„Auksinio balso“ lietuviškos muzikos vakare – 30-metį švenčianti grupė „Foje“

Koncertas Andrius Mamontovas „AM + FOJE = 30“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Koncertas Andrius Mamontovas „AM + FOJE = 30“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-10-23 12:52
AA

Šį šeštadienį TV konkurse „Auksinis balsas“ – lietuviškų dainų vakaras, kuriame bus pamaloninti net tie, kurie Lietuvos popscenai sentimentų nejaučia.

„Auksiniame balse“ pasirodys lietuviškos muzikos legenda – trijų dešimtmečių jubiliejų švenčianti grupė „Foje“ ir jos siela Andrius Mamontovas. Kartu su Vytauto Lukočiaus vadovaujamu orkestru jie atliks vieną garsiausių savo kūrinių „Kitoks pasaulis“.

„Žiūri aplink, stebiesi viskuo,

Daiktus matai savo šviesoj...

O jeigu viskas yra ne taip,

Ir tu pasaulį regi atvirkščiai?

Galbūt ne garsas skamba tyloj, o tyla garse?

Ką apie tylą žinome mes?“, – naujai skambės šiandienos keturiasdešimtmečiams mintinai žinomas kūrinys, kurį dabar atranda ir jų vaikai. Ar tapo pasaulis ir Lietuva kitokie per tris „Foje“ dešimtmečius?

„Auksinio balso“ žiūrovams šį šeštadienį – išskirtinė proga pamatyti pilnos sudėties Lietuvos atgimimo ir roko maršų legendą, su kuria augo ir „Auksinio balso“ dalyviai Evelina Sašenko, Jokūbas Bareikis, Germanas Skoris, Jeronimas Milius, Girmantė Vaitkutė, Liudas Mikalauskas. Gal tik vienai dalyvei – gruzinei Šorenai – „Foje“ pažįstama mažiau.

Vienam iš pretendentų į „Auksinio balso“ titulą šis vakaras bus lemtingas. Mažiausiai komisijos ir TV žiūrovų balsų surinkęs dalyvis bus priverstas palikti projektą.

„Auksinis balsas“ – šeštadienį lygiai devintą vakare per LRT televiziją.