Balerina Ilzė Liepa – apie gresiantį Lietuvos pilietybės atėmimą: „Aš negaliu pasikeisti“

Ilzė Liepa / BNS nuotr.
Ilzė Liepa / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-11-16 16:00
AA

Lietuvos pilietybę turinti legendinio baleto artisto Mario Liepos dukra, pasaulyje garsi Rusijos balerina Ilzė Liepa atvirai palaiko karą prieš Ukrainą ir šlovina Vladimirą Putiną. Už tai ji gali netekti Lietuvos pilietybės – šiuo metu svarstoma tokia galimybė. Tačiau pati balerina teigia, jog tai nebūsianti priežastis jai pasikeisti.

Po garsiai nuskambėjusios žinios, kad Lietuvos pilietybę turinti legendinio baleto artisto Mario Liepos dukra, pasaulyje garsi Rusijos balerina Ilzė Liepa karą prieš Ukrainą ir šlovina V.Putiną, Lietuvos institucijos pradėjo procedūras, kad iš moters būtų atimta pilietybė.

Kaip rašo „Ria Novosti“, apie tai pasisakė ir ji pati.

„Aš myliu Rusijos Federaciją, jeigu tai Lietuvai yra priežastis atimti man pilietybę, aš negaliu pasikeisti“, – pareiškė balerina.

Ji apie tai kalbėjo surengtoje spaudos konferencijoje tarptautiniame multimedijų spaudos centre.

„Dabar toks laikas, kai aš negaliu nekalbėti apie tai, kad aš myliu savo šalį, kad aš palaikau savo prezidentą. Ir jeigu tie žodžiai Lietuvai atrodo kaip įrodymas to, jog reikia iš manęs atimti pilietybę, tai ką aš galiu padaryti? Aš juk negaliu pasikeisti. Aš manau, kad dabar toks laikas, kai negalima tylėti. Ir aš savo poziciją išsakau“, – sakė buvusi balerina.

Pirmadienį pranešta, kad Vidaus reikalų ministerija (VRM) įpareigojo Migracijos departamentą pradėti balerinos Ilzės Liepos Lietuvos pilietybės netekimo procedūrą.

„Vieši Ilzės Liepos pasisakymai vertinami kaip diskredituojantys valstybę, – teigta pirmadienį BNS atsiųstame ministerijos pranešime. – Įvertinus viešus Rusijos balerinos Ilzės Liepos, kuri turi ir Lietuvos Respublikos pilietybę, pasisakymus, Vidaus reikalų ministerija įpareigojo Migracijos departamentą pradėti pilietybės netekimo procedūrą.“

Migracijos departamentas savo ruožtu jau kreipėsi į kompetentingas institucijas prašydamas įvertinti I.Liepos teiginius apie karą Ukrainoje ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

LRT televizija sekmadienį pranešė, kad interviu Rusijos žiniasklaidai Lietuvos ir Rusijos pilietybes turinti I.Liepa smerkia Baltijos šalis už jų elgesį ir palaiko V.Putino pradėtą karą Ukrainoje.

Pagal Pilietybės įstatymą, išimties tvarka įgytos Lietuvos pilietybės asmuo netenka, jeigu jis savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.

Vadovaudamasis šia nuostata prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos pilietybę atėmė iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko. Ji su vyru Povilu Vanagu dalyvavo Rusijos prezidento atstovo spaudai žmonos Tatjanos Navkos rengiamuose projektuose.