Atsisakęs karjeros tarptautinėse įmonėse Tomas Deržanauskas ėmėsi švietimo: „Tai teikia prasmės“

Tomas Deržanauskas / Vaidilės Šeškevičienės nuotrauka
Tomas Deržanauskas / Vaidilės Šeškevičienės nuotrauka
Dovilė Lebrikaitė
Šaltinis: Žmonės
2022-12-14 13:29
AA

Privačių vaikų darželių „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklų tinklo direktorius Tomas DERŽANAUSKAS (44) įsitikinęs – nėra prasmingesnės veiklos už švietimą. „O kuo prasmingesnis tavo gyvenimas, tuo ir laimingesnis“, – neabejoja.

Jūsų karjeroje būta tokių garsių tarptautinių įmonių kaip IBM, „Samsung“, „Lenovo“ ar „Volkswagen“ – kas prieš metus paskatino žengti į ugdymo sritį?

Prasmė. Kad ir kaip didžiuotumeisi kompanijomis, kuriose dirbai, vieną dieną savęs paklausi: o kas toliau? Ką po savęs paliksi? Kai pasitaiko galimybė iš žmonių vadovo tapti bendruomenės kūrėju, prisidėti prie, mano supratimu, prasmingiausio darbo – vaikų ugdymo, tampa visiškai nesunku apsispręsti pakeisti sritį.

Kokių bendrų taškų atradote tarp IT, automobilių ir švietimo verslų?

Visos organizacijos turi tuos pačius valdymo instrumentus: pajamos, kaštai ir taip toliau. Šiuo klausimu švietimas niekuo nesiskiria. Tačiau čia galioja tam tikra specifika, nes tai be galo jautri industrija su didelės empatijos reikalaujančia žmonių komanda. Įprastame versle raktinis žodis yra pardavimas, o šiame – bendruomenė, nes visi čia esame dėl vaikų. Pagal įprastą verslo modelį įmonės struktūra turėtų būti tokia: direktorius, mokyklų direktoriai, mokytojai ir vaikai. Tačiau ugdyme viską reikia apversti ir aukščiausioje pozicijoje turi atsidurti vaikai.