Aurelijos Jurkšaitytės kolekcijos „Miesto ritmu“ pristatyte podiumu žengė ir Jolanta Leonavičiūtė
Aštuonių metrų ilgio Niujorko Bruklino tiltą imituojanti konstrukcija, scenoje besisukantys didmiesčio vaizdai, manekenėmis tapusios žinomos moterys ir aukštos kokybės drabužiai – taip atrodė antrosios drabužių kūrėjos Aurelijos Jurkšaitytės kolekcijos „Miesto ritmu“ pristatymas.
29-erių marijampolietės tikslas – ne tik kurti tai, ko nori klientės, bet ir parodyti, kokios tendencijos vyrauja didžiausiose pasaulio mados sostinėse. Pernai rudenį surengtas pirmosios jos kolekcijos pristatymas publiką valandai perkėlė į Paryžių. Šio sezono akcentas – virtualus vizitas į Niujorką.
„Viešėjome ten, kur žmonės tolerantiški viskam – ir vienas kitam, ir madai“, – su šypsena sakė kolekcijos autorė.
Ji pasakojo darbuose nevengianti jau matytų, populiarių audinio kirpimų, tačiau besistengianti kaskart atrasti ir savitų, autentiškų kūrybos bruožų. A.Jurkšaitytė patikino, kad vieno dalyko savo darbe niekuomet nekeis – kokybiškų audinių, kurių dauguma į Marijampolę atvyksta iš Paryžiaus.
Būtent šiame mieste, kuriame mergina gyveno daugiau nei metus, ir kilo pirmoji mintis savo ateitį susieti su mada. A.Jukšaitytė atidarė prancūziškų drabužių saloną Marijampolėje. Tačiau netrukus pajuto, kad paryžietišką eleganciją reikėtų adaptuoti bei pritaikyti Lietuvai – ne viskas, kas madinga šioje mados sostinėje, yra mėgiama ir dera mūsų krašte.
Pirmuosius darbus A.Jurkšaitytė sukūrė prieš metus. Jie sulaukė populiarumo tarp pažįstamų ir draugų. Norint parodyti tai, kas gimsta merginos mintyse, ir buvo pristatyta pirmoji kolekcija.
„Tegu paprastumas daro mus elegantiškus“, – toks vienas iš jaunos dizainerės kūrybos šūkių.
Daugiau nei trisdešimt modelių ji pasiuvo iš lino, džinso ir natūralaus šilko. Dominuojančios kolekcijoje spalvos – balta, mėtos, tamsiai mėlyna, pilka, kopų gelsvumo.
„Miesto ritmu“ modeliais šįsyk tapo ir televizijos gelbėtoja Gerda Stiklickienė, grožio konkursų dalyvė Diana Nižnik, „Mis Visata“ Patricija Belousova, televizijos projektų dalyvė Jolanta Leonavičiūtė, viena iš piešimo ant vandens pradininkių Lietuvoje Eglė Veršininienė.
„Tai, ką mačiau scenoje, buvo estetiška, nenuvalkiota, neperkrauta. Pastebėjau ir komerciškai matytų modelių ir neregėtų kirpimų. Darbus galėjau apžiūrėti iš arti ir galiu tvirtinti, kad jie pasiūti tikrai itin kokybiškai“, – kolekcijos pristatymą Marijampolės pramogų klube „Lūna“ stebėjusi dizainerė Olesia Les.