Ąžuolas Žvagulis – apie ryšį su broliu Ryčiu, peštynes ir geriausias dovanas vienas kitam

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai / Asmeninio albumo nuotr.
Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-12 09:00
AA

Plačiomis šypsenomis pasižymintis broliai Ąžuolas (36) ir Rytis Žvaguliai (35) – neišskiriamas tandemas. Nors jųdviejų vaikystėje netrūko peštynių, anksti išvažiavus gyventi į svetimą šalį broliai vienas kitą palaikė ir taip sukūrė ypatingą ryšį, kuris jiedu sieja iki šiol. Mintimis nusikėlęs į praeitį, Ą.Žvagulis portalui Žmonės.lt sutiko papasakoti apie brolių vaikystę Žirmūnuose, gyvenimą Anglijoje ir griežtą vaikų auklėjimą, perduotą iš tėčio Žilvino ir mamos Regvitos.

Broliai Žvaguliai savo vaikystę praleido Vilniuje, Žirmūnų rajone, o vos pradėjus eiti į mokyklą, po kelių metų jiedu su mama Regvita MacDonald paliko Lietuvą ir išvyko gyventi į Angliją.

„Tuo metu Lietuvoje gyventi buvo finansiškai sunku, o mūsų patėvis Patrickas turėjo daugiau galimybių Anglijoje, todėl su mama ir išvažiavome. Tiesa, ten ir mokymosi lygis buvo žymiai kokybiškesnis, tais laikais jau nuo pirmųjų dienų mokėmės su kompiuteriais, kas Lietuvos mokyklų klasėse dar buvo retas vaizdas“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Ąžuolas.

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Ą.Žvagulis prisiminė, kad tada palikti Lietuvą buvo skaudu dėl draugų, artimųjų, o labiausiai dėl tėčio Žilvino Žvagulio. „Tada nebuvo kito pasirinkimo, jis suprato, kad šis sprendimas tinkamas ir dėl mūsų ateities, bet gerai prisimenu, kad širdį tikrai skaudėjo“.

Vyresnėlio brolio amplua užimantis Ąžuolas Žvagulis pasakojo, kad kol gyveno Lietuvoje ir vaikystę leido mieste, su broliu Ryčiu turėjo bendrus draugus, ėjo į ta pačią mokyklą. Galiausiai išvykus gyventi svetur, broliai dirbo net ir vienodus darbus, tad vienas kitą nuolat palaikė.

„Daug metų dirbome restorane, tačiau prisimenu, kad Rytis, nors ir jaunesnis, darbą rado pirmas. Tuo metu jis restorano aikštelėje su geltona šviečiančia liemene turėjo rodyti automobiliams kur parkuotis, – su šypsena bendrus pirmus darbus prisiminė Ąžuolas. – Kadangi aš buvau vyresnis, mane tame pačiame restorane paskyrė dirbti virtuvėje.“

Galiausiai Rytis Angliją paliko ir į Lietuvą sugrįžo po 15 metų, o Ąžuolas užsibuvęs kiek ilgiau gimtinę pasiekė po 18 metų, praleistų svečioje šalyje.

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt Ą.Žvagulis nusikėlė ir į ankstyvos vaikystės laikus, kai su broliu buvo dar visai maži. Verslininkas užsiminė, kad tarp jųdviejų tuomet peštynių netrūko.

„Nuolat buvome įsikibę vienas kitam į plaukus. Aš būdavau ramesnis, o brolis vis nuobodžiaudavo, tad linksmindavosi kibindamas mane. Prisimenu, dėlioju „Lego“ rinkinius, o jis ateina ir pradeda mane erzinti. Galiausiai susipešdavome tiek, kad atrodydavome kaip pomidorai su raudonais žandais. Ramūs būdavome tik tada, kai žiūrėdavome filmukus“, – prisiminęs juokėsi Ąžuolas.

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Vyras gerai prisimena, kad dėl peštynių „gaudavo rykščių“ nuo močiutės, griežtai juos auklėjo ir tėtis Žilvinas, bei mama Regvita.

„Augome du bachūriukai, buvome tikrai išdykę vaikai, tad žinau, kad kiekvieną rykštę ir diržą gavau ne be reikalo. Atsimenu kai kartą neklausėme močiutės ir ji pagąsdino, kad paskambins tėčiui. Galiausiai taip ir padarė, o tėtis metęs visus darbus atvažiavo mūsų auklėti“.

Prisiminęs, kaip jį auklėjo jo tėtis Ž.Žvagulis, Ąžuolas pastebėjo, kad senelio rolėje jo visas griežtumas dingsta. „Dabar jis leidžia lipti anūkams ant galvos, o vėliau man skundžiasi, kai vaikai jam sulaužo kokį nors instrumentą. Tada jau ateina pas mane ir klausia taip kaip aš čia juos auklėju“, – dalijosi jis.

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, pats griežtai auklėtas Ąžuolas savo vaikų taip pat nelepina. Vyras užsiminė, kad dukrą Barborą ir sūnų Bernardą prireikus subara ir nubrėžia tam tikras taisykles. O štai neseniai tėvu tapęs Rytis – visai kitoks.

„Tiesą sakant, manau, kad Rytis bus „susileidęs“ tėvelis, vaikus auklės dvi mamytės“, – per dantį brolį traukė Ąžuolas.

„Aš labai myliu vaikus, bet taikau griežtą auklėjimą ir dažnai man sako, koks aš giežtas. Labai įdomu, kai Ryčio sūnus paaugs, kaip jis jį auklės, nes kol kas jis tiesiog lydosi“, – juokais pridūrė jis.

Ąžuolas ir Rytis Žvaguliai vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Kalbėdamas apie broliškus skirtumus ir panašumus, Ąžuolas pastebėjo, kad iš išvaizdos jiedu panašūs, juodu jungia ir meilę maisto gamybai, tačiau labiausiai jie skiriasi savo charakteriais.

„Iš išvaizdos turime panašumų, bet iš charakterio esame skirtingi. Aš šaltesnis, o Rytis šiltesnis žmogus, labai šeimyniškas“, – pastebėjo Ą.Žvagulis.

Visgi, nors ir turintys skirtumų, broliai vienas kitą puikiai jaučia ir supranta ko vienam ir kitam reikia. Štai visai neseniai, balandžio 25 dieną R.Žvagulis paminėjo 35 gimtadienį. Puikiai žinodamas, kas labiausiai galėtų patikti broliui, Ąžuolas brolį Rytį nustebino netikėta dovana.

„Kadangi abu daug metų dirbome restorane ir mėgstame gaminti, nusprendžiau jam padovanoti profesionalią virtuvės fritiūrinę. Jam labai patiko“, – baigdamas pokalbį su portalu Žmonės.lt pasidžiaugė Ąžuolas.

Fotogalerija: