„Auksinį gaublį“ pelnęs Casey Affleckas niekada nesiekė pranokti vyresnio brolio Beno Afflecko

Benas Affleckas ir Casey Affleckas filmo „Mančesteris prie jūros“ premjeroje / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
AA

Sausio 27 dieną Lietuvos kino teatrus atkeliauja jautri ir itin emocionali drama „Mančesteris prie jūros“. Neseniai vykusioje „Auksinių gaublių“ ceremonijoje juosta pelnė vieną apdovanojimą ir dar keturiems buvo nominuota. Statulėlę tą vakarą išsivežė Casey Affleckas – jis už vaidmenį šiame filme apdovanotas geriausio aktoriaus kategorijoje.

Šalia jo sužibėjo ir Michelle Williams, dramoje suvaidinusi buvusią Casey Afflecko herojaus žmoną.

Kino kritikai neabejoja, kad šis vaidmuo padėjo Casey Affleckui bent šiek tiek išlįsti iš garsiojo brolio Beno Afflecko šešėlio. Negana to, tiek aktoriui, tiek ir pačiam filmui jau dabar prognozuojami „Oskarai“.

Benas Affleckas ir Casey Affleckas filmo „Mančesteris prie jūros“ premjeroje / „Scanpix“/AP nuotr.

„Niekada neturėjau tokio tikslo tapti žinomu. Man tai tiesiog darbas su tam tikru šalutiniu efektu. Juo labiau niekuomet nesiekiau pranokti Beno. Man atrodo, jis tiesiog gimęs šlovei ir Holivudui, o man tiesiog kartais nusišypso fortūna“, – kuklinasi Casey Affleckas.

Dramoje „Mančesteris prie jūros“, kuris ekranuose debiutavo Sandanso filmų festivalio metu, Casey Affleckui teko itin sudėtingas vaidmuo. Ly Čandleriui, kurį jis vaidina, po brolio mirties tenka jo paauglio sūnaus globa. Kažkada Ly puikiai sutarė ir su broliu, ir su savo sūnėnu. Tačiau prabėgę metai juos atitolino ir dabar 16-metis Patrikas pats netrykšta džiaugsmu dėl savo tėvo valios. Vis tik Casey Afflecko herojus priverstas grįžti į Mančesterį ir stoti akistaton su savo skaudžia praeitimi, kur buvusi žmona kuria laimę su kitu, santykiai su sūnėnu kelia vien problemas, o kiekviename gimtojo miestelio žingsnyje sugrįžta blogi prisiminimai. Vyras priverstas iš naujo išgyventi praeityje paliktą skausmą ir pasistengti susigyventi su savimi.

Benas Affleckas ir Casey Affleckas filmo „Mančesteris prie jūros“ premjeroje / „Scanpix“/AP nuotr.
Drama „Mančesteris prie jūros“ (6 nuotr.)

„Šis vaidmuo man buvo itin sudėtingas, mat juostos centre atsiduria vyriškos emocijos bei išgyvenimai. Tuo tarpu ne paslaptis, kad vyrams savo jausmus demonstruoti yra be galo sunku. Tačiau galiu pasidžiaugti, jog šis filmas padėjo man atsiskleisti, išmokti įsiklausyti į savo vidų, labai pasikeičiau kaip žmogus“, – pasakoja aktorius.

Filmo scenarijus buvo rašomas trejus metus ir tai, pasak Casey Afflecko, yra viena iš juostos sėkmės priežasčių. Beje, „Mančesteris prie jūros“ buvo patekęs į „juodąjį“ Holivudo sąrašą, o ten patenka trokštamiausi režisierių scenarijai, kurie dar nėra išvydę dienos šviesos.

Benas Affleckas ir Casey Affleckas filmo „Mančesteris prie jūros“ premjeroje / „Scanpix“/AP nuotr.

„Kiekvienas žodis čia apgalvotas, simbolinis, todėl interpretacijoms vietos buvo nedaug. Tai, kad scenarijus buvo patekęs tarp geidžiamiausių, įrodo, jog jis tikrai vertas visų gautų apdovanojimų ir tų, kuriuos dar gaus. Neabejoju, kad svarbiausi įvertinimai – dar prieš akis“, – sako pagrindinio herojaus buvusią žmoną suvaidinusi Michelle Williams. Ji buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ geriausios aktorės kategorijoje, greičiausiai pateks ir tarp pretendenčių į „Oskarą“.

Skaitykite daugiau