Aukščiausią viršukalnę Everestą jau pasiekė ir bevielis ryšys

Everesto viršūnėje jau veikia bevielis ryšys / Vida Press nuotr.
Everesto viršūnėje jau veikia bevielis ryšys / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Himalajuose, Everesto viršūnėje, jau atsirado internetinis ryšys „Wi-fi”. Vos pasiekus viršūnę galima iš karto prisijungti ir pasigirti pasauliui apie savo pasiekimą.

Tačiau iš tikrųjų didelis darbas nuveiktas ne dėl pokštų ir žmogiškosios tuštybės. Interneto ryšys gali išgelbėti žmogaus gyvybę. „Everest Link“ kompanija prijungė daugiau nei 200 ryšio taškų. Bevielis ryšys reikalingas ne tik nutrūktgalviams alpinistams, bet ir Himalajų kalnuose išsimėčiusių kaimelių gyventojams. 34 tūkstančiai vietos gyventojų dabar turi interneto ryšį. Vietos mokyklose trūksta mokytojų, tad tikimasi, kad naujovė išspręs ir švietimo problemą – vaikams atsiras galimybė mokytis nuotoliniu – „on-line“ – būdu.

Everesto kitas pavadinimas – Džomolungma arba Sagarmatha, tai aukščiausias kalnas, virš jūros lygio iškylantis apie 8 848 metrus. Kalnas priklauso Himalajų kalnyno Mahanlangūro Himalo kalnagūbriui, kuris skiria Nepalą nuo autonominės Kinijos Tibeto srities.


Per pastaruosius 60 metų kopiant į Everestą žuvo 60 žmonių. Priežastys – nuovargis, nepalankios oro sąlygos. Pavyzdžiui, Kinijos teritorijoje esančioje Everesto viršūnėje pučia vėjai net iki 200 km per valandą greičiu, temperatūra nukrenta iki 60 laipsnių šalčio.

Vladas Vitkauskas
Vladas Vitkauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.


1993 m. gegužės 10 d. alpinistas Vladas Vitkauskas pirmas iš lietuvių įkopė į Everestą, ten jis išskleidė vėliavą.