Atsisveikinime su L.M.Presley – šimtai gerbėjų: žinia apie gimusią Elvio proanūkę ir mamos kalba

Atsisveikinimas su Lisa Marie Presley / „Scanpix“ nuotr.
Atsisveikinimas su Lisa Marie Presley / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-22 23:10
AA

Sekmadienį surengtas atsisveikinimas su staiga mirusia vienintele Elvio Presley dukra, 54-erių dainininke Lisa Marie Presley. Minios gerbėjų susirinko pagerbti jos atminimo į legendinę „Graceland“ vila, kurią atlikėja buvo paveldėjusi iš tėčio rokenrolo karaliaus.

Lisa Marie Presley mirė sausio 12-ąją, sustreikavus širdžiai. Tądien Los Andžele 54-erių moteris buvo skubiai nugabenta ligoninę po to, kai ją namuose be gyvybės ženklų rado namų tvarkytoja.

Kaip rašo etonline.com, Lisa Marie Presley jau palaidota „Graceland“ teritorijoje esančiame sode šalia savo sūnaus Benjamino Keougho, kuris nusižudė 2020-aisiais, būdamas 27-erių. Čia pat palaidotas ir Lisos Marie tėvas, rokenrolo karalius Elvis Presley, kuris mirė 1977-aisiais, būdamas 42-ejų.

Sekmadienį „Graceland“ kieme buvo surengtas viešas L.M.Presley pagerbimo renginys. Į jį susirinko šimtai Lisos Marie gerbėjų.

Atsisveikinimas su Lisa Marie Presley / „Scanpix“ nuotr.

Emocingoje ceremonijoje dalyvavo šeimos nariai, įskaitant Lisos Marie mamą Priscillą, dukrą Riley Keough, įbrolį Navarone Garcią, buvusį vyrą Michaelą Lockwoodą, jų keturiolikmetes dvynes dukras Finley ir Harper bei mirusio sūnaus Benjamino merginą Dianą Jay. Taip pat atvyko filmo „Elvis“ žvaigždė Austinas Butleris ir Jorko hercogienė, buvusi Elizabeth II marti Sarah Ferguson.

Skambėjo muzika – koncertavo dainininkai Alanis Morissette, Billy Corganas ir Axl Rose'as.

Alanis Morissette / „Scanpix“ nuotr.

Netrūko ir jautrių kalbų. Lisos Marie mama Priscilla Presley neslėpė – ji sugniuždyta dukters netekties. Prie tribūnos žengusi gedinti motina kalbėjo apie dukters gyvenimą ir meilę vaikams: dukrai Riley, dvynukėms Finley ir Harper Lockwood bei mirusiam sūnui Benjaminui. Priscilla perskaitė ir vienos iš savo anūkių žinutę ir eilėraštį.

„Perskaitysiu tai, ką jums visiems parašė mano anūkė, ir tai viską pasako“, – pradėjo Priscilla.

Priscilla Presley / „Scanpix“ nuotr.

Ji skaitė: „Neįsivaizduoju, kaip žodžiais apibūdinti motiną. Tiesa ta, kad jų yra per daug. Lisa Marie Presley daugeliui žmonių visame pasaulyje buvo ikona, pavyzdys, superherojė, bet mama buvo mano ikona, mano pavyzdys, mano superherojė – daug daugiau nei vienu atžvilgiu. Net ir dabar negaliu perteikti visko, ką apie ją galima suprasti ar sužinoti, bet, kaip ji visada sakydavo, pasistengsiu.“

Tuomet Priscilla su ašaromis akyse ėmė skaityti eilėraštį, pavadintą „The Old Soul“ („Senoji siela“): „1968 m. ji įžengė į mūsų pasaulį, gimė trapi, pavargusi, bet stipri. Ji buvo trapi, bet kupina gyvybės. Ji visada žinojo, kad neilgai čia gyvens. Vaikystė prabėgo greitai. Paskui ji sukūrė savo šeimą. Tada gimė antrasis vaikas, sukėlęs jai įtarimų: ar tai gali būti angelas, kuris mane parsives namo?

