Aktorė Aldona Janušauskaitė išlydėta į paskutinę kelionę: „sudie“ – vienam ryškiausių teatro talentų

Atsisveikinimas su aktore Aldona Janušauskaite / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Atsisveikinimas su aktore Aldona Janušauskaite / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-10 12:04
AA

Vasario 6 dieną Lietuvos teatro bendruomenę ir gerbėjus pasiekė skaudi žinia – mirė prieš kelias savaites 81-ąjį gimtadienį paminėjusi aktorė Aldona Janušauskaitė-Dausienė. Šeštadienį aktorė išlydėta į paskutiniąją kelionę.

Šeštadienį, nuo 10 valandos laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, Vilniuje rinkosi gerbėjai bei artimieji atsisveikinti su aktore. Tarp jų – ir aktoriai Vytautas Rumšas, Sigitas Račkys bei kiti.

Atsisveikinimas su Aldona Janušauskaite / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Po to Aldona Janušauskaitė-Dausienė laidojama Sudervės kapinėse, šalia vyro – kino režisieriaus Algirdo Dausos.

Žmonės.lt primena, kad talentinga Lietuvos aktorė Aldona Janušauskaitė mirė vasario 6 d. po sunkios ligos. Šią žinią pranešė teatrologė Daiva Šabasevičienė.

Atsisveikinimas su aktore Aldona Janušauskaite (26 nuotr.)
+20

Išgyvenusi įvairius Lietuvos nacionalinio dramos teatro burių blaškymo laikotarpis, ji išliko aktore-kūrėja. Suvokdama teatro svarbą ir neišvengiamybę, geliančioje tyloje, prastovų „zonose“ ji individualiai „rūpinosi“ savo aktorine forma, stebėjo visus vykusius ir mažiau vykusius kolegų darbus.

Mirė talentinga Lietuvos aktorė Aldona Janušauskaitė (25 nuotr.)
+19

D.Šabasevičienės teigimu, A.Janušauskaitė į sceną visada žengė lyg pirmą kartą, kaskart iš naujo kurdama savo sceninį, tarytum teatro abėcėlė dar nebūtų sukurta, lyg režisierius pirmą kartą minkytų kūrinį iš aktoriaus kūno. Jos maži ir dideli vaidmenys vienodai įsimintini.

Pasak jos, Aldonos Janušauskaitės vaidyba buvo ir išlieka ryškus aktoriaus meno pavyzdys. Ji buvo intelektuali aktorė, sugebėjusi kuriamu vaidmeniu išreikšti savo turtingą vidinį pasaulį. Jos kūryba rėmėsi subtilia personažo psichologine analize bei sugebėjimu kurti apibendrintą charakterį, ieškoti ypatingų jo savybių, atsisakant natūralizmo bei buitiškumo – tai aktorės-avangardistės portreto bruožai.