B.Tiškevič pristatė knygą „Beveidžiai“: renginyje – būrys bičiulių ir atskleistas slaptas noras

Beatos Tiškevič knygos „Beveidžiai“ pristatymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Beatos Tiškevič knygos „Beveidžiai“ pristatymas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-17 18:33
AA

Lapkričio 17-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko diplomuotos aktorės, platformos Nebegeda.lt bendraįkūrėjos Beatos Tiškevič antros knygos „Beveidžiai“ pristatymas.

Tai – jau antroji bestselerio „Vyvenimas“ autorės knyga. Romanas „Beveidžiai“ – keturių veikėjų: Tomo, Ingos, Gerdos ir Daivos, atviras pasakojimas apie psichoterapinę kelionę, mokantis priimti ir pamilti save.

„Šioje knygoje susitinka labai skirtingi žmonės, tačiau jie turi ir bendrumų: paslaptis, kurios juos slegia. Grupės terapija man buvo labai patogi forma juos visus, tokius skirtingus, pakviesti susitikti ir atsiverti. Apie kiekvieną pagrindinį herojų rašau pirmuoju asmeniu, nes noriu, kad skaitytojai pajustų juos kaip gyvus, artimus, visai šalia esančius, o galbūt net labai panašius į juos pačius“, – sakė B.Tiškevič.

Beata Tiškevič / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vos prieš du mėnesius išleista knyga, jau susilaukė didelio skaitytojų dėmesio ir atsiliepimų. Kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė apie knygą teigė: „Beata yra mūsų kartos balsas. Neišmylėtų, užsisklendusių, vis dar nešančių tą kolektyvinį kryžių, kuris šiukštu neleidžia galvos kilstelėti aukščiau ir pačiam nuspręsti, kokios spalvos pasaulį nori patirti. Beata man – lyg Sally Rooney. Gali nė krislo bendrystės nejusti su jos beveidžių grupe, nes niekada to neišgyvenai. Tačiau Beata sugeba rašyti taip empatiškai, kad nori nenori susitapatini su kiekviena klaidžiojančia siela.“

Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Tiškevič / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Ketvirtadienio vakarą gausiai į knygos pristatymą susibūrę B. Tiškevič kūrybos gerbėjai klausėsi autorės pokalbio su D.Filmanavičiūte.

Pokalbio metu rašytoja pasidžiaugė, kad taip neseniai išleistai knygai jau prireikė antrojo leidimo ir atskleidė slaptą norą, kad jos knyga prisidėtų prie terapijos populiarinimo: „Knygos pradžioje rašau, kad, nors mūsų skriaudos ir baimės buvo įgytos per ryšį, tačiau per ryšį jos gali būti ir išgydytos – tai tikra tiesa. Dėl to noriu paskatinti žmones atsiverti, dalintis, bendrauti – žinoma, pirmiausia, saugioje aplinkoje. Kai nebesislepiame nuo savęs ir savo gyvenimo, – nutinka stebuklai.“

Fotogalerija:

Beatos Tiškevič knygos „Beveidžiai" pristatymas (22 nuotr.)
+16