. Tiksliau tariant, Jurga Adomo kaip ir E. L. James kelią į šlovę pradėjo nuo istorijos pasakojimo savo tinklaraštyje, kuris vėliau peraugo į itin perkamą knygą. Išdavystę patyrusi moteris savo emocijas, sujauktus išgyvenimus atvirai skelbė tinklaraščio skaitytojams, o kas gali būti įdomiau nei reali istorija, o ne sukurtas romano siužetas?...