Daugeliui pasaulis dėl pandemijos sustojo, o kitiems reikėjo įjungti aukštesnę pavarą. „Jeigu ne pandemija, greičiausiai nebūčiau galėjusi pradėti dirbti Lietuvoje. Už tai esu jai dėkinga“, – šypteli lyderystės srities mokslininkė Vita AKSTINAITĖ (32), pastarąjį pusmetį intensyviai dirbanti dviejuose universitetuose, veikiančiuose ne tik skirtingose šalyse, bet ir skirtinguose žemynuose – Europoje ir Australijoje.
Būtent iš Australijos ankstyvą rytą Vita žvaliai ir sveikinasi. Tiksliau, mūsų supratimu, ankstyvą rytą, nes Perte, kur gyvena, jau tvieskia popiečio saulė. Jai tapo įprasta veikti per kelias laiko juostas – darbų lietuvė turi ir Europoje, ir Azijoje, ir Australijoje, o kur dar kokia mokslinė konferencija Amerikoje...
Vita, visgi grįšite gyventi į Lietuvą?
Visuomet planavau Australijoje gyventi tik trejus metus – tiek, kiek buvo numatyta pagal darbo sutartį Murdocho universitete. Kad ir kokia nuostabi Australija būtų, ji labai toli nuo Europos, šeimos, draugų ir daugumos projektų, prie kurių dirbu.
Taip aplinkybės susidėliojo, kad grįšiu ne tik į Europą, bet ir į Lietuvą – ISM universitete kuriu naują studijų programą: globali lyderystė ir strategija. Mano tikslas – sutrumpinti kelią iki vadovo pozicijos ir sumažinti klaidų, kurių padarome eidami vadovaujamas pareigas, skaičių.
Man svarbus globalumo aspektas, tad daugiau nei pusę dėstytojų surinkau iš užsienio, esu numačiusi išvyką į Silicio slėnį, kur studentai savaitę mokysis iš pačių tikriausių lyderių – startuolių ir tokių kompanijų kaip „Google“ ar „eBay“ vadovų.