Aurelijus Katkevičius palaidotas Liepynės kapinėse: raštininką išlydėjo artimieji ir bičiuliai

Aurelijaus Katkevičiaus laidotuvės Liepynės kapinėse/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Aurelijaus Katkevičiaus laidotuvės Liepynės kapinėse/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-08-14 17:59
AA

Rugpjūčio 14-ąją Liepynės kapinėse amžino poilsio atgulė žurnalo „Verslo klasė” redaktorius, žinomas šalies žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Artimieji ir kolegos susirinko palydėti velionio į paskutinę kelionę.

Aurelijus Katkevičius mirė eidamas 58-uosius savo gyvenimo metus. Redaktorius kovojo su onkologine liga ir nuo 2016 metų bandė įveikti vėžį.

Į paskutinę kelionę žurnalistą išlydėjo artimiausieji, kolegos ir bičiuliai. Tarp kurių buvo Jogaila Morkūnas, Haroldas Mackevičius ir daugelis kitų.

Laidotuvių akimirkos – fotogalerijoje:

Aurelijaus Katkevičiaus laidotuvės Liepynės kapinėse (18 nuotr.)
+12

Trečiadienį šeimai viešai pranešus apie jo mirtį, užuojautą reiškė kolegos, žinomi šalies žmonės, ir visi tie, kuriems bent kartą teko pabendrauti su šia asmenybe. 

Lyg vyresnio brolio būčiau netekęs

„Man jis – redaktorius ir pirmas darbdavys, priėmęs, mokęs ir kantriai auklėjęs chaotišką devyniolikmetį. Tada – kolega, kuriuo žavėjausi. Po to – konkurentas, daręs mane geresniu. Dar vėliau – etalonas, intelektualinio sparingo didmeistris, bičiulis, atskaitos taškas. Ir man šian labai labai liūdna, lyg vyresnio brolio būčiau netekęs ir nelengva rašyt, nes dar vis netikiu.

O Lietuvai? Lietuvai Aurelijus yra raštininkas; ryškios VU filologyno kartos atstovas – puikus poetas, vertėjas ir kritikas, kurį nuo pat pradžių traukė platesni kontekstai, didesnės galimybės“, – socialiniame tinkle prisiminimais apie visuomenininką dalijosi viešųjų ryšių ekspertas, grupės „The Station“ įkūrėjas Mykolas Katkus.

Gražių žodžių kolegai negailėjo ir žurnalistas Andrius Užkalnis. 

„Mirė Aurelijus Katkevičius.

Jis buvo vienas nedaugelio žmonių, kurie Lietuvoje vertino ir suprato gerą rašymą ir kalbėjimą. Jis buvo tikras redaktorius, kuris visą gyvenimą ieško autorių.

Jis vertino talentą

Mūsų draugystė nebuvo lengva. Prisimenu, mane erzindavo jo kiek barokinis savęs mistifikavimas, Josifo Stalino mįslinga šypsena (nors nedarė niekam blogo), pateikimas savęs, kaip guru ir mokytojo. Aš jį erzinau savo jauna arogancija ir pasikėlimu: į savo artimą ratą priiminėjo tik tuos, kas rodydavo deramą nuolankumą.

Patekusieji į jo artimą ratą (ne jis pats) kartais pasijusdavo gavę palaiminimą iš aukšto žiūrėti į visus likusius. Atskiri individai taip ir darė. Katkevičius, būdamas mielas ir jautrus, aplink save turėdavo daug žmonių, kurių tyraširdžiais nepavadinsi. Jis vertino talentą ir dažnai užsimerkdavo į tas negražias savybes, kurias talentas dažnai atsineša su savimi“, – prisiminimais dalijosi A.Užkalnis.

Laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjas Mantas Bertulis taip pat neslėpė savo emocijų.

„Turėjau daug vilties, kad Aurelijus pasveiks...deja. Liūdna ir graudu. Nors ir nebuvome labai artimi pažįstami, tačiau Aurelijus nevengdavo dalinti patarimų, pasiūlymų, jeigu matydavo tam reikalą, o aš kartais mėgdavau pasitarti su juo vienu ar kitu klausimu, nes man tai buvo aukščiausios klasės profesionalas“, – rašė jis.

Prisiminimais dalijosi ir politologas Linas Kojala.

„Parašęs pirmąją savo knygą, labai apsidžiaugiau, kai jos pristatyme diskutantu sutiko būti Aurelijus Katkevičius. Buvo ir taiklių pastebėjimų, ir padrąsinimo.

Žmogus, gebantis elegantiškai sieti šimtuose perskaitytų knygų sukauptą išmintį

Net ir be artimos pažinties, iš susitikimų probėgšmiais bei tekstų nekilo abejonių – tai žmogus, gebantis elegantiškai sieti šimtuose perskaitytų knygų sukauptą išmintį su šiandienos globaliomis realijomis. Nedažnai pasitaikantis derinys.

Nuoširdi užuojauta artimiesiems.“

 

Dabar pasaulis bus liūdnesnis

„Tikrai tave gerbiau ir visad prisiminsiu. Dabar pasaulis bus liūdnesnis.
Susitiksim kitur“, – pridėjo politikė Aušra Maldeikienė.

„Lietuvos visuomenė ir žiniasklaidos bendruomenė šiandien tapo skurdesnė, nes ne tiek daug turime tokių žmonių kaip Aurelijus. Esu dėkinga, kad teko iš jo mokytis žurnalistikos “Verslo žiniose”, o vėliau visada galėjau kreiptis patarimo. Jis įkvėpdavo kitokiu mąstymu ir erudicija. Matė daug plačiau, visada keletu sluoksnių, įvairiais kontekstais. Mokėjo valdyti tekstą ir mintį, mokėjo rasti ir atpažinti talentą, buvo negailestingas paviršutiniškumui, džiugino puikiu humoro jausmu. Labai labai liūdna, užuojauta Aurelijaus šeimai ir kolegoms. Tai didelis praradimas mums visiems“, – kalbėjo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

1962 metais Kaišiadoryse gimęs A.Katkevičius baigė Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, 1990–1992 metais buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio patarėjas, vėliau – žurnalo „Veidas“ vyriausiasis redaktorius.

Aurelijus Katkevičius buvo žinomas šalies žurnalistas, dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius, tinklaraštininkas, poliglotas, vienas pirmųjų ryšių su visuomene Lietuvoje specialistų.

Kartu su buvusiais kolegomis žurnalistais iš leidinio „Veidas“ buvo įkūręs ryšių su visuomene agentūrą „DDB&Co. ir Katkevičius“, prezidento rinkimų metu kūrė Rolando Pakso įvaizdį.