Baleto šokėją Kristiną Tarasevičiūtę Londone stebino drabužių kainos
Žinoma balerina Kristina Tarasevičiūtė neseniai grįžo iš Londono, kur turėjo progos savo įgūdžiais ir scenos patirtimi dalintis su Didžiojoje Britanijoje šokio meno besimokančiu jaunimu ir vaikais.
Idėja atvežti baleto mokytoją iš Lietuvos kilo Londone gyvenančiai lietuvių išeivijos Stankevičių šeimai. Pasiūlymas vesti baleto ir pasaulio tautų meistriškumo pamokas K.Tarasevičiūtę pasiekė dar praėjusių metų vasarą, tačiau dėl įtempto balerinos ir Londone įsikūrusios Susan Robinson baleto mokyklos mokinių grafiko, realizuoti šį projektą pavyko tik šią žiemą.
Kaip pasakojo K. Tarasevičiūtė, Didžiojoje Britanijoje baleto mokyklų veiklą reguliuoja Karališkoji šokio mokykla. Visose šios šalies mokyklose vyrauja labai aiškios ir visiems vienodai taikomos užduotys bei vertinimo sistema. Tad pažintis su lėtesne, aiškesne ir reiklesne lietuvių balerinos praktikuojama A.Vaganovos metodika buvo labai naudinga jaunosioms britų balerinoms ir būsimiesiems baleto artistams.
„Tai buvo proga dar kartą pasidžiaugti, jog esu baigiusi nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, kuri puoselėja taip pasaulyje gerbiamą A. Vaganovos baleto mokymo metodiką. Kad ir ką kalbėtume apie vienos ar kitos baleto metodikos pranašumą, visgi pasaulinio lygio baletai yra paremti rusų baleto mokyklos principais“, – pastebėjo K.Tarasevičiūtė.
Lietuvoje populiari balerina K. Tarasevičiūtė prisipažino stipriai jaudinusis prieš šią kelionę.
„Baiminausi, kad galbūt mano užduotys mokiniams bus per sunkios, norėjosi, kad mano meistriškumo kursų studentai būtų laimingi gebėdami jas atlikti. Tačiau tik nuvykusi supratau, kad be reikalo stresavau. Baleto mokyklos vadovybė netgi gavo nemažai patenkintų mamų laiškų, o man didžiausias įvertinimas buvo tai, kad laimingų vaikų komplimentai buvo išsakyti socialinėje erdvėje“, – džiaugiasi K.Tarasevičiūtė.
Londone lietuvių šokėjai laikas tikrai neprailgo. Mergina be galo džiaugėsi, jog galėjo pasimatyti su mokyklos laikų drauge, pasauline žvaigžde Jurgita Dronina. Didžiulį įspūdį paliko jos atliekama Silfidė pačiame Londono Koliziejaus teatre su nacionalinės Didžiosios Britanijos trupės pasirodymu. K.Tarasevičiūtė vedė ir privačius užsiėmimus, kuriuose kiekvieną jos žodį ir judesį sekė Didžiosios Britanijos baleto konkursų prizininkė Aistė Stankevičiūtė bei ką tik „Youth America Grand Prix“ baleto konkurse trečiąją vietą laimėjusi Sarah Trinder.
„Pasakysiu labai lietuviškai: Londone mane nustebino drabužių kainos. Kartais jaučiausi kaip sapne. Prisipažinsiu, tokį jausmą patyriau pirmą kartą gyvenime, netgi jaučiausi kalta, kad neišleidau visų pinigų garderobo atnaujinimui“, – šypsojosi K.Tarasevičiūtė.
Merginą maloniai stebino ir Londono gatvėse vaikštinėjantys pusplikiai britai.
„Buvo netgi žiauru matyti jų mėlynas rankas, nubalusias čiurnas, nes tokiu metų laiku jie eina į lauką be striukės. Britams, pasirodo, tai yra įprasta“, – stebėjosi lietuvė.