Audrė Kudabienė apie „Lietuvos garbės“ herojus: „Jie yra Lietuva“

Audrė Kudabienė „Lietuvos garbės“ ceremonijoje/Organizatorių nuotr.
Audrė Kudabienė „Lietuvos garbės“ ceremonijoje/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-03-07 10:42
AA

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, žiūrimiausia televizija TV3 ir prekybos tinklas „Maxima“ jau tradicija tapusių nacionalinių apdovanojimų „Lietuvos garbė” metu pagerbs mūsų šalies didvyrius – paprastus žmones, darančius nepaprastus dalykus. Ta proga kalbiname ilgametę renginio vedėją Audrę Kudabienę. Šiemet jau bus šeštas kartas, kai Audrė žiūrovams pristatys mūsų šalies herojus.

Artėjant iškilmingajam renginiui A. Kudabienė atskleidžia: dabar kaip tik tas metas, kada ji „perkrato“ bei permąsto visus savo jausmus ir poelgius. „O kai jau sulaukiu, man patinka švęsti, pasakoti gražius dalykus ir džiaugtis, dalintis tuo jausmu su kitais“, – entuziastingai kalba Audrė.

Paklausta apie pirmąją vestą „Lietuvos garbės“ ceremoniją Audrė neslepia susižavėjimo: „Tas laisvės ir nesuvaidintos šventės jausmas. Jis labiausiai įsiminė. <…> Visi mes skirtingi. Bet kalbam ir savo oda pajuntu, kad sėdžiu šalia savų žmonių, kurie savo namus, savo tėvynę, apgintų plikomis rankomis.” Pasak vedėjos, „Lietuvos garbės“ apdovanojimuose keičiasi istorijos, bet nesikeičia jausmas, kad Kovo 11-oji yra mūsų šventė.

Audrė Kudabienė „Lietuvos garbės“ ceremonijoje/Organizatorių nuotr.

Apibūdinimų „Lietuvos garbės“ didvyriams A. Kudabienė nepristygsta: „Tai nuostabūs, be galo šilti žmonės, šalia kurių pabuvusi gaunu įkvėpimo didžiuotis mūsų valstybe. Jie yra Lietuva”. Anot jos, apie tokius herojus yra svarbu pasakoti, kad turėtume iš ko mokytis, turėtume į ką lygiuotis bei kad nepamirštume, kas yra Lietuva.

Audrė puikiai atsimena daugybę „Lietuvos garbės“ istorijų, tačiau paklausta apie didžiausią įspūdį palikusį momentą, ji paminėjo vieną sukrečiančią istoriją: „Toji trapi moteris, apsirengusi juodais rūbais, ant scenos beveik nesimatė. Beveik nekalbėjo, sunkiai kvėpavo, ji visa buvo vien skausmas. 

Audrė Kudabienė „Lietuvos garbės“ ceremonijoje/Organizatorių nuotr.

Ji buvo tik ką palaidojusi staiga dėl aneurizmos mirusį 15metį sūnų“, – pasakojo A. Kudabienė. „Bet kai scenos ekrane buvo papasakotas jos žygdarbis, kelias akimirkas salėje, regis, galėjai girdėti kaip sninga už lango. Juodžiausią akimirką po vaiko mirties Ilona sutiko, kad jos sūnus taptų donoras. Ji padovanojo viltį kitiems – 7 sunkiai sergantiems žmonėms. Man ir šiandien kaupiasi ašaros, kai galvoju apie šios moters kilnumą. Apie jos jėgą – sunkiausiu momentu pagalvoti apie kitų žmonių sveikatą, apie kitų laimę.“

„Pasiaukojimas, tai akimirka, kai pamiršti save ir gyveni, dirbi, rizikuoji dėl kito žmogaus, tai – labai kuklių, tylių, bet labai gerų žmonių savybė“, – priduria ji.

Audrė Kudabienė „Lietuvos garbės“ ceremonijoje/Organizatorių nuotr.

Audrės manymu, Kovo 11-oji – tai sava, šilta šventė, tad nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“ iš tiesų yra tinkamiausias būdas ją švęsti. „Lietuvos garbėje“ man neteko girdėti pompastiškų žodžių, oficialių kalbų“ , – sako Audrė.

Taigi, ir šiemet nekantriai laukiame – kas bus šių metų herojai? Tai paaiškės jau greit – kovo 11 d. „Valdovų rūmuose” vyksiančioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kuri bus tiesiogiai transliuojama per TV3. Iškilmingas renginys „Lietuvos garbė“ kasmet prie ekranų suburia tūkstančius žiūrovų.