Laikas, žinoma, bėgo. Atėjo laikas tragedijai. Ji žinojo, kad artėja pabaiga. Kai kas pasakytų, kad išgyvenusieji jaučia kaltę, bet sudaužyta širdis buvo jos mirties priežastis. Dabar ji namie, kur jai visada buvo vieta, bet mano širdis pasigenda jos meilės. Ji žinojo, kad aš ją mylėjau. Bijau, kad niekada jos nebepaliesiu. Tačiau senoji siela visada su manimi. Ji nenukeliauja aukščiau.“

„Tuo viskas pasakyta, ir ačiū visiems, kad esate čia, – užbaigė Priscilla, kreipdamasi į susirinkusiuosius. – Mūsų širdys sudaužytos, Lisa, ir mes visi tave mylime.“

Jorko kunigaikštienė Sarah Ferguson kalboje pacitavo savo mirusią anytą karalienę Elisabeth II – žodžius, kuriuos ji pasakė po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių Niujorke.

„Manau, kad atėjo laikas įžiebti savo vidinę ugnį... pagerbti nepaprastąją Lisą Marie, - pradėjo moteris, pažymėdama, kad jos su velione vadino viena kitą „sese“. – Mano dabar jau mirusi anyta sakydavo, kad niekas, [kas] gali būti pasakyta, nepajėgia panaikinti šių akimirkų kančios ir skausmo, nes sielvartas yra kaina, kurią mokame už meilę. Ir ji buvo teisi.“

Sarah Ferguson / „Scanpix“ nuotr.

Renginio metu paaiškėjo ir džiugi naujiena – Lisos Marie dukra Riley Keough tapo mama. Tai patvirtino Riley savo kalboje, kurią perskaitė jos vyras Benas Smithas-Petersenas. Porai gimė dukra – Elvio proanūkė.

Benas Smithas-Petersenas / „Scanpix“ nuotr.

„Tikiuosi, kad galėsiu mylėti savo dukrą taip, kaip tu mylėjai mane, kaip mylėjai mano brolį ir seseris. Ačiū, kad suteikei man stiprybės, empatijos, drąsos, humoro jausmo, manierų, temperamento, laukiniškumo, atkaklumo. Aš esu tavo širdies produktas, mano seserys yra tavo širdies produktas, mano brolis yra tavo širdies produktas“, – žmonos žodžius skaitė B.Smithas-Petersenas.

Atsisveikinimas su Lisa Marie Presley (44 nuotr.)
+38

Primename, kad apie Lisos Marie Presley netektį sausio 12 dieną pranešė jos motina Priscilla Presley.

„Sunkia širdimi turiu pasidalyti sukrečiančia žinia, kad mus paliko mano gražioji dukra Lisa Marie, – pareiškime sakė Priscilla Presley. – Ji buvo aistringiausia, stipriausia ir mylinti moteris, kokią kada nors pažinojau. Prašome privatumo, kol bandome susidoroti su šia didžiule netektimi.“

Los Andželo apygardos ugniagesių departamentas, kuris atsakingas už paramedikų paslaugas, pranešė žiniasklaidai, kad medikai atvyko pas į šeštą dešimtį metų įkopusią moterį, kuriai sustojo širdis, šiek tiek po 10 val. 30 min. vietos (20 val. 30 min. Lietuvos) laiku, tačiau nepatvirtino jos tapatybės.

L.M.Presley buvęs vyras Danny Keough, kuris taip pat gyvena tuose namuose, darė jai dirbtinį kvėpavimą, kol atvyko medikai ir nuvežė ją į Kalifornijos ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Prieš pat mirtį jai buvo dirbtinai sukelta koma, teigė TMZ. Lisa mirė praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo paguldyta į ligoninę.

Mirė Lisa Marie Presley (24 nuotr.)
+18