„Auksiniuose gaubliuose“ – V.Zelenskio kreipimasis: „Trečiojo pasaulinio karo nebus“

Volodymyras Zelenskis, „Auksiniai gaubliai“ / Vida Press nuotr. ir stopkadras
Volodymyras Zelenskis, „Auksiniai gaubliai“ / Vida Press nuotr. ir stopkadras
Šaltinis: Žmonės
2023-01-11 10:32
AA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per „Auksinių gaublių“ apdovanojimų transliaciją vaizdo pranešime padėkojo savo sąjungininkams „laisvajame pasaulyje“.

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje Seanas Pennas pristatė ukrainiečių komiką, tapusį politiku, Volodymyrą Zelenskį, paminėdamas Irane vykstančius protestus, per kuriuos buvo įvykdyta mirties bausmė keliems piliečiams, ir moterų teisių judėjimą Afganistane.

Anksčiau „Oskarų“ laureatas susitiko su V.Zelenskiu Kyjive ir padovanojo jam vieną iš savo „Oskarų“ apdovanojimų, prašydamas prezidento grąžinti jį, kai baigsis karas.

Volodymyras Zelenskis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Zelenskis Holivude susirinkusiems žmonėms sakė, kad karas Ukrainoje dar nesibaigė, bet srovė jau keičiasi ir jau aišku, kas laimės. Po šių žodžių jis sulaukė plojimų.

„Dar laukia mūšiai ir ašaros, – sakė Zelenskis įrašytoje žinutėje. – Tačiau dabar galiu pasakyti, kas buvo geriausias praėjusiais metais – jūs, laisvasis pasaulis, susivienijęs palaikyti laisvą Ukrainos tautą.“

V.Zelenskis prisiminė 1940-ųjų pradžioje, dar nepasibaigus Antrajam pasauliniam karui, vykusius „Auksinių gaublių“ apdovanojimus.

„Trečiojo pasaulinio karo nebus, – sakė jis. – Tai – ne trilogija.“

Zelenskis anksčiau virtualiai pasirodė Kanų kino festivalyje ir „Grammy“ apdovanojimuose, kad aptartų tebesitęsiantį konfliktą ir padėkojo tiems pramogų industrijos atstovams, kurie apie jį informavo. Kai kurie 2022m. Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose pagerbti asmenys taip pat įvardijo jį kaip drąsaus lyderio pavyzdį.

80-oji „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija (60 nuotr.)
+54
80-osios „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremonijos svečiai (46 nuotr.)
+40