Atšaukiamas garsusis Noting Hilo karnavalas Londone

Noting Hilo karnavalo akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Noting Hilo karnavalo akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: Žmonės
2020-05-07 22:48
AA

Kasmet rugpjūčio pabaigoje milžinišką minią dalyvių sutraukiantis Londono Noting Hilo karnavalas šiemet neįvyks. Priežastis lengvai nuspėjama – koronaviruso pandemija.

„Po ilgų konsultacijų su strateginiais partneriais valdyba priėmė sprendimą, kad šių metų karnavalas nevyks Noting Hilo gatvėse, kaip kad vykdavo daugiau kaip 50 metų“, – sakoma renginio organizatorių pranešime.

„Šį sprendimą priimti nebuvo lengva, tačiau COVID-19 pandemijos realybė ir tai, kaip ji vystėsi, reiškia, kad tai yra vienintelis saugus pasirinkimas, – priduriama jame. – Visų sveikata turi būti svarbiausia.“

Vakarinėje Londono dalyje kasmet rengiamo karnavalo ištakos yra 6-ojo dešimtmečio Karibų muzikos festivaliai, kurie prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo atvykus pirmai didelei migrantų iš buvusių britų kolonijų bangai.

Tokie, kokie yra dabar, karnavalai prasidėjo 1966 metais, kai vietos gyventoja Rhaune Laslett organizavo šventę vietos vaikams Noting Hile, kuris tais laikais buvo laikomas lūšnynu, o dabar yra vienas brangiausių rajonų Londone.

Noting Hilo karnavalas Londone/Vida Press nuotr.
Noting Hilo karnavalo akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

R.Laslett, kuri mirė 2002-aisiais, yra sakiusi, kad jos tikslas buvo „išeiti į gatves ir su muzika bei šokiu išvėdinti visą slopinamą nusivylimą, kylantį iš lūšnyno sąlygų“. Pirmą karnavalą, kuriame dalyvavo būgnų grupė, ji vadino „skurdo švente“.

Karnavalo organizatoriai nurodė šiemet planuojantys „alternatyvų“ renginį ir vylėsi, kad jis „atneš žmonėms Karnavalo dvasią jiems saugiai esant savo namuose ir privers juos pajusti ryšį ir įsitraukimą“.

„Greitai pasidalinsime daugiau informacijos, kokią jis įgaus formą“, – sakė karnavalo organizatoriai ir pridūrė, kad lauks žmonių Noting Hilo gatvėse kitąmet.

Jungtinė Karalystė yra viena labiausiai nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio nukentėjusi šalis. JK jau septintą savaitę tęsiasi karantinas, kurį planuojama palaipsniui švelninti artimiausiais mėnesiais.

Noting Hilo karnavalas Londone (27 nuotr.)
+21