Aurimo Valujavičiaus sutikimo Majamyje teks palaukti – šįkart stabdo ne srovės ir ne oro sąlygos

Aurimas Valujavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Aurimas Valujavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-04-24 17:35
AA

Keliautojas Aurimas Valujavičius instagramo istorijose pirmadienį skelbė, kad jau šią naktį turėtų pagaliau perplaukti Atlanto vandenyną ir pasiekti Majamio krantus. Tačiau vis tik kelionės finišo dar teks palaukti – keliautojas-drąsuolis dar beveik parą turės praleisti vandenyne.

Kaip keliautojas pasakojo „Instagram“ tinkle paskelbtoje istorijoje, krantą jis turėtų pasiekti šią naktį – tarp vidurnakčio ir 2 val.

Tačiau prisiartinus prie Majamių krantų paaiškėjo, kad vandenyne dar teks pabuvoti.

LRT skelbia, kad Majamio uostas, kuriame buvo planuota finišuoti, keliautojo jau nebepriims, tad A.Valujavičiui teks naktį praleisti vandenyne.

„Aurimas šiuo metu yra nutolęs vos per 4 irklavimo valandas nuo tikslo, tačiau turės prisišvartuoti ir naktį praleisti vandenyne“, – pranešė Majamyje esantis LRT korespondentas Augustinas Šemelis, kuris akcentavo, kad lietuvio sutikimas traktuojamas kaip viešas renginys, o jam reikalingas leidimas.

Kaip skelbia LRT, šiuo metu dar vyksta svarstymai, kuriame uoste lietuvis finišuos.

Aurimas Valujavičius / „Aurimas Valujavičius keliautojas“ („Facebook“) nuotr.

A.Valujavičius šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Lietuvis šia kelione bandė pagerinti ir pasaulio rekordą, tikėdamasis Šiaurės Amerikos žemyną pasiekti per 110 dienų, tačiau jam sutrukdė vėjas, todėl kelionė truko ilgiau.