Atsiimti geriausio aktoriaus apdovanojimo neatvykęs Anthony Hopkinsas pateko į „Oskarų“ istoriją

Anthony Hopkinsas su Jodie Foster 1992-ųjų „Oskarų“ ceremonijoje ir 2020-ųjų filme „Tėvas“ / „Scanpix“ ir „Vida Press“ nuotr.
Anthony Hopkinsas su Jodie Foster 1992-ųjų „Oskarų“ ceremonijoje ir 2020-ųjų filme „Tėvas“ / „Scanpix“ ir „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Seras Anthony Hopkinsas (83) naktį iš sekmadienio į pirmadienį „Oskarų“ teikimo ceremonijoje buvo pripažintas geriausiu aktoriumi už vaidmenį filme „Tėvas“ („Father“). Jis tapo vyriausiu kada nors auksinę statulėlę šioje kategorijoje pelniusiu aktoriumi.

Nors kai kurie kino kritikai Anthony Hopkinsui ir pranašavo „Oskarą“ sekmadienį vykusiuose apdovanojimuose, dauguma tikėjosi, kad šis trofėjus bus įteiktas šviesaus atminimo Chadwickui Bosemanui („Ma Rainey’s Black Bottomseemed“). Jis būtų tapęs trečiuoju asmeniu per visą apdovanojimų istoriją, gavusiu auksinę statulėlę jau po mirties.

Pranašai šį kartą nebuvo teisūs, o gerbėjai, vertinę legendinio A.Hopkinso pranašumą bei profesionalumą, nerodė arba slėpė nuostabą, kai geriausio metų aktoriaus apdovanojimas už kino juostą „Tėvas“ („Father“) atiteko būtent jam.

Anthony Hopkinsas filme „Tėvas“ / „Vida Press“ nuotr.
Anthony Hopkinsas filme „Tėvas“ / „Vida Press“ nuotr.

Chadwickas Bosemanas šiais metais pelnė ne vieną apdovanojimą už ryškų savo pasirodymą kine. Jam skirti „Auksinio gaublio“, SAG ir Kritikų pasirinkimo apdovanojimai.

Tiesa, nė vienas neprieštaraus, kad legendinis A.Hopkinsas tikrai buvo vertas savo antrojo „Oskaro“ geriausio aktoriaus kategorijoje. 

Florian Zeller filmas Tėvas su žymiais Jungtinės Karalystės aktoriais pasakoja apie slogią senatvę. Anthony Hopkinsas įkūnija senjorą, kuris skendi savo prisiminimuose bei nuoskaudose, po truputį jis praranda atmintį. Niekas nepaneigs – jo pasirodymas ekrane yra tikrai išskirtinis.

Anthony Hopkinsas šiais metais nepasirodė apdovanojimų ceremonijoje, kaip ir praėjusiais, kai po filmo „Du popiežiai“ buvo nominuotas antro plano aktoriaus įvertinimui. Jo nebuvo ir šiais metais vykusiuose BAFTA apdovanojimuose, kur savo srities asas laimėjo geriausio aktoriaus kategorijoje.

Įdomu tai, kad į šių metų „Oskarų“ ceremoniją neatvykęs A.Hopkinsas nežiūrėjo net apdovanojimų transliacijos – kai buvo skelbiami nugalėtojai, tuo metu Jungtinėje Karalystėje kino legenda dėl laiko skirtumo saldžiai miegojo. Apie tai, kad pelnė geriausio aktoriaus statulėlę A.Hopkinsas sužinojo tik ryte, sulaukęs savo vadybininko skambučio.

„Tony buvo Velse, ten, kur jis užaugo. Tuo metu ten buvo ketvirta valanda ryto. Aš jį prikėliau ir pasakiau gerą žinią. Jis buvo labai laimingas ir dėkingas“, – portalui „People“ teigė A.Hopkinso vadybininkas Jeremy Barberis.

Anthony Hopkinsas filme „Tėvas“ / „Vida Press“ nuotr.
Anthony Hopkinsas filme „Tėvas“ / „Vida Press“ nuotr.

2012 biografiniame ir puikiai įvertintame filme „Hitchcock“ vaimenį sukūręs A.Hopkinsas kadaise dėl jo pasirodymo kilus „priešoskariniam šurmuliui“ viename interviu sakė:

„Ta prievolė būti maloniu kitiems, žavėtis kažkuo ir apsimestinai flirtuoti... Na, ką jūs! Per Oskarus visi tik ir veržiasi pabendrauti su nominuotaisiais, kažkaip prie jų prisliesti. Mano nuomone, tai – šlykštu. Toks elgesys ir panašus egzistavimas renginyje tiesiog prieštarauja mano įsitikinimams.

Žmonės ten šurmuliuoja ir garsiems prodiuseriams bučiuoja užpakalius. Norisi vemti“, – drąsiai išsireiškė Hopkinsas.

Jau tuomet jis pabrėžė, kad geriausia, kai aktoriaus darbai kalba patys už save.

Šiais metais taip ir nutiko.

83-ejų kino legenda tapo vyriausiu kada nors „Oskarą“ laimėjusiu aktoriumi. Anksčiau šis „titulas“ priklausė Christopheriui Plummeriui, kuris 82-ejų gavo savo pirmąjį apdovanojimą už filmą „Beginners“.

Tuo tarpu A.Hopkinsas savo pirmąją geriausio aktoriaus statulėlę pelnė už Hanibalo Lekterio vaidmenį 1991 m. Jonathano Demme filme „Avinėlių tylėjimas“. „Oskaru“ tąkart buvo apdovanota ir FTB agentės vaidmenį atlikusi aktorė Jodie Foster.

Anthony Hopkinsas ir Jodie Foster 1992 m. laimėjo po „Oskarą“ už vaidmenis Jonathano Demme filme „Avinėlių tylėjimas“
Anthony Hopkinsas ir Jodie Foster 1992 m. laimėjo po „Oskarą“ už vaidmenis Jonathano Demme filme „Avinėlių tylėjimas“ / „Scanpix“ nuotr.

Filmo „Tėvas“ anonsas: