Atvykęs pasiskiepyti aktorius A.Eisimantas atsidūrė nemalonioje situacijoje: darbuotojų žodžiai nustebino

Arnoldas Eisimantas / Mariaus Žičiaus nuotr.
Arnoldas Eisimantas / Mariaus Žičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-16 13:40
AA

Sekmadienio popietę atvykęs pasiskiepyti, aktorius Arnoldas Eisimantas susidūrė su itin nemaloniu darbuotojų elgesiu. Jį nustebino vakcinacijos punkto darbuotojo atsakymas, paklausus apie galimybę gauti vakcinos gamintojo lipduką ir duomenų suvedimą į skiepų knygelę.

Visą situaciją aktorius Arnoldas Eisimantas aprašė socialiniame tinkle „Facebook“. Jis pabrėžė, kad jokiu būdu nenori atkalbėti nuo skiepų, tačiau nori gauti atsakymą į užduotą klausimą.

„Turiu klausimą dėl vakcinacijos. Klausiu tiesiai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Nuėjau šiandien apie 14:30 val. pasiskiepyti. Atėjau į vakcinacijos vietą, esančioje Lukiškių aikštėje, Vilniuje. Būdelėje sėdintis darbuotojas pasakė, kad mano pasirinktos vakcinos šiandien jau nebeturi. Registruojuosi kitai dienai. Kol įvedinėja duomenis, išsitraukiu savo suaugusiųjų skiepų paso knygelę ir paklausiu, ar įklijuos man joje lipduką iš vakcinos pakuotės, kad matyčiau serijos numerį ir pavadinimą. Staiga pradeda keistis darbuotojo tonas ir jis meta man frazę : „Ne, mes tokiais dalykais neužsiiminėjam. Ko jūs čia klausinėjat? Nepatinka – nesiskiepykit, galiu iškart išregistruoti!“.

Arnoldas Eisimantas / Aistės Grišinaitės nuotr.

Stoviu lengvame šoke ir negaliu patikėti tuo, ką išgirdau. Sakau, kad aš klausiu tik to, kas tiesiogiai susiję su vakcina ir skiepijimo procesu. Kad net šunį nuvežus skiepyti į VET kliniką užpildo skiepų knygelę ir įklijuoja lipduką, kuris yra kaip vakcinos sertifikatas.

Tada iš už širmos išlenda seselė, kuri atlieka patį skiepijimą ir sako: „Čia tų skiepų bus tiek, kad greit nebetilps jums į knygutę.“ Klausiu, ką ji turi omeny, bet ji nieko nebeatsako. Aš tada pasakau, kad klausiu paprastų klausimų, kurie susiję tik su vakcinacija ir paprasta registracijos procedūra ir noriu tik lipduko į savo skiepų knygelę. Jei neturite atsakymo, sakykite nežinau, ir tai jau bus atsakymas, bet nekelkite prieš mane balso ir nekvailinkite.

Registracijos neatšaukiau. Manau, kad ten buvo lengvai peržengtos ribos kalbant apie bendravimo etiką (ir tikrai ne iš mano pusės). Bet šis postas net ne apie tai. Aš tik noriu sužinoti, ar turiu teisę paprašyti vakcinos lipduko ir paprašyti, kad būtų užpildyta mano knygutė, ar ne. Nes vakcinavimo vietoje niekas nieko atsakyti negalėjo. Tik pakeltu balsu pasiūlė nesiskiepyti, jei kažkas nepatinka. O gal mano prašymas buvo nepagrįstas ir neteisus esu aš. Buvau ne vienas. Tad yra žmogus, galintis paliudyti, kad nei milimetru nešvelninu ir neaštrinu. Nei pačio įvykio, nei šito post'o. Aš tik noriu paklausti“, – rašė Arnoldas Eisimantas.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstove spaudai, paaiškėjo, kad skiepų knygelę gavus vakciną nuo COVID-19 galima užpildyti ne vakcinavimo zonose, o kreipusis į šeimos gydytoją ar polikliniką, kurioje gyventojas yra užsiregistravęs.

„Skiepų knygelei lipduką ar įrašą su spaudu gali išduoti poliklinika ar šeimos gydytojas. Vakcinavimo centruose visa informacija įvedama elektroniniu būdu į esveikata.lt ir yra prieinama kiekvienam žmogui. Taigi, norint, kad įrašas apie vakcinaciją atsirastų skiepų knygelėje, galima kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į polikliniką, kurioje asmuo yra prisiregistravęs“, – sakė SAM atstovė Neringa Mikėnaitė.