Balerina Kristina Tarasevičiūtė: „Praėjusiais metais buvau tiesiog žlugusi...“

Kristina Tarasevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

„Praėjusiais metais aš buvau žlugus, tiesiog buvau žlugus... Aš tiesiog sėdėdavau ant žemės, nes sėdėti ant sofos nebeturėjau jėgų, ir galvodavau: kada tai baigsis...“, – pasakojo garsi balerina Kristina Tarasevičiūtė.

Puošdama eglutę artėjančioms Kalėdoms savo namuose 35-erių balerina Kristina Tarasevičiūtė laidai „Nuo... Iki...“ pusiau juokais, pusiau rimtai sakė, kad Naujiesiems metams nori sau palinkėti ne tik artimo žmogaus, kuris nebūtų alfonsas, bet ir sveikatos...

Rasti laiko pokalbiui Kristinai nelengva – gruodis vienas darbingiausių mėnesių ne tik dainininkams, aktoriams, bet ir šokėjams. Užburiančiai lengvas ir grakštus balerinų pasirodymas scenoje, pasak Kristinos, atrodo tik iš šono – žmonės dažnai nesupranta, kad tai ne tik profesija, tai ir gyvenimo būdas su daug sunkių, alinančių valandų darbo.

Per 30 metų karjerą scenoje Kristina turėjo ne vieną traumą, tačiau to, kas nutiko prieš metus, net priešui nelinkėtų. Karantino metu po pasaulį išplitus koronavirusui, Kristinos veikla buvo sustabdyta, tad, jam pasibaigus, į pusmetį buvo sutalpintas kone dvejų metų repertuaras. Šokėjai tai tapo eksperimentu, pasibaigusiu tragedija, vos nesužlugdžiusia karjeros.

Kristina Tarasevičiūtė / „Nuo... Iki...“ nuotr.

Nuo fizinio krūvio Kristina pasakoja ėmusi nebejausti vienos kojos pirštų, tačiau to nesureikšmindama ir toliau intensyviai treniravosi, šoko, o sunerimo tik po to, kai nejautri tapo ir visa blauzda. „Pasiėmiau adatėlę, pradėjau badyti blauzdą ir supratau, kad adatėlę galiu į ją sukišti, nes nieko nejaučiu. Širdis sustojo, šalta, balta, viskas....“, – pasakojo Kristina. Šokėja sunkiai rinko žodžius prisimindama laikotarpį, kai mynė gydytojų slenksčius, tačiau pagalbos taip ir nesulaukė.

Laida „Nuo... Iki...“ – pirmadienį, 20.00 val., per LNK.

Skaitykite daugiau