Aukcione parduodama J.K.Rowling kėdė, ant kurios sėdėdama ji parašė dvi Hario Poterio knygas

Rašytoja J. K. Rowling / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Trečiadienį Niujorke rengiamame aukcione bus parduota garsios britų rašytojos J.K. Rowling kėdė, ant kurios sėdėdama ji parašė pirmąsias dvi istorijos apie Harry'į Potterį dalis.

Už kuklią ketvirtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio kėdę pirmadienį internetu jau pasiūlyta 65 000 JAV dolerių. Sėdėdama ant šios kėdės J.K. Rowling parašė 1997 metais Didžiojoje Britanijoje išleistą knygą „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ bei po metų išleistą dalį „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“.

Pati J.K. Rowling šią kėdę (kartu su dar trimis skirtingomis kėdėmis) gavo nemokamai, kai dar būdama vieniša mama gyveno valstybės skirtame būste Edinburge.

J.K. Rowling kėdė, ant kurios sėdėdama ji parašė dvi Hario Potterio knygas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Ši buvo patogiausia. Štai kodėl ji apsigyveno prie mano spausdinimo mašinėlės ir mane palaikė, kai spausdinau. Mano nostalgiškajai pusei gaila, kad ji iškeliauja. Tačiau mano nugara jos nepasiilgs“, – savo laiške, kuris pridedama prie kėdės, parašė rašytoja.

J.K. Rowling 2002 metais pirmą kartą padovanojo šią kėdę aukcionui, kurio metu buvo renkamos lėšos Nacionalinei smurto prieš vaikus prevencijos draugijai. Ant kėdės rožiniais, auksiniais ir žaliais dažais ji užrašė: „Gal aš ir neatrodau gražiai, net nespręskite apie mane iš to, ką matote“.

„Sėdėdama ant šios kėdės aš parašiau istoriją apie Harį Poterį“, – pridūrė ji.

2009 metais kitame aukcione ši kėdė buvo parduota už 29 117 JAV dolerių.

Skaitykite daugiau