Auginti jautriąją mimozą labai įdomu

Mimoza / Shutterstock nuotr.
Mimoza / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-01-03 16:57
AA

Ant palangės galima užsiauginti įvairiausių augalų, tačiau jautrioji mimoza gali tapti išties linksmu išbandymu! Greičiausiai ne vienam jūsų teko matyti filmukų, kaip jautrioji mimoza reaguoja į prisilietimus? Ši gėlė tikra drovuolė! O kodėl gi nepabandžius jos užsiauginti namuose? Galėsite įsitikinti, koks tai unikalus augalas.

► Nors jautrioji mimoza yra daugiametė, auginusieji ją teigia, kad ne vienerius metus išsaugoti šį dekoratyvinį augalą gražų gana sudėtinga, ir pataria auginti gėlę kaip vienmetę. Ilgainiui jos lapeliai pradeda geltonuoti, džiūti, ji praranda visą savo grožį.

 

► Jautriosios mimozos sėklų galima įsigyti specialiose parduotuvėse, internete. Sodinti patariama į nedidelį vazoną, kuriame iš pradžių reikėtų padaryti drenažą, tada padengti žemėmis, suberti sėklas ir ant jų šiek tiek užpilti žemių. Laistykite drungnu vandeniu ir laikykite pridengę, pavyzdžiui, plėvele ar stiklu šiltoje vietoje, kad būtų palaikoma 2035 ºC temperatūra, kol sėklos sudygs. Beje, jų įsigyti galite nors ir dabar, bet sodinti geriausia kovo ar balandžio mėnesį. Tinkamai prižiūrima jautrioji mimoza paprastai sudygsta per 24 savaites.

 

► Sudygusi jautrioji mimoza turėtų būti laikoma šiltoje ir šviesioje vietoje. Jei bus vėsu, ji pradės džiūti ir gelsti. Daigus, jeigu norite, galite išskirstyti po kelis ir persodinti į atskirus vazonus, bet gražiau atrodo jautriosios mimozos krūmelis, o ne vienas daigas. Svarbiausia nepamirškite jos laiku palaistyti, palaikyti šiltą temperatūrą ir patręšti specialiomis trąšomis. Laiku pasodinę, vasaros viduryje turėtumėte sulaukti ir nuostabių rožinių žiedelių. Kuo jautrioji mimoza aukštesnė, tuo labiau linksta. Tad į vazoną galite įsmeigti kelis kuolelius, kad augalas turėtų į ką atsiremti.

Mimoza / Shutterstock nuotr.

 

► Auginusieji teigia, kad ką tik sudygusios jautriosios mimozos sėjinukai jau „drovisi“, t. y. suglaudžia lapelius, o po 1520 min. augalas ir vėl tampa toks, koks buvo.

 

► Patariama per daug neliesti ir neglostyti jautriosios mimozos, nes tuo metu ji nekvėpuoja, sulėtėja jos vystymosi procesas, ir augalas gali nugeibti.

 

► Beje, mimozą auginti geriausia ant palangės, kad būtų šilta, bet ne per karšta, ir šviesu, bet ne per saulėta.

Šiame Youtube filmuke galite pasigėrėti jautriosios mimozos „drovumu“.

 

Taip pat skaitykite:

Kavamedis ant namų palangės

Kaip užsiauginti avokadą?

Kardamonas, kvepiantis Kalėdomis. Kaip jį užsiauginti?

Žaliajai namų kolekcijai – citrusiniai augalai