Bakterijų poveikis mūsų organizmui

Bakterijos / Fotolia nuotr.
Bakterijos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Greičiausiai nutuokiate, kad mūsų kūne gyvena nesuskaičiuojamas kiekis, tiksliau trilijonai, bakterijų. Jau vienas žodis „bakterija“ kelia nemalonias asociacijas, ar ne? Tačiau nereikia galvoti, kad jos atsakingos tik už sukeltas ligas. Atvirkščiai, kaip teigia specialistai, dauguma jų padeda mūsų sveikatai, nuo jų priklauso svoris ir netgi nuotaika...

Ar visos bakterijos mus susargdina?

Dauguma iš jų taip, ir kaip žinome, prieš bakterines infekcijas kovoja antibiotikai. Tačiau per pastaruosius dešimt metų mokslininkai atrado, kad žmogaus kūne esančios bakterijos padeda virškinti maistą, įveikti infekcijas, teigiamai veikia imuninę sistemą, netgi turi įtakos mūsų nuotaikai bei elgesiui.

Kur gyvena bakterijos?

Bakterijos sau klesti visame mūsų kūne: burnoje, plaučiuose, odoje, dantyse, o labiausiai žarnyne. Verta žinoti, kad kiekviename kūne gyvena net dešimtys tūkstančių bakterijų rūšių. Visa tai padeda specialistams aiškintis bakterijų prigimtį ir įtaką, kurti efektyvius medikamentus, padedančius išvengti ligų.

Kokią įtaką bakterijos turi mūsų sveikatai?

Bakterijų disbalansas žarnyne gali sukelti digrliosios žarnos sindromą, Krono ligą. Jos taip pat veikia medžiagų apykaitą, psichikos sistemą. Tyrimai su pelėmis atskleidė, kad žarnyno bakterijos gali būti priežastimi arba palengvinimu tokioms ligoms kaip depresija, nerimo sutrikimai. Taip pat buvo atskleista, kad vaikai autistai, kurie dažnai kenčia nuo žarnyno sutrikimų, nešiojasi tam tikrą bakterijų tipą. Palyginti vaikai, kurie nėra autistai, tokių bakterijų neturėjo.

Iš kur atkeliauja bakterijos?

Apie 80 proc. žarnyno bakterijų kūdikis gauna iš mamos, gimdymo metu. O štai vaikučiai pasaulį išvydę po Cezario pjūvio, gyvenimą pradeda su visiškai skirtingomis, mažiau įvairesnėmis bakterijomis nei gimę įprastai. Gydytojai mano, kad tai gali padėti paaiškinti, kodėl jie turi padidintą riziką susirgti astma, diabetu, nutukti. Mamos piene taip pat yra bakterijų, kurios padeda kurti imuninę sistemą. 

Probiotikų bumas

Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, mus pasieka piliulių, gėrimų ar jogurto pavidalu ir teigiama, padeda atkurti balansą žarnyne, kurį suardo vartojami antibiotikai ar kiti medikamentai. Apskritai probiotikai, esą stiprina imunitetą, gerina virškinimą, yra atliktų tyrimų, tikinančių, kad šie netgi apsaugo nuo karieso, sutrumpina peršalimo gydymosi laiką ir pan.

Dabar probiotikai pasitelkiami ir pačiose įvairiausiose namų valymo ir priežiūros priemonėse. Tvirtinama, kad valikliai su probiotikais – tai puiki ateitis, siekiantiems ne tik švaresnių, bet ir sveikesnių namų. Kai aplinkui žmonės negali išsiversti be cheminių medžiagų, naujosios valymo priemonės su probiotikais tampa tikra atgaiva, puoselėjantiems ekolgiją ir saugantiems savo sveikatą. 


DĖMESIO! Kviečiame dalyvauti KONKURSE! Raskite labiausiai priterštą virtuvės vietą ir laimėkite puikų prizą!