„ba.“ pildo naujus Lietuvos roko istorijos puslapius: surengs didžiausią grupės koncertą po stogu

Grupė „ba.“ / Manto Repečkos nuotr.
Grupė „ba.“ / Manto Repečkos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-18 12:04
AA

Roko grupė „ba.“ ir toliau pildo Lietuvos roko istorijos puslapius ir nenustoja stebinusi grandioziniais projektais. Šįkart jie kviečia į savo iki šiol didžiausią koncertą po stogu, kuris vyks vasario 8 d. „Žalgirio“ arenoje, Kaune. Tai bus vienintelis „ba.“ koncertas šią žiemą.

„Šie metai mums kaip grupei yra iki šiol didžiausi ir sėkmingiausi. Surengėme didelių koncertų turą ir žiemą, ir vasarą. Pernai – koncertą Vingio parke, o šiemet – Kalnų parke. Visa tai pastūmėjo didžiausiam koncertui po stogu. Lietuvos vidurys tam tinka labiausiai. Tikimės, sulaukti žmonių iš visos Lietuvos“, – sako grupės lyderis Benas Aleksandravičius.

Koncertas arenoje tapo neišvengiamu

Benas pats su šypsena prisimena, kad maždaug prieš septynerius metus yra viešai pareiškęs, jog arenose jis negros. Tačiau sprendimas ir poreikis daryti solinį koncertą arenoje atėjo grupei einant dvyliktus metus.

„Viskas grupėje vyksta lėtai, bet užtikrintai. Nors jaučiu ypatingą meilę koncertams lauke, atėjo diena, kai koncertas arenoje tapo neišvengiamu. Žinau, kad yra daug žmonių, kurie to laukė“, – sako Benas, kurio ryšys su klausytojais yra itin tvirtas.

M.A.M.A 2022 apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Grupė „ba.“ turi vieną ištikimiausių gerbėjų ratų Lietuvoje, kuris kasmet pildosi. Netgi pačiam Benui sudėtinga atsakyti, kaip jiems pavyko sukurti tokį glaudų ryšį: „Darbas. Noras. Tikėjimas ir pasitikėjimas. Galbūt esame tai, ko reikia daliai žmonių mylinčių lietuvišką muziką.“

Vienintelis koncertas žiemą ir nauja kūryba

Nuo pat rudens pradžios visas grupės dėmesys yra sutelktas vieninteliam „ba.“ koncertui šią žiemą. Kiekvienam dideliam pasirodymui ketveriukė ruošia kažką naujo: „Mėgstame perdaryti senus kūrinius, paruošti vienetines dainų versijas būtent to koncerto progą. Tą darysime ir Kaune“, – sako Benas.

Neseniai grupė buvo išvykusi į kūrybinę stovyklą, o tai leidžia daryti prielaidą, kad iki „Žalgirio“ arenos pasirodymo bus ir naujos muzikos: „Daug diskutavome, kūrėme, grojome. Planas kažką naujo išleisti iki vasario 8 d. egzistuoja ir jo laikysimės.“

Grupė „ba.“ / Manto Repečkos nuotr.

Taip pat Benas užsiminė, kad kūrybinės stovyklos metu ėmė grynintis ir šiek tiek kitoks grupės skambesys. Jiems ir patiems smalsu, kur tai nuves, tačiau ramiai sėdėti komforto zonoje „ba.“ niekada nemėgo ir neplanuoja to daryti. Koncertas arenoje grupę įpareigoja ant scenos lipti su trenksmu.