„Auksinių gaublių 2018“ teikimo ceremonijos stilius – juodas nuo galvos iki kojų

Apdovanojimų svečiai / Scanpix nuotr./Elaima.lt montažas
Apdovanojimų svečiai / Scanpix nuotr./Elaima.lt montažas
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-08 06:28
AA

Seksualinis išnaudojimas darbinėje aplinkoje ir vieno įtakingiausių režisieriaus Harvey Weinsteino nusikalstamų darbų paviešinimas šiais metais sukėlė audrą kino pasaulyje ir suvienijo Holivudą. Tai smogė tokia jėga, kad net palietė prestižinių kino apdovanojimų „Auksiniai gaubliai“ svečių stilių.

Visos apdovanojimų viešnios buvo kviečiamos protestui prieš seksualinį priekabiavimą – jos buvo raginamos rengtis juodai. Tokia idėja gimė siaurame aktorių rate. Moterys nusprendė, kad juoda spalva padės išreikšt solidarumą. Jų idėja iš karto surado bendraminčių, todėl sekmadienį raudonasis kilimas nusidažė juoda spalva.

Angelina Jolie, Viola Davis, Helen Mirren, Reese Witherspoon, Jamie Chung, Sarah Paulson – beveik visos žvaigždės tą vakarą puošėsi juodais drabužiais. Prie protesto prisidėjo ir vyrai. Jei anksčiau į apdovanojimus vyrai atvykdavo su spalvingais kostiumais, tai šįsyk jie visi rengėsi juodai nuo galvos iki kojų.

Halle Berry / „Scanpix“ nuotr.

Tačiau tai nereiškia, kad raudonojo kilimo stilius buvo nykus. Štai Halle Berry pasipuošė seksualia „Zuhair Murad“ suknele, o pirmagimio besilaukianti Eva Longoria – žemę šluojančia „Genny“ suknia.

Auksinių gaublių įteikimo ceremonija – tai ne vienintelis pasaulyje populiarus renginys, kurio metu buvo protestuojama. Gruodžio mėnesį Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus vedė vien moterys. Taip buvo siekiama atkreipti dėmesį į jų žodžio svarbą.

Auksinių gaublių apdovanojimų stilius (69 nuotr.)
+63