Bakingamo rūmai apie šią savaitę gimsiantį sosto įpėdinį praneš ir šiuolaikiniu, ir tradiciniu būdu

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2011-ųjų balandis) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2011-ųjų balandis) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Fotografai stovyklauja prie ligoninės, socialinė žiniasklaida ūžia, parduotuvės reklamuoja prekes naujagimiams – Didžioji Britanija nekantriai laukia šią savaitę turinčio gimti būsimojo sosto įpėdinio.

Šalis drauge su princu Williamu ir jo žmona Kate Middleton tikisi jau netrukus išvysti pirmąjį jųdviejų vaiką, kuris bus trečias eilėje į Jungtinės Karalystės sostą.

Kembridžo hercogas ir hercogienė, kurie iškilmingai susituokė 2011 metų balandį, pernai gruodį paskelbė, kad Catherine laukiasi – po to, kai ją teko paguldyti į ligoninę, kur ji keturias dienas buvo gydoma dėl itin stipraus rytinio pykinimo.

Artėjant numatomai gimdymo datai, hercogienė nuo praėjusio mėnesio nebevykdo oficialių pareigų, o princas Williamas – karalienės Elizabeth II vaikaitis, paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotas – oro pajėgų bazėje Velso šiaurėje yra pasirengęs bet kuriuo metu skubiai grįžti į Londoną.

Pora neskelbė tikslios numatomo gimdymo datos, tik sakė, kad kūdikis turėtų gimti liepos viduryje. Apie jo gimimą bus paskelbta tradiciniais ir šiuolaikiniais būdais – per „Twitter“, tinklalapius ir skelbimą prie Bakingamo rūmų.

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2012-ųjų gruodį)
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2012-ųjų gruodį) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kad karališkojo kūdikio atėjimas į šį pasaulį artėja, rodė ir tai, jog rūmų pareigūnai paskelbė, kad naujagimis bus vadinamas vardu ir turės Jo ar Jos Karališkosios Aukštybės Kembridžo princo ar princesės titulą.

Žurnalo „Majesty“ redaktorius Joe Little'as sakė, kad hercogas ir hercogienė yra privati pora ir, nors žino apie didžiulį susidomėjimą visame pasaulyje, bando apriboti viešumą.

„Privatumas yra svarbiausia princui Williamui, nes jis matė, kaip jo motina, princesė Diana, kentėjo nuo paparacų, ir nori užtikrinti, kad to nenutiktų jo žmonai ar jo paties vaikams“, – sakė jis.

Naujagimis bus vadinamas vardu ir turės Jo ar Jos Karališkosios Aukštybės Kembridžo princo ar princesės titulą.

Kūdikis turi gimti privačiame Londono Švč. Marijos ligoninės Lindo sparne, kur prieš 31 metus gimė princas Williamas. Princesė Diana, kuri žuvo 1997 metais per automobilio katastrofą Paryžiuje, ten gimdė ir princą Harry.

Sosto įpėdinis princas Charlesas dalyvavo žmonai gimdant abu sūnus, ir jo pavyzdžiu ketina pasekti princas Williamas, kuris yra antrasis eilėje į britų sostą.

Kad ir kas gimtų – berniukas ar mergaitė, šis kūdikis bus trečias eilėje į sostą ir į ketvirtą vietą nustums princą Harry, nes vyriausybė pakeitė sosto paveldėjimo taisykles. Anksčiau pirmenybė būdavo teikiama vyriškos lyties palikuoniams.

Gimdymą turi priimti buvęs karalienės ginekologas Marcus Setchellas, privačiame ligoninės sparne, kur normalus gimdymas kainuoja 4 965 svarus, o kiekviena papildoma ligoninėje praleista naktis – po maždaug tūkstantį svarų.

Fotografas Markas Stewartas buvo vienas pirmųjų, įsikūrusių spaudos stovykloje prie ligoninės, kad būtų pirmosiose eilėse, kai karališkoji pora su kūdikiu išeis iš ligoninės.

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2012-ųjų gruodį)
Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2012-ųjų gruodį) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Visame pasaulyje yra didžiulis susidomėjimas karališkuoju kūdikiu, ypač – Amerikoje, ir aš noriu būti pirmojoje eilėje, kai bus rašoma pasaulio istorija“, – sakė M.Stewartas.

Karališkosios šeimos populiarumas Didžiojoje Britanijoje ir užsienyje po karališkųjų vestuvių ir pernai minėto karalienės valdymo Deimantinio (60 metų) jubiliejaus yra didelis, ir prekybininkai naudojasi būsimu karališkojo kūdikio gimimu.

Parduotuvės kaupia miego drabužius su užrašais „Gimęs valdyti“, parduotuvės pardavinėja pižamas, primenančias gvardiečių uniformą, o princas Charlesas iš savo užmiesčio dvaro pardavinėja kūdikių batukus.

Papuošalų įžymybėms dizaineris Theo Fennellas sukūrė kol kas prašmatniausią dovaną kūdikiui – 10 tūkst. svarų kainuojančią brangakmeniais nusagstytą 18 karatų baltojo aukso apyrankę su prikabintu kūdikių odos kremo indeliu.